Ви се случила некоја натприродна работа?

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Го заболе уво него:tv:. Не знам стварно чудно ми е, али ништо сериозно да се потресувам, таман работа.:smir:
Ја мислам е некоја магија што ти ја направиле студентине од Пелагонија од добро познати причини (со батеријата) :pos2:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
мене ми се има доста пати случувано луѓето кои што ќе ги сонувам и во момент кога ќе се разбудам да ги слушнам видам а не сум очекувала или некој мој близок починат на сон нешто да ме предупреди или да ми соопшти и да биде вистина.

сега за сега тоа е најчудната работа што сум ја доживеала!
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Најстрашна работа која ми се случила е следната. За време на моите гимназизки денови, кои беа одамна, бев кај другарка ми на која и полина таткото. И правев друштво да не биде сама. Додека седевме снема струја, и ние запаливме свеќа и продолживме да седиме ама крвта почна да ни се леди во жилите. Во еден момент се слушна страшен звук од спротивната страна на зидот од собата каде им беше ходникот како некоја огромна слика да се лизга по зидот паѓа и се крши. Во истиот момент излетавме од куќата и трчавме до кај мене дома мислам со брзината на светлината. Чекавме додека не се врати мајка и и не ја побара по телефон. Таа си замина дома и раскажала на мајка и зошто сме оставиле цела куќа широм отворена и заедно со мајка и ја прочешлале цела куќа но никаде не најдоа ништо ниту скршено ниту паднато. Иначе живееше во куќа не во стан??
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Во последно време имам некое чувство дека ме следат духови?! :nesum:
Незнам што е работата. Сношти си легнав и додека лежев, рака под перница.. и некако чудно се осетив. Како да сум у друга положба различна од таа што бев. А бев сосема буден, не бев заспал до тој момент. И бев покриен цел, и имав музика пуштено на тивко.. и не беше некој страшен амбиент да не правам филмови. Онака само се зачудив. :toe:

А и има една работа што ми се има случено 3-4 пати. Некој звук ми се слуша над глава, вечерно време во близина на куќата моја. Пример се качувам по скалите (надворешни се) и како над глава нешто Циу Циу кратко едно по друго. Ја кревам главата нема ништо, звукот се слуша ко сараунд да ти .. :pos2: Ja пуштам главата пак од горе ми се слуша.

Некое слично искуство?

Напомена: Не се плашите, не е страшно само ми е чудно. И на дух не мислите испукан со сачмарка во главата и крвишта по цело тело, туку замислете нешто од цртаните. Бело насмеано, ми се крие зад грб. (озбилен сум) :pos2: ((aко се смеам )) :smir:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Во последно време имам некое чувство дека ме следат духови?! :nesum:
Незнам што е работата. Сношти си легнав и додека лежев, рака под перница.. и некако чудно се осетив. Како да сум у друга положба различна од таа што бев. А бев сосема буден, не бев заспал до тој момент. И бев покриен цел, и имав музика пуштено на тивко.. и не беше некој страшен амбиент да не правам филмови. Онака само се зачудив. :toe:

А и има една работа што ми се има случено 3-4 пати. Некој звук ми се слуша над глава, вечерно време во близина на куќата моја. Пример се качувам по скалите (надворешни се) и како над глава нешто Циу Циу кратко едно по друго. Ја кревам главата нема ништо, звукот се слуша ко сараунд да ти .. :pos2: Ja пуштам главата пак од горе ми се слуша.

Некое слично искуство?

Напомена: Не се плашите, не е страшно само ми е чудно. И на дух не мислите испукан со сачмарка во главата и крвишта по цело тело, туку замислете нешто од цртаните. Бело насмеано, ми се крие зад грб. (озбилен сум) :pos2: ((aко се смеам )) :smir:


Не се плашиме :) :) :)


Во последно време си помислувам на некоја работа и истата за некои 2-3 мин се случува. Баш си помислив од коа не сум ја слушнала другарка ми, и ја глеам за 2 мин ми се јавува. Си идам по улица ми текнува на некоја личност што не сум ја видела неколку години и ја глеам значи нацртана пред мене ми се смешка.
И порано се дешавале вакви коинциденции али ова е веќе екстремно брзо.:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Бреј клишеа... следно - некој ќе пише: Еееј уплати спортска.

Доволно, мисли на 5к денари и најди си. позз4е
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
е нема ме урочивте, толку од моите способности:uvo:
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Најстрашна работа која ми се случила е следната. За време на моите гимназизки денови, кои беа одамна, бев кај другарка ми на која и полина таткото. И правев друштво да не биде сама. Додека седевме снема струја, и ние запаливме свеќа и продолживме да седиме ама крвта почна да ни се леди во жилите. Во еден момент се слушна страшен звук од спротивната страна на зидот од собата каде им беше ходникот како некоја огромна слика да се лизга по зидот паѓа и се крши. Во истиот момент излетавме од куќата и трчавме до кај мене дома мислам со брзината на светлината. Чекавме додека не се врати мајка и и не ја побара по телефон. Таа си замина дома и раскажала на мајка и зошто сме оставиле цела куќа широм отворена и заедно со мајка и ја прочешлале цела куќа но никаде не најдоа ништо ниту скршено ниту паднато. Иначе живееше во куќа не во стан??

I mene mi se ima sluceno vakvo neshto poceke pati. Koga ke si legnam imam slushnato 2-3 pati kako po zidot se lisga neshto kako , so velish slika da padnala.Se ligna i naednash ...tras...paga na podot... Neznam shto e . Ke zapalam svetlo nishto nema..???:S:S:S:S i sega i koga troba ne obrnuvam vnimanie. samo zapivam oti me vati strav po malce:S:S:S :D:D:pos2:
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Уф, ова што ќе го пишам никад нема да го заборавам (не е толку страшно) зошто уствари не знам дали беше сон или вистина. Имав негде 4-5 години изглеа и знам, се сеќавам ја гледав Снежана на телевизија кога одеднаж не знам што ми текна (заврши изглеа цртаниот), дете ко дете станав и почнав да се валкам по патосот, знаете кога ползите по подот, со рацете напред се фаќате за тепихот, е така праев и јас, и баш на прагот кај што се спојува кујната со дневната (а у кујната беше мајка ми) онака почувствував како нешто да ме влече наназад, некоја голема сила да не ми дозволува да се движам напред, а јас очајно тегнам раце да стигнам до мајка ми, која уствари и не беше далеку (може метар, метар два од мене) и ништо не приметуваше, хах. После тоа не се сеќавам што се деси пошто стварно беше многу одамна ама знам дека уште тогаш ми беше многу чудно.
 

The One

Оној шо ќутит а све знајт
Член од
16 март 2008
Мислења
189
Поени од реакции
39
Најчудно што ми се десило е кога имав несреќа при рипање од едно брегче во езерото.Земав залет и во моментот кога отскокнав се сруши брегот под мене кој беше висок некаде 2-3 метра и главечки удрив во дното на езерото.Во еден дел од секундата се беше темно и бев мн смирен не ми беше важно дали сум кај езерото или дали сум уопште жив, не осеќав болка и бев целосно исполнет и среќен и потоа се разбудив во водата и за среќа останав жив :toe: поентата ми е дека тоа искуство ми е пример за тоа како би можела смртта да изгледа.Како и да е тоа е моето најчудно искуство
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Vcera.... vo kupatiloto, na nesakana so laktot go udriv ogledaloto koe stoese na dzidot do vratata. Toa padna duri po4-5 sekundi i togas jas se naogav na pragot od vratata, a goledaloto se skrsi vnatre. Koga si gi vidov racete krvavi :0:0:0 :S:S:S:S:S...Sea izgleda ce me sledi nesreka 7 godini:S
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Vcera.... vo kupatiloto, na nesakana so laktot go udriv ogledaloto koe stoese na dzidot do vratata. Toa padna duri po4-5 sekundi i togas jas se naogav na pragot od vratata, a goledaloto se skrsi vnatre. Koga si gi vidov racete krvavi :0:0:0 :S:S:S:S:S...Sea izgleda ce me sledi nesreka 7 godini:S
Уживај, тоа е само едно глупаво суеверие. :smir:
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Vcera.... vo kupatiloto, na nesakana so laktot go udriv ogledaloto koe stoese na dzidot do vratata. Toa padna duri po4-5 sekundi i togas jas se naogav na pragot od vratata, a goledaloto se skrsi vnatre. Koga si gi vidov racete krvavi :0:0:0 :S:S:S:S:S...Sea izgleda ce me sledi nesreka 7 godini:S
Остави ти 7 години несреќа како ти се рацете?? Поарно огледалото да се испокрши отколку тебе беља да те снајде. Немај гајле за 7-те години тоа ги лажат малите деца да не кршат огледала.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Остави ти 7 години несреќа како ти се рацете?? Поарно огледалото да се испокрши отколку тебе беља да те снајде. Немај гајле за 7-те години тоа ги лажат малите деца да не кршат огледала.
heheh...pa ne sum ti jas nekoj sueveren...ama pak..:D:D:D od kaj da znam tuku cudno mi bes ekako me isece a ne go ni doprev i bev dosta daleku od mestoto kade se skrsi...ama...najverojatno izletalo nekoe parce:D:D:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
109
Поени од реакции
24
Za Mene: (Ne sum golem vernik vo religija, vo Crkva nemav vlezeno 5 godini, bashka od toa bev tvrdo ubeden deka ne postojat takvi raboti)

Pred nekoj den pred praznikot PROCKA me macese postojano eden son nekolku pati, sto stana nepodnosliv.


Ova go sonuvav: Bev vo podzemni tuneli pod CRKVA i ne mozev da go najdam patot za da izlezam, celo vreme trcav isplashen i me progonuvashe nekakov glas, stalno se razbuduvav barajki go izlezot.

Tocno na denot PROCKA vecerta mi beshe koshmar veke. Sabajleto stanav i zaminav v crkva, a moite bea iznenadeni sho sum pokazal zelba da pojdam...

Edna zena mi go raskaza sonot:

-Mi kaza deka Isus mi ja propovedal Religijata. (vo minatoto Hristijanite se krijale vo takvi tuneli nareceni KATAKOMBI i Isus mu ja propovedal Religijata)

a znaete na PROCKA se prostuva, samo sho vlegov v crkva popot po4na da kazuva deka koga da pobarate proska od Bog, toj sekoj pat ke vi prosti kolku i da zgreshite itn...

Fakticki kako da me vikal bash na toj den da pojdam v crkva, da se prostam.

Od togash mi e vo misla toa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom