Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
1 ноември 2008
Мислења
170
Поени од реакции
20
Многу нешта чудни се случуваат,но мислам дека сето тоа е резултат на мозочните таласи кои како антени примаат сигнали.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
Мене баба ми ми го имат ова кажвено....
Порано,уште кога била таа дете,куќата им била наспроти судот,кај шо е сеа Спирит,не знам како се викат,тие од Охрид знает.
И се вселиле се во куќата,на два спрата им била,и секогаш навечер,како да трчал некој низ куќата,па кога ке се разбуделе се било хаос,искршени чаши,пајнци,се лом.Наводно,имало некакво џуџе во куќата, само во темница му се гледала сенката ( од месечината),а кога ке се запалело светлото,како да исчезнувало во истиот момент,т.е станувало невидливо. Така на пр.кога ќе имале запалено ламба ( од тие на масичка шо се),секогаш идало и ја гасело.Тие пак ќе ја запалеле ламбата,тоа пак ја гасело.И така цело време. И прабабами и прадедоми се распрашале секаде како би можело то суштество да се истерат од таму,ама некој поп им кажал дека не е можно да си заминит тоа од куќата,туку дека ќе морат тие да се иселат,и тоа во еден ден,ама да не ги фатит мрак,пошо и џуџето ќе се вселело со нив во другата куќа.И така тие се нафатиле,и во еден ден се иселиле.

Баба ми ми го кажвеше ова ајвар ко праевме,темница се,јас се смрзнав од страв.Точно,неточно,јас коа и да одам Спирит ме фаќат некој страв...
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
25
Поени од реакции
4
da mi se ima sluceno cudna rabota sekoj den koke stanam od sapienje se custvuvam kako da imam nekoj ubieno :toe:
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
па вака сеа
мене еднаш ми се деси една многу чудна работа
бев 5то за 6то одд (летото) и бев во кино со најверниот другар и со две девојчиња да гледаме филм
Ко за беља се падна „Истерувач на ѓаволот“, цело време се плашев од сцените ама несмеев да дадам слабост пред девојчињата. На крајот на вечерта коа се вракав дома во глава ми навираа оние грозоморни сцени, ама не ми беше страв. Се вратив дома, си влегов во соба, и таман додов до орманчето за алишта да си облечам пижами и слушам едно морничаво ГРРРРРРРРРР.... На прва помислив дека сеуште ми се вракаат сликите во глава и дека се филмам па не обратив којзнае што пажња. Облеков пижами и само штои легнав и се покрив повторно го слушнав истиот морничав звук...онака грозно грррррр.... Се испаничив ама почнав да се смирувам мислејки дека ме пукаат флешови. Арно ама звукот константно си се повторуваше на секои 20-30 секунди. Почнав да се тресам од страв зошто јасно слушнав дека звукот иде од прозорецот кој испаѓање на терасата. Полека со страв се приближив до прозорецот и се изненадив кога го видов татко ми како лежи под прозорецот.
Човекот спиеше мирно и си 'рчеше, а мене ме фати бес оти бев толку глуп. Ама јебига 11 години имав:tapp:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
па вака сеа
мене еднаш ми се деси една многу чудна работа
бев 5то за 6то одд (летото) и бев во кино со најверниот другар и со две девојчиња да гледаме филм
Ко за беља се падна „Истерувач на ѓаволот“, цело време се плашев од сцените ама несмеев да дадам слабост пред девојчињата. На крајот на вечерта коа се вракав дома во глава ми навираа оние грозоморни сцени, ама не ми беше страв. Се вратив дома, си влегов во соба, и таман додов до орманчето за алишта да си облечам пижами и слушам едно морничаво ГРРРРРРРРРР.... На прва помислив дека сеуште ми се вракаат сликите во глава и дека се филмам па не обратив којзнае што пажња. Облеков пижами и само штои легнав и се покрив повторно го слушнав истиот морничав звук...онака грозно грррррр.... Се испаничив ама почнав да се смирувам мислејки дека ме пукаат флешови. Арно ама звукот константно си се повторуваше на секои 20-30 секунди. Почнав да се тресам од страв зошто јасно слушнав дека звукот иде од прозорецот кој испаѓање на терасата. Полека со страв се приближив до прозорецот и се изненадив кога го видов татко ми како лежи под прозорецот.
Човекот спиеше мирно и си 'рчеше, а мене ме фати бес оти бев толку глуп. Ама јебига 11 години имав:tapp:
Татко ти под прозорот спиел, надвор од куката?
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
ти изгледа велешанец си

па прочитај убаво, фино пишува дека мојот прозорец испага на терасата
или ако е тоа посложено за тебе пиши ми пп па ке те однесам кај мене у станот да видиш:smir:
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Нема тоа везе ,шо мајка барал татко ти да спие на балкон ?

Да не му ја спукале со макјкати ?? :tapp:
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
И мене ми се случи истото со Лане Моје. Ја слушам првпат, сестра ми у соба со мене и и викам, дека песната ми е доста позната.
После евровизијата таа година кога беше лане моје велеа дека лане моје е препеана и дека има многу сличности со некоја друга песна. Можеби од таму ја знаеш.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Минатава вечер ми се случи нешто чудно.Се спремив за спиење згаснав струја,спуштив ролетна .Само што заспав како да слушнав и видов неколку бели фигури како да ги чепкаат работите околку мене.пробав да станам да мрднам ама не можев.Сакав да кажам нешто и пак не можев.бев буквално блокиран.Потоа некое време се мачев да станам и по некое време успеав да се мрднам.Запалив струја и после со струја си спиев.Иначе вакво нешто ми се има случено и друг пат само тогаш беше за спиење преку ден а сега беше вечер.
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Минатава вечер ми се случи нешто чудно.Се спремив за спиење згаснав струја,спуштив ролетна .Само што заспав како да слушнав и видов неколку бели фигури како да ги чепкаат работите околку мене.пробав да станам да мрднам ама не можев.Сакав да кажам нешто и пак не можев.бев буквално блокиран.Потоа некое време се мачев да станам и по некое време успеав да се мрднам.Запалив струја и после со струја си спиев.Иначе вакво нешто ми се има случено и друг пат само тогаш беше за спиење преку ден а сега беше вечер.
Toa ti e psiha.
Uste ne znaete mozokot za sto e sposoben.
gledav klip eden so starec vo kina sto mrda cigli i legenji so voda gi prevrtuva na rastojanie od 5 metri bez da mrdne
epa aj objasni go ti toa sea.
Mnogu veruvam vo telekineza i telepatija i red drugi stvari sto idat so mozokot :P
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Точно све е до психата!Прочитајте ја книгата Моќта на Потсвеста и ќе разберете многу работи!До кај е све спремен мозокот да влијае на човекот!Книгата е напишана од доктрор и све е убаво објаснато
 

ontario

Кајганичар до Коска
Член од
4 мај 2008
Мислења
32
Поени од реакции
1
Минатава вечер ми се случи нешто чудно.Се спремив за спиење згаснав струја,спуштив ролетна .Само што заспав како да слушнав и видов неколку бели фигури како да ги чепкаат работите околку мене.пробав да станам да мрднам ама не можев.Сакав да кажам нешто и пак не можев.бев буквално блокиран.Потоа некое време се мачев да станам и по некое време успеав да се мрднам.Запалив струја и после со струја си спиев.Иначе вакво нешто ми се има случено и друг пат само тогаш беше за спиење преку ден а сега беше вечер.

..Друже си се усрал .. ама незнам до сеа мене ми се нема случено ништо такво .. а и додека не ми се случи не веруам :toe:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Немав струја дома,немаше цела зграда.....
Седам дома,се нервирам зошто нема струја и одеднаш ми ѕвони домашниот телефон. Го гледав 10 секунди,се чудев како е можно да ѕвони а нема струја. Се јавив,си напраив муабет со луѓето и спуштив. Пробав после од моб да ѕвонам на домашен-си ѕвонеше најнормално,а цела зграда нема струја.....:toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Немав струја дома,немаше цела зграда.....
Седам дома,се нервирам зошто нема струја и одеднаш ми ѕвони домашниот телефон. Го гледав 10 секунди,се чудев како е можно да ѕвони а нема струја. Се јавив,си напраив муабет со луѓето и спуштив. Пробав после од моб да ѕвонам на домашен-си ѕвонеше најнормално,а цела зграда нема струја.....:toe:
:pos: :pos: :pos: Телефоните и струјата немаат врска бе друже освем ако телефонот не ти е безжичен :) (е тогаш е чудно ако ѕвони)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
:pos: :pos: :pos: Телефоните и струјата немаат врска бе друже освем ако телефонот не е бежичен :) (е тогаш е чудно ако ѕвони)
Па зошто тогаш има од телефонот кабел што го уклучувам во струја,ако немаат врска со струјата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom