Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
ATK0110 ACP UTILITY ? .. за под Windows 7

...од Виста не одговараат....испробано!
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Како да симнам дрјвери за графичка картица scren resolution не реагира неможам да подесам и се ми зголемено. Помош
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
каква графичка имаш?:XD:
Незнам каако да видам (извини) преку програмчето CPU-Z, во делот за Graphics, кликам и глeдам нема ништо се е празно. Инаку интел пентиу-3 procesor866 h.Баш сега видов во displej-setings-scren resolution (640 bu 480)-не ми дозволува да поместам никако-pa advanced-monitor-пишува дека е по дифолт и пропертис ми се исклучени, едноставно не ги дава (посивено). незнам како да го решам проблемот. Windows XP home. Pozz
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Незнам каако да видам (извини) преку програмчето CPU-Z, во делот за Graphics, кликам и глeдам нема ништо се е празно. Инаку интел пентиу-3 procesor866 h.Баш сега видов во displej-setings-scren resolution (640 bu 480)-не ми дозволува да поместам никако-pa advanced-monitor-пишува дека е по дифолт и пропертис ми се исклучени, едноставно не ги дава (посивено). незнам како да го решам проблемот. Windows XP home. Pozz
Бате!.....
Сам ти не го оправаш.......не ти е првпат ова.....стрпи се до утре или сега ако некој по комшии ти е расположен дај замоли го да види што ти е работата......и лист хартија и пенкало во рака и запишувај што ќе ти каже и направи......зошто гледам за кратко време пак ќе имаш некој банален проблем.....
....со Lavalys Everest Ultimate Edition...ќе видиш се што ти има конфигурацијата.....
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Имам ПЦ од 2000 година :kesa: и сакам да му направам преинсталација..
ама немам драјвери, побарав на гугл ама ништо. Mи требаат драјвери за матична Soyo 6BA+III и за графичка Nvidia GeForce MX440 - 64MB.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Mi trebit drajveri za gf 8500 gt ili kuznet so programa za da mi ja prepoznet windows 7 grafickata bidejki imam 512 mb a mi ja prepoznavat kako 256
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
dzabe e gi imam instalirao tie ama pak istoto i so postari probav so 180 verzija 181 sekakvi ne sakat da ja prepoznet
nesto drbarat
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
probav so sekakvi ama ne ide duri i najstrite nvidia od enter cd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom