Вицеви без наслов 2 дел

South park

Relax...take it easy...
Член од
31 јануари 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
Si bile dve cepkalki videle lizavce i rekle -eeeeeeeeeeeeeee glavco!

Si bile dve igli videle ez i rekle - Zurkaaaaaaaaaaaaaaa!

Si bile dve sijalici, ednata zgasnala drugata svetnala od radost...
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.219
Поени од реакции
31
На предавање, на студенти по медицина, професорот им објаснува:
- Во составот на човечката сперма, најголем процент земаат шеќерите.

На тоа, една зачудена студентка крева рака да постави прашање:
- Извинете професоре...но, ако спермата во најголем процент е составена од шеќери...зошто тогаш нема сладок вкус?!?!

Професорот, мртов ладен, одговара:
- Тоа е затоа што, колешке...рецепторите за слатко се наоѓаат на врвот на јазикот....не длабоко во грлото!
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Si bile dve shishinja, ednoto se skrsilo, a drugoto puknalo od smeenje:zlo: :zlo: :zlo: :zlo: :zlo:

Si bile dvajca budali i edniot go prasuva na drugiot:
-Kolku e satot?
Drugiot go vaga termometarot i vika:
-Cetvrtok

VELESTRUMF GI SOBRAL SITE STRUMFOVI NA SRED SELO I PRASUVA:
-KOJ NA STRUMFETA I STRUMFNA STRUMFCE BEZ STRUMF GUMICKA
I SE JAVUVA MRZLIVKO:
-MRAZAM STRUMF GUMICKI
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
Si bil nekogas nekoj covek koj bil nekoj mnogu golem maler :toe:. Na primer ke vlezel vo nekoj avtomobil , avtomobilot ke napravi soobrakajka , ke vleze vo lift ke padne liftot:( . Pa eden den negoviot direktor kaj sto bil vraboten mu rekol deka treba da odi da potpise
dogovor i da odi do Amerika so avion , a toj bil od Francija . Pa toj rekol direktore ve molam da ne odam maler golem sum ke padne avionot . A direktorot mu rekol pa ako ne odis ke ja izgubis svojata rabota . I sto da pravi covekot trgnal so avion do Amerika . Samo sto poletal avionoto nemalo 5 min. doaga stjuardesata i veli luge bez panika edniot motor otkaza. Covekot ( maler ) se fatil za glava i rekol otide avionov . Posle 5 min. eve ti ja pak stjuardesata luge bez panika otkaza i vtoriot motor . Malerot rekol gotavo otide avionov. Pa za sreka bile nad okeanot i pocnale da im davat padobranci i svirki . Padobrancite bile za da sletat a svirkite im gi dale vo sekoj slucaj da nema nekoja ajkula pa koga ke svirnat ajkulite da begaat . Pa im gi dale a malerot vo sebe si rekol : sega ili ajkulite ke se gluvi ili svikrkata ke nema topce ....... hahahahahahah :D
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
29
Поени од реакции
1
Si odele 2 plavusi popat i odele odele odele i videle ogledalo na zemja
ednava ko se videla na zemja rekla lele kolku sum uba a drugava ko se videla vo ogledaloto rekla e znaci navistina si bila ruzna.....:pos:
 
N

Nen@d

Гостин
Отишол војник во дуќанчето во касарната и побарал:
-Дајте ми боја за чевли број 37.
Продавачот:
-Извинете, нема врска кој број ви се чевлите, боја си е боја
-Абе дајте ми кога ви велам боја за чевли број 37.
-Абе сфатете...мање битно кој број ви се чевлите...боја си е боја.
И оттаму доаѓа командирот и му вели на продавачот:
-Тресни го бе војникот...глуп...си нема веза од животот...туку дај ми ти мене игла за бел конец :pos2:

Некоја жена имала само три влакна на главата. И отишла на фризер и рекла да и сплетат плетенка. И фризерката почнала да плете да плете и одеднаш се скинало едното влакно. И рекла:
-Госпожа...едно влакно се скина...шо да прааме сааа?
-Еми проби некак да сплеташ пак плетенка со две влакна.
И фризерката почнала да плете да плете и пак се скинало уште едно влакно:
-Абе госпожа уше едно влакно се скина. Шо да праам?
-Ај заеби...пуштена нека ми е :vozbud:
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Si bili Risto i Jovan, no Risto nemozel da ja reci bukvata "R" a pak jovan nemozel da reci bukvata "J".Eden den tie posle da se zapisat na uciliste.Pedagogod go prasal jovan kako se vika toj rekol Ovan oti nemozel da ja reci bukvata "J" a pak Risto rekol deka se vika Isto oti nemozel da ja reci bukvata "R" i pedagogod rekol:
"pisi dva ovna".
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Си биле американец,русин и македонец.
И не е битно што праеле,битно македонецот победил!
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
7
- Што јадат човекојадците во посни денови?
- Нуркачи.
- А човекојадци-вегетеријанци?
- Градинари.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
kako plavusa ke kupi dvd?
Pa ke go prodade televizorot:salut:

si bile tri mravki i umrele:pos2:

kako se vika Cigan so prodava Cd na avtopazar?
CD rom:pos2:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.749
Поени од реакции
200
Били су американац, англичанац и босанац.
- И?
- И?
И босанац је побједио. :pos:

П.С. Ремикс од на Бушав вицот. :)
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
На суд.....
-Обвинет,зошто ја застрелавте сопругата со 5 куршуми?
-Па 6-тиот ми заглави!
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
481
Поени од реакции
17
Не е виц ова, вистина е:)

Го прашува синот таткото, ’’Тато, што е политика?

Политика, а?...
Еве, , да речеме вака сине:
Јас носам пари дома, значи јас сум капиталист.
Мајка ти администрира со парите, таа е владата.
Дедо ти надгледува се’, тој е унијата.
Слугинката е работничката класа.

Сите работиме за тебе и ти го посакуваме најдоброто. Ти си народот. Брат ти кој е сеуште во пелени, е иднината.

Разбра ли сега, сине?’’

Детето вели, ’’Ајде да го преспијам ова и да помислам, па утре ќе ти кажам....’’
Ноќта се буди малиот и осеќа некоја чудна миризба од креветчето на братчето.
Не знае што да прави, и оди да бара помош. Влегува кај родителите. Таткото го нема, а мајката таа заспала цврсто и нема шанси да ја рабуди.
Оди кај слугинката. Наслушнива низ вратата некои звуци....Ѕирка...и го гледа таткото во кревет со слугинката, и го гледа дедото како ги гледа преку прозор! Никој не го ни заприметува детево, толку се преокупирани...
Нема што да прави на крајот, и се враќа во кревет.

Следниот ден, таткото го прашува дали размислил и дали знае што е политика.
Детето изјавува, ’’Да, сега знам!

Капиталистот ја злоутребува работничката класа, а владата појма нема, спие.
Унијата го гледа сето тоа, без да реагира.
Народот е игнориран.
Иднината е во гомна.

Тоа е политика!’’
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
Како започнува ѓупски рецепт?
Укради 2 јајца...

Како започнува влашки рецепт?
Позејми 2 јајца :salut:

Како плавуша убива птица?
Ја фрла од стоти кат

Како плавуша убива риба?
Ја давит во вода

Како плавуша убив крт?
Го закопува жив

---------------------

некој велоципедист се качува по угорница, но никако да се докаче. Наминува едно ферари, и реши да му помогни на велоспиедистов. Го врзува со јаже на велосипедистот и му вели "Ако возам брзо, викај". Се фино било ама после поминало уште едно ферари, и првиов се заборај за велосипедистов и почнале да се тркет.
Го глеат ова еден полицаец и привјавјат у база "само што видов две ферариа шо се тркет, нишо чудно тука, ама зад нив имаше еден велосипдест шо се дери да им напрает место да ги премини!!
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Kako se vika deteto na edna plavusa i Ronaldinjo?
Retardinjo :)


Si bile dve babi, ednata veze, a drugate bez veze :)

Си одат тројца педери по улица и првиов вика-Што би сакал да бидам ружа у парк.
-Зошто бе баш ружа?-го прашуваат другите.
-Па знаеш,се одмараш на сонце,дојде мажиште некое,те скине,те искористи и те фрли.
-Ја сакам да бидам фармерки у бутик-вика вториот.Доаѓа мажиште некое,те земе од полица,те натегне,се профрцка со тебе и згужван те врати.
-Ја сакам да бидам возило за брза помош-вика третиот.
-Добро бе,зошто баш тоа?
-Абе ти се јавуваат итно да дојдеш,те отвараат од позади,ти бутаат нешто долго,те затвараат а ти цело време викаш виу-виу


си бил еден зајак
трчал, трчал, трчал...
заборавил да дише и умрел!Некоја плавуша се сомнева дека мажот ја изневерува,па
отишла во продавница за оружје и купила пиштол.Се враќа
дома и го начекува мажот со некоја добра црвенокоса во кревет.
Го вади пиштолот и си го става на глава.Мажов целиот
избезумен ја моли да не се убива а оваа
ЗАМОЛЧИ...ТИ СИ СЛЕДНИОТСе среќаат двајца пријатели,едниот пелтечи,а другиот е ќелав. Оној што пелтечи му вика на другиот: -Абббе, кккооллкку пппарррии тттрошшиш за шшшшишшшање? Па -сигурно помалку од она што ти го трошиш за телефон.
 
На врв Bottom