Вицеви без наслов 2 дел

S

StormRage

Гостин
Купил мујо најнов Кавасаки и гнетит 250 на сат по некоја улица и се дерит: Имат некој ваков мотор???
Луѓето: нееее никој
во другата улица: Имат некој ваков мотор????
ист одговор
во третата: имат некој ваков мотор???
излегол некој: да бе имам шо сакаш????
мујо: абе дај жити се како да го исклучам ова чудово
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Земал Мујо во рака говедска коцка за супа и внимателно ја анализира. При тоа му вели на Хасо:
-Е значи стварно остарев и никако не научив како успеваат да стават цела крава во ова.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Отишле три плавуши на пазар да купат краставица :
-Мене дајте ми подолга, а потенка - рекла првата
-Мене дајте ми пократка, а подебела - рекла втората
-Мене дајте ми каква било, ми треба за салата - рекла третата


Го викнала учителката Перица :
-Кажи ни една поговорка, Перице.
-Без алат нема занает!
-Браво Перице! Кажи ни уште една !
-На паметниот и една му е доволна !

Како се бика песот кој чуба мебел ?
Питбул ентериер !

Ја прашува внукот наркоман баба си :
-Бабо, да немаш видено некои мои пилули ?
-Ма, остави ги сега пилулите синко, туку дали ти
ги виде ти оние змејови во кујната?

Што се случуба кога ќе земеш бијагра и бенседин заедно?
Би е*ел, ама не ти се дава!
 
Член од
26 февруари 2008
Мислења
305
Поени од реакции
61
Edna profesorka im veli na ucenicite:za naredniot cas site da napravite po edna maketa.
Vo toj klas bil i mali djokica i toj misles so da napravi i zemas edna stica i stavil edno golemo gomno od krava, i nekolku mali gomna od ovca.
Odi naredniot den na skola i profesorkata mu veli:mali djokica mnogu ubava maketa ama sega treba da ni ja razjasnis.
Mali djokica:Pa ova golemoto gomno e skolata, a ovie malite gomna sme nie ucenicite.
Profesorkata:A nie profesorite kade sme.
Mali djokica:tolkavi gomna nemozev da najdam.

HEHE
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Си биле мујо и хасо, немале дека да преспијат, па рекле ај во паркот, ојделе там, и на една клупа легнале, мујо од горе, хасо од доле, и секоја вечер минеле некои бандити, и го тепале на мујо од горе па така едно 3-4 ноќи, па мујо рекол хасо ај да се преместиме, ти да спиеш од горе јас од доле, и хасо рекол нема проблем, се преместиле, и вечерта, дојделе бандитите, и си рекле, а бе доста го тепавме на овој од горе, ај сеа малку на овој од доле.

Бтв, сеа одам да спијам, утре ке пишам повеќе вицови, позз :D
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Оди маче по улица и наоѓа завиткан џоинт...
Го зема го пуши се надувало ХАЈ...
Влегува мачето во еден двор, кога таму една баба си пружа алишта...
Кога го видела мачето, спискала бабата: пис маче пис !!!
Тогаш мачето со испружени два прста: Пис и на тебе баба...
:pos2:

Џандари бркаат некој џанки кој го забележале како се фикса...
Бега наркосов и од немај каде скокнал во Вардар, почнал да се дави, тие пустите едвај го спасиле, го врзуваат со лисици, а тогаш наркоманчево им вели: Дечки јас сум златна рипка, ако ме пуштите ќе ви исполнам по една желба...:pos2:

Стар дедо тетовчанец е обвинет за силување...Адвокатот никако да докаже дека е невин, дека го местат...Како последна шанса, одбраната ја темели на импотенција заради староста на човекот, па вели :
-Чесен суде за да изведам доказ кој со сигурност ќе го ослободи мојот клиент, ве молам да ја испразните судницава од странки...
Така и сторил судијата, ја испразнил судницата, а останале само обвинетиот старец, адвокатот на одбраната и обвинителот.
-Соблечи ги панталоните и гаќите ( му вели адвокатот на клиентот, кој така и сторил)
-Со ова ли тој може некого да силува чесен суде( писнал адвокатот, држејки го стариот за овенатите ташаци )
Тогаш стариот загрижено му шепка на адвокатот:
Дете не га паркај много ташако да не га изгубимо парницата .
:pos2: :pos2: :pos2:
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
eve nesho pomegu vic i nesho drugo :D go najdov na eden topic
sexot prvi go izmislile GRCITE....ama MAKEDONCITE im pokazale deka toa moze da go pravat i so ZENA !
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Си биле два костури и едниот му вика на другиот кај си бе дебел!fiksna:
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Otisla plavusa vo mesarnica da kupi salama.Mesarot ja prasal dali da ja isece na parcinja.Taa rekla : e sto mojata putka da ne raboti na ZETONI :):):)
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Po pat odele 3 coveka . Prviot skrsnal na levo . Vtoriot na desno . A tretiot po niv ::D :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Оди Супермен по улица и гледа дете како плаче. “Што е, што ти се случило?“ , прашува Супермен и ги засукува ракавите.
Малечкиот вели: “Ме удри Чак Норис“. Супермен ги спушта ракавите и му вика: “А зошто си го испровоцирал...?!“
 

*eLeNa*

мјаѕ.ιgℓєѕιαѕ ^^
Член од
6 март 2008
Мислења
98
Поени од реакции
16
Се сретнале двајца глуви и едниот му вика на другиот :
-Кај одиш бе по риби?
-Не бе! По риби одам!!
-Аааа добро...јас мислев дека по риби дека одиш...
:pos2::pos2::pos2:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Си биле две кучиња. Едното се ,,чешка,, а другото Словачка.
Или па онаа поговорката два пати мери еднаш направи, е пази ја пародијава Два пати Мери еднаш сестра и. Вицов е кома.
 

Rosoner4e

GFK Tikves-Kavadarci
Член од
20 јануари 2008
Мислења
179
Поени од реакции
1
Си биле американец,германец и македонец и се возеле у некој авион.Ама тиа авионот се урнал и паднал на некој остров кај шо имало амазонки и ги заробиле и му рекле или ке ве убијме или ке ви го сечиме.И они си рекле кур си е кур ама живот си е живот-цечите ни ги.Прв отидил американецот и кога му го сечеле само писнал гласно и одма прекинал.Германецот па врескал 15 мин.Македонецот кога дојдил на ред ги прашал зошто едниот вреска 15 мин а другиот не.Виа му рекле дека американецот бил касап и му го сечеле со касап а германецот бил дрвоцечач и му го сечеле со пила.А македонецот му рекол:ЕПА ЈА СУМ СЛАДОЛЕДЏИЈА И КЕ МИ ГО ЛИЖИЧ ДОДЕКА НЕ МИ СЕ РАСТОПЕ :pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom