Вицеви без наслов 2 дел

S

StormRage

Гостин
ојт болен чоек на доктор: Докторе имате нешто против кашлање
Докторот: не не слободно кашлајте
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Ги повикал господ македонецот,србинот и бугаринот да им даде по некој совет и влегува србинот прв,дедо боже држел некое топче во рака и вели:
-Србине,престанете со пцуенје и колненје оти ако го фрлам топчево цела србија пепел ке стане!
влегува македонецот и овој:
-престанете со политики и такви глуп.оти ако го фрлам топчево цела мкд пепел ке стане!
влегува бугаринот и по 2 мин.излегува и србинот и макед.го прашуват што му кажал,а овој:
-Паа,ми кажа да престанеме да крадеме оти ако го фрлил топчево (покажува во рацете) цела бг.пепел ке стане
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Se sretnale Japonec i Makedonec. Japonecot mu rekol na Makedonecot : Sakas li da te udrama da lezes edna nedela u bolnica??? Makedonecot rekol ajde da vidam. Go udril i toj cela nedela u bolnica . posle go sretnal na Japonecot i go prasal sto udar bil ovoj? Japonecot : Kung Fu Tehnika Udarac Dzakozuki.Makedonec :sakas li jas da te udram pa da lezas 3 meseci u bolnica ? Japonecot : ajde da vidam. Go udril i posle 3 meseci izleguva od Bolnica so Invalidska kolica . Japonecot : sto tehnika e ova ? Makedonecot : Kung Fu Tehnika Udrac SIPKA OD RADIATOR
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
kazejte dali e jak vicot ?

1) Da !
2) Ne !
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Ги повикал господ македонецот,србинот и бугаринот да им даде по некој совет и влегува србинот прв,дедо боже држел некое топче во рака и вели:
-Србине,престанете со пцуенје и колненје оти ако го фрлам топчево цела србија пепел ке стане!
влегува македонецот и овој:
-престанете со политики и такви глуп.оти ако го фрлам топчево цела мкд пепел ке стане!
влегува бугаринот и по 2 мин.излегува и србинот и макед.го прашуват што му кажал,а овој:
-Паа,ми кажа да престанеме да крадеме оти ако го фрлил топчево (покажува во рацете) цела бг.пепел ке стане
abe ne e taka Vicot.. Greska si :nenene:
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Bile Amerikanec,Turcin,Makedonec. otisle kaj gospod da im dade soveti.
Prv vlegol Amerikanecot. Gospod mu rekol : vii smirete se so vojnite oti ako go frlam zarot cela Amerika ke stane pepel.Amrikanecot izlegol placejki.
Vtor vlegol Turcinot. Gospod mu rekol : vii ne ubivajte veke oti ako go frlam zarot cela Turcija ke stane pepel.I toj placejki izlegol.
I tret Makedonecot vlegol . Gospod mu rekol : Vii presante da kradete oti ako go frlam zarot cela MKD ke stane pepel. Makedonecot koga izlegol se smeel. Go prasale sto se smees ? Toj : Pa mu go ukradev :dudlac:
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Po pat odile 2 jajca na ednoto go zgazilo kola a drugot puknalo od smmea.:D:P
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
na fakultet bile 13 policajci. doslo profesorot i im dal da pisa marka na kola.
Prviot se mislel i ne mu teknuvalo za ( Jaguar ) napisal Januar.
Vtori napisal Februar ......................................
Site taka napisale i doslo na red 13 policaj i toj nemal sto da napise deka nema 13 mesec i napisal


SREKNA NOVA GODINA
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Sto e baksuz ?????????????????????????????????????
























Da fatis zlatna ripka i da ti umre vo race :)
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Плавуша купува пица. Продавачот ја прашува:
- Да ја исечам на 4 или на 6 парчиња?
- На четири, шест не можам да изедам
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Некоја плавуша купила слагалица, ја сложила за три месеци и пукнала од радост, зашто на кутијата пишувало од 3-6 години.
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Plavus ja vrabotil vo nekoj zgrada kako cistacka. Gazdata i rekol da go cisti liftot . A taa : Sefe na sekoj sprat li ?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
- Од што умре дедо ти?
- Од секс.
- Како бе така?
- Се сјеба по скали!
:icon_mrgr
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
-Зошто пачаврите ја преминаа улицата?
-Ја следеа кокошката.
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
abe ne e taka Vicot.. Greska si :nenene:
Јас го знам од бебе.хаха и у друга варијант не го знам,а ти ако го знаеш постирај го.поздрав

ЕДИТ: ја видов другата варијанта али нема смисла.БАШКА,македонците не крадат,а на секој втор бугарин тоа му е професија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom