Вицеви без наслов 2 дел

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Само што заспал мажот дома,тоа го користи швалерот да излезе од шкафот и да си оди накај дома.Излегол полека,со јакна во рака,да не му е ладно надвор и во тој момент станува мажот,го гледа и така сонлив го прашува:
-Кој си ти бе?
-Молец!
-Па што си ми ја земал јакната?
-Дома ќе си ја јадам!
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Си биле два балони во пустина и му вика едниот на другиот:
Пази кактусссссссссссссссссссссссссссссс, а овој:
Касно палишшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш :baeh::baeh:
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Си биле 2 кумановки чистачки у една фирма. Едната зимала 200евра, другата 300.
И оваа со помалце ја прашува, како бе ти зимап 300 евра? Епа така бе ебев се 'с директора......па и ја !!!
Е добро а ти пушиш ли му га???
Да бе пушам..........А гуташ ли сперму???? ДА

еееее мори туј те ебеф, одзимаф ти од хранарину:vozbud:
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Се шетала една змија и си тананикала....лалалалалалалала....по едно време се плеснала по чело и вика ...шо правам бе јас....сссссссс
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Bez noze

Imalo eden star covek koj nemal noge i pital na sred ulica, proaga edno dete i mu dava 100 denara i mu vika idi kupi si patike so pareve, covekov raznerviran i vika policaec sto bil tue vo blizina i zboruvale i na kraj policaecov mu rekol ja da bev na vase mesto ke go utepav od klocanje, ova otkako cul padnal u nesvest posle u bolnica go razbuduaa i vika edna medicinska sestra lele odvaj go stanavme na noze (a toj bez noge ako citavte vnimatelno) i ovja pak ista prica padnal u koma golema i umrel i koga stignal u rajot gospod go prasal lele kolku para patike iskina za da dojdes do mene :pos2::pos2::pos2::pos2:.
P.S ne gi razgledav sve vicovite pa ne znam dali go ima ovoj nekoj napisano.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Си одат тројца педери по улица и првиов вика-Што би сакал да бидам ружа у парк.
-Зошто бе баш ружа?-го прашуваат другите.
-Па знаеш,се одмараш на сонце,дојде мажиште некое,те скине,те искористи и те фрли.
-Ја сакам да бидам фармерки у бутик-вика вториот.Доаѓа мажиште некое,те земе од полица,те натегне,се профрцка со тебе и згужван те врати.
-Ја сакам да бидам возило за брза помош-вика третиот.
-Добро бе,зошто баш тоа?
-Абе ти се јавуваат итно да дојдеш,те отвараат од позади,ти бутаат нешто долго,те затвараат а ти цело време викаш виу-виу
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]- Зошто луѓето повеќе се противат на облека од крзно, отколку од кожа?
- Полесно се малтретираат богати старици, отколку моторџии.
[/FONT]
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Се возела трудна зена во автобус.
До незе седнало едно дете
И и рекло:
мори тетке со имаш во стомако?
-а зената:
-бебе.
-а го сакаш
-да
-ами ако го сакаш оти си го изела...

Си бил бил мали џокица и тој ја пишувал домашната работа.
арно ама почнал да го лапа наливо и го голтал.
Мајкаму и татко му одма се јавиле во брза помош.
-ало докторе син ми го голтна наливо ве молам дојдете
-Ќе дојдиме за 15мин
-А до тогаш шо да прајме
-ами...Нека пишува со молив.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Играат фудбал слонови и глувци, и нормално слоновите тепаат. По утакмицата им оди еден слон на глувците и им вика:
"Извинете може малце бевме груби, буткавме, газевме...."
и глувциве му викаат:
"Де бе шо има врска и ние буткавме" :pos2:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...umrel nekoj peder,i Gospod se javue na telefon kaj Lucifer,i mu vika:
-slushaj Luci,imam eden za kaj tebe,aj primi go...nek se vrti na razen...zasluzil...taka...
...kandidatot bili uredno primen,i posle nekoja neela se javue Lucifer kaj Gospoda i mu se zali:
--abe dojdi ziti sve ovoj golema belja naprai dojdi da vidish sto se sluchuva molim te...
...Gospod zagrizen,se sobral i otishol vo pekolot....koga sto tamu da vidi,namesto ognovi da gorat na site strani, i voda da vrie i vriskotnici....mrtva tishina,stalaktiti i stalagmiti visat mrazulci od site strani -ziva mrazara>>>
...STO SI NAPRAIL BE LUCIFER,STO E OVAA RABOTA,KAJ TI E OGINOT????(mu vika gospod)
--ABE,KAJ TI E OGINOT ???...AJ TI KLEKNI DA ZAPALISH OGIN,EBATE BELJA KAJ GO PRATI OVOJ!!!!:pos2:
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Умрел еден гејмер и отишол во рајот, си напраеле муабет со Св. Петар
"Aj да се прошетаме некаде, на пр. во пеколот", "Ајде" рекол Св. Петар
И таман дошле пред пеколот гејмерот му рекол "Дај ми 100 здравје(health) 200 панцир (Shield) И 3 животи. Ќе се вратам за 1 Час"
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...pijanica,dzeparosh,i peder umrele,i gospod reshil da im dade shansa,ali im rekol deka ako zgreshat vo rajot momentalno ke izgorat... i gi pratil vo rajot...i taka trojcata "greshnici" se nashle na edna prekrasna pesochna plaza pokraj more...shetaat taka oni i odednashka naiduvaat na edno polno shishe alkohol...pijanicata nemozel da izdrzi pochnal da se poti,ruchinja da mu se tresat i usni da mu se sushat...ne izdrzal i posegnal po shisheto...kako sto se napil taka vednash izgorel-isparil-go snemalo...dvajcava ostanati dzeparoshot i pederot se uplashile epten i produzile da shetaat po plazata...koga posle nekoe vreme od pesokot se gleda neshto...novchanik poln so pari...zastanale dvajcata ko stapisani so ochinjata otvoreni,i po nekoe vreme pederot mu vika na dzeparoshot:
-BRAT NEMOJ NI DA SI POMISLIL DA SE PUSHTISH PO NOVCHANIKOT...IZGOREVME I DVAJCATA INACHE MOMENTALNO !!!...:pos2:
 
Член од
15 март 2007
Мислења
102
Поени од реакции
1
трпе имал тенок женски глас,и жена му многу се срамела од него.
еден ден го седнала и ...
-трпе,мора нешто да направиш,оди на лекар нека ти направат нешто,вака веќе не се
издржува,сите ти се потсмеваат а само јас знам колкаво мажиште си,да видат
другите колкав ти е патлакот нема да ти се смеат така.
и трпе отишол на лекар.
-докторе аман помагај дај ми машки глас инаку жена ми нејќе да ме види.
докторот имал длабок глас:
-значи сакашваков глас а!?нема проблем,само да знаешќе морам да ти го скратам
патлакот!
-нема проблем!-рекол трпе.
жена му целата насмеана го шета трпе по пријатели,сите се воодушевуваат од
неговиот длабок глас.арно ама кога жена му го легнала вечерта,што да
види,патлакот го нема.
-враќај се назад трпе,докторот нека ти го врати алатот,глас не ти треба!
отишол овој утре дента.-жена ми кажа да ми го вратишпатлакот, а да ми го
земешовој длабок глас.
а докторот со тенок женски глас:е нема сега,на ти го -дај ми го!

две госпоѓи во најдобри години решиле да излезат навечер сами без мажите. вечерале се напиле бааги и дошло време за дома. попат им се примочало. за да не им светкаат белите газиња во градската темнина решиле да скршнат во гробиштата покрај кои минувале и таму да ги извршат природните обврски. нормално немале тоалет хартија. првата се забришала со своите гаќи и ги фрлила. на втората им било жал за гаќите па откинала парче од венец и завршила работа. утредента двајцата мажи си се пожалиле меѓусебно:
- знаеш жена ми синоќа се врати дома пијана и без гаќи - рекол едниот
- не е тоа ништо одговорил другиот. - мојата исто се врати дома пијана без гаќи а од газот и штрчеше лента на која пишуваше: ".... никогаш нема да те заборавиме. перо, миле и фудбалски клуб слога"!!!
:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
-[FONT=&quot] [/FONT]Со кого бре два саати стоиш пред врата и муабетиш???....изнервиран сопругот ја прашува жена му.
-[FONT=&quot] [/FONT]Со комшивката....немаше време да влези на кафе.



Разговараат две комшивки:
-[FONT=&quot] [/FONT]Кога ти е тебе роденден?
-[FONT=&quot] [/FONT]А што ти е гајле тебе ма?
-[FONT=&quot] [/FONT]Да ти купам завеси...не можам да те гледам секогаш кога се сексаш со маж ти!
Оваа замислена за момент, па ја прашува:
-[FONT=&quot] [/FONT]А кога ти е тебе роденден?
-[FONT=&quot] [/FONT]Зошто?????
-[FONT=&quot] [/FONT]Па да ти купам наочари подобро да гледаш...да видиш дека не е маж ми туку е маж ти!


-[FONT=&quot] [/FONT]Што ти е сопругот по занимање? – ја прашува едната комшивка другата.
-[FONT=&quot] [/FONT]Агроном по музика - одговара другата.
-[FONT=&quot] [/FONT]Што е тоа? – зачудена првата.
-[FONT=&quot] [/FONT]Па чува овци и свири на кавал!


После одредено време, на сред секс, мажот прекинува и бесно ја прашува незаинтересираната сопруга:
-[FONT=&quot] [/FONT]Па добро бре жено...кој ти е ку**ц денеска!!!!!!
-[FONT=&quot] [/FONT]Не сум сигурна...седми или осми, тука некаде.

Еден сперматозоид, со цел да ја прекине мачната тишина, му вика на првиот до себе:
-[FONT=&quot] [/FONT]Аман, брееее....уште ли??? Па кога ќе стигнеме веќе до тие јајници?
-[FONT=&quot] [/FONT]Ќути и лизгај ! Тек сме кај крајниците!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom