Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Еве го инсталирав ама пак неможам да слушам музика, да не ми фали уште некој драјвер:nesum:
Со болдираното ептен ме збуни :nesvest:

Бараш драјвери за звучната картичка или... ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми треба драјвер за
RADEON 9200 SE Family (Microsoft Corporation) графичка картица
Тип на чипот RADEON 9200 SE AGP (0x5964), да не знае некој линк за download?
Фала однапред:helou:
Еве го инсталирав ама пак неможам да слушам музика, да не ми фали уште некој драјвер:nesum:
Чекај, чекај, чекај....

Бараш драјвери за графичката и викаш дека немаш звук??????

Одлучи се што ти треба.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Чекај, чекај, чекај....

Бараш драјвери за графичката и викаш дека немаш звук??????

Одлучи се што ти треба.
Па ми требаат драјвери за слушање музика, ама во претходните постови прочитав информација дека тие драјвери т.е типот на драјверите за слушање музика се одредувал преку типот на графичка картица, јас иначе сум лаик за програмски системи ама ко што гледам треба сериозно да седнам да поднаучам нешто, епа значи така ми требаат драјвери за слушање музика.:smir:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Па ми требаат драјвери за слушање музика, ама во претходните постови прочитав информација дека тие драјвери т.е типот на драјверите за слушање музика се одредувал преку типот на графичка картица, јас иначе сум лаик за програмски системи ама ко што гледам треба сериозно да седнам да поднаучам нешто, епа значи така ми требаат драјвери за слушање музика.:smir:
Драјвери за слушање музика не постојат

Драјвери за Звучна постојат е сеа треба да кажеш што матична имаш ,графичката нема веза со слушање музика повеќе е за гледање филмови
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Драјвери за слушање музика не постојат

Драјвери за Звучна постојат е сеа треба да кажеш што матична имаш ,графичката нема веза со слушање музика повеќе е за гледање филмови
Ах така ли е, епа еве што матична имам ASRock P4V88
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211


mi treba drajveri za zvucnata . Najdov nekoj univerzalni so se, ali za ovaa nemam najdeno . Da napomenam, iam Windows 7.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301


mi treba drajveri za zvucnata . Najdov nekoj univerzalni so se, ali za ovaa nemam najdeno . Da napomenam, iam Windows 7.
Избриши секакви драјвери за звучна што си инсталирал. Избриши ги и преку контрол панел, и преку дивајс менаџер, па пушти го Windows Update сам да ти најде драјвери.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ми треба драјвер за nVidida gForce 7100 .....
и аудио драјвер за
Realtek ALC883, supporte HD 5.1
Realtek ALC888, supporte HD 7.1

драјверите ми требаат за Mac OS X
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
ми треба драјвер за nVidida gForce 7100 .....
и аудио драјвер за
Realtek ALC883, supporte HD 5.1
Realtek ALC888, supporte HD 7.1

драјверите ми требаат за Mac OS X
О.О Инсталира OS X на обичен компјутер со тие хакови за да се направи тоа? Ако е така не барај.

Ако е OS X на Mac тогаш побарај на страниците од Apple. Ама затоа што OS X е правен само за мекови, многу веројатно е да има драјвери вградени во самиот OS X.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
О.О Инсталира OS X на обичен компјутер со тие хакови за да се направи тоа? Ако е така не барај.

Ако е OS X на Mac тогаш побарај на страниците од Apple. Ама затоа што OS X е правен само за мекови, многу веројатно е да има драјвери вградени во самиот OS X.
u nvidia.com нема воопшто драјвери за nvida...у apple.com search not found:) jbg...ќе се најде некакде можеби некој трик мик трте мрте:XD:
 
С

сашенко

Гостин
Intel p965 series chipset ми треба итно ако може линк за да симнам.Ми се скрши цд то и неможам да најдам драјвери не и прима други.Некои драјвери ги најдов ама ми треба лан драјвер неможам да најдам.Фала позз многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom