Ви се случила некоја натприродна работа?

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
cudna rabota... khm... vcera doagam od grad da si legnam doma nakaj 01.30 i ja soblakam maicata i gleam me zdrma struja... se naelektrizirala i pominuvam so raka pokraj rakavite i gleam iskri letaat pak pominuvam i gleam pocnaa se posilno i posilno da letaat i da pukaat iskri i si legnav da spijam.
ozbilen sum.

Се случува. Не е чудно. Си се електризирал од некој уред.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Можеби бев 6-7 години и со 2ца другари шетав низ градот... и зад болницата има една темна улица која води до ниви... и имаше светла со радиус од 30-40 цм коишто лебдеа... влезот на патот беше цел со такви но стоеа вертикално исправено не беа налегнати на змејата... незнам шо може да биде тоа :(
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
HEHE imam eden drugar od klas za kogo vikame deka e baksuz vo klasot i ne mu pokazuvame livcinja od kladilnica sto sme igrale. I vo sreda navecer mislam sonuvam kako pred skolo drugarot mi vika ''MOMCITE NA DULE VUJOSSEVIC SE NEPOBEDLIVI''se misli na trenerot na KK PARTIZAN a utre dena Partizan imase duel protiv dotogas neporazenata Unikaha na gostinski teren. Koef za 1 bese 1.05 a za 2 bese 6 i denta koga se igrase mecot mu go kazuvam sonot na drugarot i onaka se smeeme site i si velam da ja uplatam za 200 den ama vikam kaj moze sea da tepaat partizan u gosti so unikaha i ne ja uplativme. I SEKAKO PARTIZAN POBEDI CCCCCC ovaa slucka bese pred okolou mesec dena i se uste mi se vrti vo glava isto kako vcera da sonuvav
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Mi se ima deseno najcudno nesto vomojot zivot e toa so koga spijam samo preku den se vkocanuvam cel nemozam da viknam za pomos nitu da se mrdnam a nemozam ni da se razbudam no po polovina minuta proaga na cuden nacin kako i pocnalo .Neka mi objasni sto e toa nekoj ako znae i dali e opasno.
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
На крајот од Пештани кога се оди накај Градиште има мала црква, скоро ја обновија, и околу црквата има уреден двор со клупи за седење. Во дворчето може да се влезе во секое време , па дури и кога е заклучена црквата.
Е мислам дека беше летото пред две години , јас и еден другар седевме на една клупа свртена накај влезот од црквата, се беше изгасено и светлата во паркот, и светлата во црквата бидејќи беше околу 23:40 , и така седејќи зборувавме за нешто и наеднаш светна нешто од прозорчето од црквата, ама светна со толку јако што го осветли цел двор ама само на страната каде што бевме ние,и се гледаше дека е само од прозорчето(се забележуваше дека зраците се со иста форма како рамката од прозорчето) траеше не цели 10 секунди, а можеби и помалку. Светлото беше како од блиц без постепено да се зголемува или намалува интензитетот.
прво се збунивме и не знаевме што да правиме , и дури по неколку минути гледавме од околу и немаше ништо, најблиското светло беше на околу 150 метри надолу и веќе долго време немаше поминато автомобил и пред да се случи то и по случката , а светлата од куќите во близина беа изгасени. па си помисливме да не случајно е оставена свеќа во црквата па од тоа да е... ама црквата ја затвораат во 20:00 часот а тогаш беше скоро 24 и не може да е свеќа во прашање , а и светлото беше прејако за да можи да биди од свеќа....
и кога се созедовме малку не фати страф и почнавме да трчаме надолу и до ден денес не знаеме што ни се деси.... ама премногу страф ми беше и дури и сега наежив дури пишувам...
има и други така чудни работи ама ова ме натера да не поминеме уште еднаш навечер од таму...

некои би го објасниле ова со потсвеста (тоа што сакаш да го видиш - тоа го гледаш) ама потсвеста е индивидуална работа, а ова го видовме двајцата во исто време и потполно истото...
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
На крајот од Пештани кога се оди накај Градиште има мала црква, скоро ја обновија, и околу црквата има уреден двор со клупи за седење. Во дворчето може да се влезе во секое време , па дури и кога е заклучена црквата.
Е мислам дека беше летото пред две години , јас и еден другар седевме на една клупа свртена накај влезот од црквата, се беше изгасено и светлата во паркот, и светлата во црквата бидејќи беше околу 23:40 , и така седејќи зборувавме за нешто и наеднаш светна нешто од прозорчето од црквата, ама светна со толку јако што го осветли цел двор ама само на страната каде што бевме ние,и се гледаше дека е само од прозорчето(се забележуваше дека зраците се со иста форма како рамката од прозорчето) траеше не цели 10 секунди, а можеби и помалку. Светлото беше како од блиц без постепено да се зголемува или намалува интензитетот.
прво се збунивме и не знаевме што да правиме , и дури по неколку минути гледавме од околу и немаше ништо, најблиското светло беше на околу 150 метри надолу и веќе долго време немаше поминато автомобил и пред да се случи то и по случката , а светлата од куќите во близина беа изгасени. па си помисливме да не случајно е оставена свеќа во црквата па од тоа да е... ама црквата ја затвораат во 20:00 часот а тогаш беше скоро 24 и не може да е свеќа во прашање , а и светлото беше прејако за да можи да биди од свеќа....
и кога се созедовме малку не фати страф и почнавме да трчаме надолу и до ден денес не знаеме што ни се деси.... ама премногу страф ми беше и дури и сега наежив дури пишувам...
има и други така чудни работи ама ова ме натера да не поминеме уште еднаш навечер од таму...

некои би го објасниле ова со потсвеста (тоа што сакаш да го видиш - тоа го гледаш) ама потсвеста е индивидуална работа, а ова го видовме двајцата во исто време и потполно истото...

Najverojatno e nekoj bozji znak.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
седи бе мирен не ме плаши :kesa:
ама стварно некој ако има барем некакво објаснување баш ме интересира.
Ако има струја во црквата (лустери и останати работи) т.е апарати кои биле приклучени во струјата можеби дошло до краток спој - од таму и силната светлина.
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
Ако има струја во црквата (лустери и останати работи) т.е апарати кои биле приклучени во струјата можеби дошло до краток спој - од таму и силната светлина.
ова малку ме утеши, ама пак од друга страна сеа : од шо би било предизвикано тоа ? во тоа време немаше ништо уклучено , а и ако се имаше нешто такво десено би требало да се слушнеше низ село дека имало некој дефект.
сеа пак и од спој светлото би седело десетина секунди со ист интензитет и правец... ??
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ова малку ме утеши, ама пак од друга страна сеа : од шо би било предизвикано тоа ? во тоа време немаше ништо уклучено , а и ако се имаше нешто такво десено би требало да се слушнеше низ село дека имало некој дефект.
сеа пак и од спој светлото би седело десетина секунди со ист интензитет и правец... ??
Е тоа искрено веќе е чудно... но зошто да си исплашен сепак си бил сведок на нешто несекојдневно, а ништо лошо не произлегло од тоа :smir:
 

leona miteva

^^ VaMp1r3 g1rL^^
Член од
19 декември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
pa vaka da v kazam najiskreno mene ednas mi se ima sluceno vakvo nesto: bev doma so sestra mi i nesto se skaravme jas i go izgasiv svetloto od sobata i samo sto ja zatvoriv vratata na sestra mi i svetnaa crveni oci i vednas pocna od nosot da i tece krv i od dvete stari inaku nikogas vo zivotot i nema poteceno krv od nos ako mozete da go objasnite ova ????:salut:
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Бев на тререн од факултет со колегите и престојувавме во еден од манаститите кај нас.Имавме една колешка што знаеше да гледа на кафе и ние така сите поредени чекавме ред да ни гледа.
Прва се погодив јас.Си реков "Ај,само желба да удрам".Некако страв ме фаќаше дека сме во манастир.
Ја удирам желбата и што ќе видиме ЦЕЛ КОСТУР се оцрта.:shok:
Брзо сконавме и ја измивме чашата.
Од тогаш не сум поклопила чаша.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.413
Поени од реакции
6.034
На крајот од Пештани кога се оди накај Градиште има мала црква, скоро ја обновија, и околу црквата има уреден двор со клупи за седење. Во дворчето може да се влезе во секое време , па дури и кога е заклучена црквата.
Е мислам дека беше летото пред две години , јас и еден другар седевме на една клупа свртена накај влезот од црквата, се беше изгасено и светлата во паркот, и светлата во црквата бидејќи беше околу 23:40 , и така седејќи зборувавме за нешто и наеднаш светна нешто од прозорчето од црквата, ама светна со толку јако што го осветли цел двор ама само на страната каде што бевме ние,и се гледаше дека е само од прозорчето(се забележуваше дека зраците се со иста форма како рамката од прозорчето) траеше не цели 10 секунди, а можеби и помалку. Светлото беше како од блиц без постепено да се зголемува или намалува интензитетот.
прво се збунивме и не знаевме што да правиме , и дури по неколку минути гледавме од околу и немаше ништо, најблиското светло беше на околу 150 метри надолу и веќе долго време немаше поминато автомобил и пред да се случи то и по случката , а светлата од куќите во близина беа изгасени. па си помисливме да не случајно е оставена свеќа во црквата па од тоа да е... ама црквата ја затвораат во 20:00 часот а тогаш беше скоро 24 и не може да е свеќа во прашање , а и светлото беше прејако за да можи да биди од свеќа....
и кога се созедовме малку не фати страф и почнавме да трчаме надолу и до ден денес не знаеме што ни се деси.... ама премногу страф ми беше и дури и сега наежив дури пишувам...
има и други така чудни работи ама ова ме натера да не поминеме уште еднаш навечер од таму...

некои би го објасниле ова со потсвеста (тоа што сакаш да го видиш - тоа го гледаш) ама потсвеста е индивидуална работа, а ова го видовме двајцата во исто време и потполно истото...
Ај молимте кажи и затоа ко видел некој над пештани во некоја нива навечер духој каде шо прает свадба...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
P

PewDiePie

Гостин
Кога бев помал можеби 10-11 год. со најдобриот ми другар Злате најдовме еден стаклен предмет ама полн онака (полно стакло) не парчиња стакло споени.И сега кај да го чуваме викам јас дома не го земам вика он ај јас ќе го земам и кај него го оставивме.И другиот ден ми вика абе мене ми се расипа телевизорот му викм ај бе нов ќе си купиш,ни на крај памет да ми падне дека од тоа може да биде,и седиме надвор се куропецаме со предметот и почнавме да се караме,ама убаво карање а јас и он од бебиња што се вика заедно цел живот се немаме скарано,и се погледнавме викаме ај да оставаме тоа срањето и да бегаме.Го оставивме до еден рипстол и се враќаме после еден ден гледаме НЕШТОВО сменило форма од триаголно во круг се направило :nesvest: јас и другаров во глава се маваме си викаме дали е можно? Му викам абе Злате ова чудово триаголно беше,ми вика да бе,му викам да ама сега е округло ми вика и јас исто гледам. И го оставивме таму после па ептен го снема,може некој друг го зел. :toe: И ден денес толкаво магаре 20 год. се направив уште неможам да сфатам што беше тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom