Ви треба драјвер? Побарајте тука.

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
dobro be za smejne editirav enabled sli samo to zimi se
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Evo slika pisit tuka 256 si rekov da ne e 256 prasav mi rekoa 512 e .Ok koga kladov xp bese 512 a sega se namale na 256 i me rekoa deka trebit da se
napret so programa deka ne mi ja prepoznaval windowsot.Znam deka trebit taka deka kaj eden drugar istovo se dese pa go odnese voo prodavnica za comoj i mu go preinstalira vista pa vidovme 512 bese.Drajveri za display site gi probav nesto dr barat zatoa pisam.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Evo slika pisit tuka 256 si rekov da ne e 256 prasav mi rekoa 512 e .Ok koga kladov xp bese 512 a sega se namale na 256 i me rekoa deka trebit da se
napret so programa deka ne mi ja prepoznaval windowsot.Znam deka trebit taka deka kaj eden drugar istovo se dese pa go odnese voo prodavnica za comoj i mu go preinstalira vista pa vidovme 512 bese.Drajveri za display site gi probav nesto dr barat zatoa pisam.
Тебе ти е 256 графичката, џабе преинсталации и чуда, и џабе ќе ти пишува негде дека е 512 кога е 256.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
ne na xp mi pisit otlku sekade i vo igri sekade samo na vista i 7 ne mi pisese taka vo gta iv ama naprev da mi pisit sega ubo e nemat gajle sive igri i n a vista gi igrat samo me nervirase taka so pisit.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
ne na xp mi pisit otlku sekade i vo igri sekade samo na vista i 7 ne mi pisese taka vo gta iv ama naprev da mi pisit sega ubo e nemat gajle sive igri i n a vista gi igrat samo me nervirase taka so pisit.
Јовче!
.....ај вака .....за да ја расчистиме дилемата...
....извади ја графичката картица и добро загледај ги тие црните плочки, тие се графичката меморија и види што пишува на нив.....обично пишува каква и колкава меморија содржи една плочка......па прочитаното помножи го со бројот на тие црни плочки и ете ти ја стварната меморија на твојата картица.......
.....ај напрај така па после за се друго....
 
Член од
12 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
9
ne na xp mi pisit otlku sekade i vo igri sekade samo na vista i 7 ne mi pisese taka vo gta iv ama naprev da mi pisit sega ubo e nemat gajle sive igri i n a vista gi igrat samo me nervirase taka so pisit.
Што си запнал за меморијата?Дали била 256,512 или 1 гига,на таа графичка не ти врши никаква улога.Графичката е тапа,па колку сака нека има меморија.И јас имав таква.Ниедна игра не се игра на неа :nesvest:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
kako ne be si igrat sega ke zemav graficka sakav ova da ja prodam deka kompjuterov mesec nemat ama mi napisav vo graficki karti temata i mi rekoa da pocekam nekoj mesec dur panat cenive deka novi ke imalo
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Ми треба драјвер за
RADEON 9200 SE Family (Microsoft Corporation) графичка картица
Тип на чипот RADEON 9200 SE AGP (0x5964), да не знае некој линк за download?
Фала однапред:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom