Вицеви без наслов 2 дел

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Македонец, Германец и американец си праеле авантура...у Бразил кај Амазон!..во тие диви џунгли како што се движеле налетале на некое племе човекојадци.
Овие се усрале од страв. Човекојадците рекле - Е сега ке ве јадеме!...Овие молеле да не бидат јадени и да им дадат некаква шанса за да преживеат и да ги пуштат!.....Главатарот на ханибалите размислил и си рекол...- Ај бе шо..ќе си играм курот со овие!...и и им рекол...Вака..ќе ви дадам три задачи!...сите се тешки но доколку ги поминете ќе ве пуштиме...и им ги поставил задачите и правилата...
1. Да го препливате амазон, но внимавајте во амазон има огромни пирани!
2. Во онаа пештера има огромна мечка...треба само едно нешто да направите...а тоа е да и ја ИСКРШИТЕ ДЕСНАТА НОГА!
3. Позади пештерата се наоѓа преубава амазонка треба да ја изебете до СМРТ!
Американцот, германецот и Македонецот...малце уплашени ама ете им се нуди некаква шанса...да преживеат...На ова многу не се радувал Американцот бидејќи не знаел да плива...Па кога рипнал у Амазон големите пирани одма го изеле....
Втор на ред е германецот...Рипа у Амазон знаел да плива ама не многу брзо...ги одбегнувал пираните колку што можел...го каснале малку и го препливал Амазон....Си вика германецот ај уште на мечката да и ја скршам ногата, да ја изебам амазонката до смрт и да си одам дома у Берлин!...Но ништо од тие планови и мечката за секунда го лапнала германецот...
останува Македонецот...спремен ко пушка...се мести ко Мајкл Фелпс и рипа у Амазон!...плива нашиов со огромна брзина....пираните место да го јадат обратно он ги јаде нив...Руши рекорд и го препливува амазон за 15 секунди..
Влага кај мечката у пештерата!...се слушаат крици и офкања и од мечката и од Македонецот...тие крици траеле 30 минути...Дивјаците почнале да се зачудуваат у боречките вештини на нашиот и со нетрпение го очекуваат крајот на борбата кој ке победи...
Македонцето излага:)..добива громогласен аплауз од дивјаците...а наш Трпе у негов стил одговорил...фала Фала ајде ми остана уште амазонката ДА И ЈА СКРШАМ НОГАТА...па ќе частам!...:pos2:
Наровоучение...МНОГУ СМЕ ЈАКИ!
Наровоучение број 2....Ако некој правила не ви се јасни...подобро прашајте уште еднаш...бидејќи може да заебете некој по грешка:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
На натпревар во стрелање се сретнале: Мујо, Робин Худ и Цветко и требало да стрелаат во јаболко што стоело на главата на еден човек.
Излегол Мујо, гаѓал, го расцепил јаболкото на два дела и рекол: АЈ ЕМ МУЈО!
Потоа стрелал Робин Худ и тој го расцепил јаболкото на два дела и вели: АЈ ЕМ РОБИН ХУД!
Доаѓа на ред Цветко, стрела и го погодил човекот среде чело и вели: АЈ ЕМ СОРИ!

----------------------

Во затворот Идризово на посета дошла лекарска контрола. Го прашуваат првиот затвореник:
- Столица?
- Да!
- Кога?
- Сношти!
- Каква?
- Тврда!
Потоа го прашуваат вториот затвореник:
- Столица?
- Да!
- Кога?
- Денес!
- Каква?
- Мека!
Доаѓаат и до третиот затвореник:
- Столица?
- Да!
- Кога?
- Задутре!
- Каква?
- ЕЛЕКТРИЧНА!!!
 

Izr0d

Била сам дете...=)
Член од
9 мај 2008
Мислења
593
Поени од реакции
29
Дошол Мујо на граница, па цариникот го прашува:
Алкохол?
- Не.
Цигари?
- Не.
Кафе?
- Е, кафе може

:pos2::pos2::pos2:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Си биле двајца келави?
И сега кој е по келав?
- Тој што има поголема глава.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Биле на плажа татко и ќерка и ќерката му вели на таткото:
- Тато оној е труден, и таткото од каде знаеш?
А ќерката:
- Ќе роди слонче, ете гледаш му виси сурлата.

:pos:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Биле на плажа татко и ќерка и ќерката му вели на таткото:
- Тато оној е труден, и таткото од каде знаеш?
А ќерката:
- Ќе роди слонче, ете гледаш му виси сурлата.

:pos:
Од вицотека копираш???
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
The first thing Adam said to Eve:

- No, you don't look fat in your leaf. :)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Што кажуе плавуше кога нема батерија ?!
- јавими се ти, ја немам батерија :uvo:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Драга мамо,

Со каење и жал ти го пишувам писмово.Морав да побегнам со мојот нов дечко,затоа што сакав да ги избегнам непријатностите со тебе и со тато.До уши сме вљубени со .... и тој е многу фин,без оглед на неговите пирсови,тетоважи,брада и моторџиска облека.И не само што сме вљубени,мамо,бремена сум од .... и тој ми рече дека ќе бидеме многу среќни.Тој има сопствена барака на село и имаме дрва за огрев за цела зима.... сака да има уште многу деца со мене,а тоа е и моја желба.Тој ме научи дека марихуаната не штети никому,па ке ја одгледуваме за сопствени потреби,а вишокот ке го трампаме со неговите пријатели за екстази и кокаин.Во меѓувреме ќе се молиме научниците да откријат лек за сида,за .... да може да оздрави.Тој тоа секако го заслужува!Не грижи се мамо,имам 17 години и знам како да се грижам за себе.Сигурна сум дека еден ден ќе ти дојдам на посета за да ги запознаеш твоите внуци.

Ќерка ти






ПС: Mамо,ништо од погоре напишаново не е точно.Кај комшиката сум.Само сакав да те потсетам дека во животот има многу поважни работи од моите оценки,кои можеш да ги видиш на листот во горната фиока од бирото.Те сакам!.. Јави се кога ќе биде безбедно да се приберам дома
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Драга мамо,

Со каење и жал ти го пишувам писмово.Морав да побегнам со мојот нов дечко,затоа што сакав да ги избегнам непријатностите со тебе и со тато.До уши сме вљубени со .... и тој е многу фин,без оглед на неговите пирсови,тетоважи,брада и моторџиска облека.И не само што сме вљубени,мамо,бремена сум од .... и тој ми рече дека ќе бидеме многу среќни.Тој има сопствена барака на село и имаме дрва за огрев за цела зима.... сака да има уште многу деца со мене,а тоа е и моја желба.Тој ме научи дека марихуаната не штети никому,па ке ја одгледуваме за сопствени потреби,а вишокот ке го трампаме со неговите пријатели за екстази и кокаин.Во меѓувреме ќе се молиме научниците да откријат лек за сида,за .... да може да оздрави.Тој тоа секако го заслужува!Не грижи се мамо,имам 17 години и знам како да се грижам за себе.Сигурна сум дека еден ден ќе ти дојдам на посета за да ги запознаеш твоите внуци.

Ќерка ти






ПС: Mамо,ништо од погоре напишаново не е точно.Кај комшиката сум.Само сакав да те потсетам дека во животот има многу поважни работи од моите оценки,кои можеш да ги видиш на листот во горната фиока од бирото.Те сакам!.. Јави се кога ќе биде безбедно да се приберам дома
Глупости , оценките се поважни
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
мамо зошто моите заби се викаат млечни
-па дека пиеш многу млеко сине
-па значи тато има пивски заби
:pos::pos:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
На испит по термодинамика професорот на студентите им го поставил следното прашање: „Дали е пеколот егзотермен или ендотермент? Одговорот поткрепете го со докази!“
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Како гласи реклама за привлекување на туристи во Бугарија?
- Дојдете на летување, вашиот автомобил е веќе тука.

:pos::pos:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Наставничката го прашува малиот Трпе колку е 2+2?
-Четири.
Седи пет
-Тууу знаев дека е пет.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom