Влада на Македонија

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.779
Поени од реакции
2.726

Se javi i debeliot, se zanimaval so mravki :pos: , zar ne e veke sovetnik? :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.077
Поени од реакции
8.335
Луѓето едноставно очекуваа и сакаа промени а Заев во 2016 не изгледаше ни 1/10 од лудакот што е сега. Многу луѓе гласаа за сдсм од таа причина. Тоа беше пред 5 години и треба да се престане со тие напаѓања кон обични луѓе кои едноставно не беа задоволни од Груевски.
дете јас имам многу добра меморија, и све памтам, а тебе те памтам по тоа што на предвремените избори повторно гласаше за Заев и покрај сите срања што ги направи само ради (како што ти сам викаше) што ти било страв Грујо да не се врати од будимпешта, ти и таквите ко тебе и догодина пак ќе гласате за гнојон од муртино без разлика што направи и ќе направи, само ради страв од Грујо, така да тие прикасаки дека 2016 тој бил некој друг човек кажи му ги на некој друг.
Патем речено копилено од Муртино беше и тогаш истото говно само кој имаше осет да го види, тој многу порано си кажа дека живи луѓе ќе јаде , дека ќе витка кичма и останато.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.084
Ова навистина не е за верување до кај ја догуравме,да ја браниш државата од црнокошуљашите во 2001ва и сега во 2021ва истите тие терористи у Влада и да те судат за тероризам
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.299
Поени од реакции
18.860
Ова навистина не е за верување до кај ја догуравме,да ја браниш државата од црнокошуљашите во 2001ва и сега во 2021ва истите тие терористи у Влада и да те судат за тероризам
Друже и тогаш и сега беа наместени од своите. Тогаш ајде не си земам за право да коментирам ама сега беа наместени до даска, а кучињата само користат од тоа што нашите се продадени души за власт.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Не може да бидат ослободени, се сложиле со мене повеќето тука или не. Имаше напад на пратеници, дури и обид за убиство на пратеник (сега е репрограмиран) и напад на новинари. Упадот беше кога Сдсм имаше договорено мнозинство за формирање на Влада и кога се гласаше истата. Не кога се гласаа некакви Тирански платформи или менување на Устав и име.

Иванов дури и не му го даваше мандатот на Заев. Дури и власта во Центар не ја даваа, со 3ти кругови и напади на општината. Режимот беше спремен на сѐ.

И да, знам дека сегашниве се срање, но упадот во Собранието мораше да се санкционира.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Не може да бидат ослободени, се сложиле со мене повеќето тука или не. Имаше напад на пратеници, дури и обид за убиство на пратеник (сега е репрограмиран) и напад на новинари. Упадот беше кога Сдсм имаше договорено мнозинство за формирање на Влада и кога се гласаше истата. Не кога се гласаа некакви Тирански платформи или менување на Устав и име.

Иванов дури и не му го даваше мандатот на Заев. Дури и власта во Центар не ја даваа, со 3ти кругови и напади на општината. Режимот беше спремен на сѐ.

И да, знам дека сегашниве се срање, но упадот во Собранието мораше да се санкционира.
Убиство на пратеник е херојско дело, особено во вукојебинава оној кој ќе убие пратеник јас на грб ќе го истетовирам :)
Автоматски споено мислење:

Може Јане Ченто да биде осуден на 15 години затвор, а терористи од УЧК да владеат и да мочат врз македонците, ама за севернофиромјани малку е тоа, како инаку би биле најглуп и најебан народ во универзумот? :tapp:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.651
Поени од реакции
3.550
дете јас имам многу добра меморија, и све памтам, а тебе те памтам по тоа што на предвремените избори повторно гласаше за Заев и покрај сите срања што ги направи само ради (како што ти сам викаше) што ти било страв Грујо да не се врати од будимпешта, ти и таквите ко тебе и догодина пак ќе гласате за гнојон од муртино без разлика што направи и ќе направи, само ради страв од Грујо, така да тие прикасаки дека 2016 тој бил некој друг човек кажи му ги на некој друг.
Патем речено копилено од Муртино беше и тогаш истото говно само кој имаше осет да го види, тој многу порано си кажа дека живи луѓе ќе јаде , дека ќе витка кичма и останато.
:pos: :pos: Друже одмори од кајгана малку. За Заев имам еднаш гласано во 2016 и за градоначалник во 2017 и никогаш не сум ги напишал тие работи што ги кажа.

@пунтер mi go pamtis muabetot. Eden nema da najdis tuka sto ke reci pooo kolku glupi i naivni bevme togas, posebno od togasnite nezavisni koi po nekoja slucajnost skoro site ispadnaa ili komunjarcinja ili sarenoliki kurtoni za edna upotreba( toa sto povekjeto bea programercinja i pravnicinja e cista slucajnost posto tuka sekoj vtor e ili programer ili blagonadezen pravnik). Nikako glupi i tupi, samo najdobri nameri imale :facepalm:.
Аха, значи сега тие што гласале за Заев во 2016, не вклучувајќи ги оние кои денеска се сдсмовски ботови, се глупи и тупи како вмровците шо беа нарекувани до 2016? Браво, огромен напредок има во државата.
Еве, глуп и туп сум што гласав за Заев. Дали сега си задоволен и ми се брише тој страшен грев?
Никогаш нема да не биде. :place:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Може Јане Ченто да биде осуден на 15 години затвор, а терористи од УЧК да владеат и да мочат врз македонците, ама за севернофиромјани малку е тоа, како инаку би биле најглуп и најебан народ во универзумот? :tapp:
Зошто да бидат ослободени "Уставобранителите"? Само затоа што сакаа да го одржат Дпмне на власт? Тука правдата е задоволена. Правдата не е задоволена при амнестирањето на терористите на УЧК.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Зошто да бидат ослободени "Уставобранителите"? Само затоа што сакаа да го одржат Дпмне на власт? Тука правдата е задоволена. Правдата не е задоволена при амнестирањето на терористите на УЧК.
Абе северџанистан ти е дефиниција за правда, светски призната правна држава :tapp: според тебе е ок тие луѓе да лежат 15 години затвор додека во собрание и влада судбините ни ги кројат терористи докажани државни непријатели рекетари и криминалци јас не сум воопшто изненаден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom