Вицеви без наслов 2 дел

Член од
26 ноември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Наоѓа некој женска во дискотека и му вели ако дадеш да се изебаме ке ти го дадам мобилниот. Таа се замислува и после долго убедување се согласува.
После ебањето таа му вели дај ми го сега мобилниот.
Тој му вели нема проблем: 070111111
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Како нафтените компании ги нарекуваат хибридните коли?

-Мутанти и Изроди
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мали Џокица поминува улица и го прегазува комбе, а на комбето пишува:

"Плазма, не те пушта да пораснеш".
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Трагична несреќа во Прилеп.Празен автобус удри во дрво......40 мртви...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
A GREEK BOY and his father, for first time in the capital ATHENA, were visiting a shopping centre. They were amazed by almost everything they saw, but especially by two shiny, silver walls that could move apart and back together again.
The boy asked his father: "What is this, Father?" The father (never having seen an elevator) responded: "Son, I have never seen anything like this in my life, I don't know what it is."
While the boy and his father were watching wide-eyed, an old lady in a wheel chair rolled up to the moving walls and pressed a button. The walls opened and the lady rolled between them into a small room.
The walls closed and the boy and his father watched small circles of lights with numbers above the walls light up. They continued to watch the circles light up in the reverse direction.
The walls opened up again and a beautiful and atractive 24-year-old woman stepped out.
The father said to his son: "Go get DORA BAKOYANI."
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.691
Поени од реакции
13.320
Како настанале Шкотите?
Во Пирот ги истерале расипниците кои подоцна се населиле на британскиот остров.
 
Член од
3 април 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Si bile Mujo i Haso i Goce Delcev umrel !!!

Si bile vludnica nekoj i eden od ludite i pisuva pismo na majkamu...

Mamo!
Nas vamu ni e super jadejneto odlicno i ne pusta da skokame vo bazent i site si skokaat koj na gla koj na grb koj na noze ''I ni rekoa ako bidime mirni ce ni go napolnat''

Si bile vludnica i imalo taMU EDEN najpameten i mu rekol deneska ce begame se sorale 5-6 dusi i se pikale niz resetki dupki izlegle nadvor i najpametniov mu veli '' AJDE SEA NAZAD OVA BESE VEZBA'' :pos2:

AKO SAKATE USTE PRASAJTEME CE VI KAZAM !!!
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Една жена се жалела и му викала на мажот:
- Доста ми е веќе од се! Синоќа се врати вчера наутро! Ако и вечерва ее вратиш утре, немој денес воопшто да ми се враќаш!!!

********
Еден маж се сомневал во верноста на својата жена и решил еден ден да се врати дома порано. Откако влегол дома, почнал веднаш да вика:
- Каде е? Каде ти е швалерот? Знам дека е некаде тука - велел и шетал низ станот.
Во тој момент погледнал низ прозорецот и видел како еден млад човек влегува во кола.
- А, тука си! Те фатив!
Целиот возбуден, го подигнал фрижидерот од кујна и го фрлил низ прозорецот, погодувајќи го кутриот "швалер"...
... Горе во облаците, пред вратата на Свети Петар, некој затропал. Петар отворил и здогледал пред себе млад човек кој бил целиот во крв.
- Не знам што стана дедо Петре.Си влегувал во кола за да заминам, кога некаде од горе падна фрижидер и ме отепа!
Го примил Свети Петар младиот човек во рајот и таман се подготвил да ја затвори вратата, некој повторно затропал.
- Што сакаш сега ти?
- Абе, дедо Петар, си дојдов дома и целиот обземен од љубомора, сомневајќи се дека жена ми има швалер, го откорнав фрижидерот и го фрлив врз еден младчовек. Но, откако ми помина лутината, сфатив што направив и моето срце не можеше да издржи, па... еве ме тука!
Го пуштил и него Свети Петар, кога некој пак тропнал на вратата:
- Те молам и Свети Петре, пушти ме да влезам во рајот!
- А, што си направил ти? - прашал светецот
- Ништо! Кога ме фати земјотресот се наоѓав во еден фрижидер!

********

Се подготвуваат маж и жена да излезат некаде. Мажот е веќе нестрплив и не може повеќе да ја чека госпоѓата да се накинџури:
-Ајде бе, мајку му... Кога ќе бидеш веќе еднаш готова?!
- Шо е бе, шо се дереш?! Нели ти реков уште пред еден саат дека ќе бидам готова за три минути!!!
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Црногорец кој надминал 40 години го женат со стројници. Отишле на бендисување кај невестата и стројниците им велат да си ги кажат своите добри или лоши страни. И како што бива, џентлменски прв збор има момчето:
-Чуј џевојко, ја ти ујутро кад устанем желим кафа да ме чека вруча...усто ја с кревета ил не усто, кафа мора да буде на сто..
-поподне кад се с посла врнем, желим ручак да ме чека на сто...Дошо ја с посла ил не дошо, ручак да буде ту...
-Увече кад се из кафане вратим, лавор топле воде да ме чека и ноге да ми опереш...Дошо ја с кафане ил не дошо, лавор мора да буде ту...
-Еее, ја сам ти своје реко, а ти ако имаш да кажеш што, де реци...
Сега девојката, срамежливо како што доликува на добро воспитана црногорска мома му вели:
-Ја ти домачине немам пуно што речи...Ја ти се ЈЕБЕМ три пута на дан, дошо ти ил не дошо...:pos2:


Црногорец донел дома невеста и и го кажува куќниот ред:
-Чуј жено...Од сад чеш свако вече да переш ноге мени, мом брату и мом чачи, је си разумјела ? А оваа:
-Е јест докурца !
-Ма није докурца но до кољена, мајку ти јебем!:pos2:

Мало црногорче плачејќи доаѓа дома и му се жали на татко му:
-Чача, чача ови ме срби зајебавају и кажу да смо ми црногорци педери.
-Ко је то реко, да му оца јебем у врх гузице ?!


Дедо црногорец му раскажува на внукот како поминал во војната...
-Еее унуче, што смо ти ми у рату јадовали, ооооо!!!
-Како џеде, а јел сте се борили са њемцима ?
-Оооо јесмо, како да нисмо !!! Једаред онџе код Подгорице, аууууу каква је то битка била... Бежимо ти ми ка соколови, а њемци нас јуре ка кукавице.:pos2:

Црногорец ловџија иде на лов со внукот да го учи да пука...Од некаде излетува сокол, а дедото: -Ено га унуче, виџај сад како че твој џед да га смакне !!! И пука еднаш, два пати, три пати...ништо, соколот си лета... Дедото сега како да се оправда:- Е јесам ти ја свакојаких чуда у животу видео, ал мртвог сокола да лети још нисам !!! :pos2:
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Трпе целиот запален после гледање на порнич, хистерично тропа кај комшиката.
-Отворај мори комшике да видиш што ќе ти направам!Ќе ме памтиш цел живот!
-Марш бре таму,не сум јас ороспија!
-Знам,и онака немам намера да ти плаќам!
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Pred 2saati si rekov da ja dopusam cigarava i si legnav.:tapp:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
-Зошто црногорец кога си легнува да спие до него става 2 чаши, една полна со вода а другата празна?
-Таа со вода е во случај му се припие вода, а празната во случај да не му се припие... :pos2:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Две баби муабетат:
- Магдо мори, шо праиш?
- Мори, шо да праам?
- Е, шо ќе праиш.

---------------------------

Влегува тип во салон за тетоважи и вика:
- Сакам на грбот да ми истетовираш пичка.
- Добро, нема проблем.
Поминуваат 10 минути:
- Еве, готово.
- Што бе готово, толку брзо?
- Е што, да не тешко пет букви да истетовирам.

---------------------------

И купил мажот на жената тегла мед за 8 Март, па и вика:
- Ај доста јадеше гомна цела година, еве, заблажи се малце.


:pos2::pos2::pos2:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Си биле две патики, особено левата
Си биле две муви и се смувале
Си биле двајца другари, едниот јавал на коњ, другиот имал сестра у Корчагин
Си биле двајца другари под круша, на едниот му паднала круша на глава, другиот имал тетка у Куманово
И многу други тупави има, ме мрзи сеа да ги пишувам
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
a zasto si pomisliv deka temava e za vicovi bez naslov a ne za glupi vicovi ? najverojatno sum se pomesal ? ili ti ne si procital deka ima tema za neverojatno glupi vicovi ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom