Вистината за ЕУ која се премолчува

Член од
12 март 2009
Мислења
18.574
Поени од реакции
13.899
Член од
7 март 2009
Мислења
1.094
Поени од реакции
731
Ќе ја земам точка 10 како пример,имаат потреба од 17.000 електричари?!? Па нека ги олеснат визните рестрикции и нека примаат електричари од Балканот а не полуписмени арапи-мигранти од истокот кои само палат,силуваат и пљачкаат! Германија цело време води погрешна мигрантска политика и сега тоа им се враќа,башка лидерите им се сатанисти кои членуваат во еу-сатанската организација,не џабе британците излегоа од ЕУ,не оти и они се ќитки за мирисање ама сфатија дека ЕУ е брод што тоне,полека ама сигурно а и добро е што вакви вистини за Германија излегуваат на виделина ради намалување на идолатријата која се гаеше тука на балканот спрема западните земји со децении!
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
3.984
Поени од реакции
3.801
Ќе ја земам точка 10 како пример,имаат потреба од 17.000 електричари?!? Па нека ги олеснат визните рестрикции и нека примаат електричари од Балканот а не полуписмени арапи-мигранти од истокот кои само палат,силуваат и пљачкаат! Германија цело време води погрешна мигрантска политика и сега тоа им се враќа,башка лидерите им се сатанисти кои членуваат во еу-сатанската организација,не џабе британците излегоа од ЕУ,не оти и они се ќитки за мирисање ама сфатија дека ЕУ е брод што тоне,полека ама сигурно а и добро е што вакви вистини за Германија излегуваат на виделина ради намалување на идолатријата која се гаеше тука на балканот спрема западните земји со децении!
Замени арапи со индијци во реченицата за англија.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.094
Поени од реакции
731
Замени арапи со индијци во реченицата за англија.
Па и Англија не е она што беше токму поради тоа што енглезите имаат ниска стапка на наталитет а циганаријата од истокот обратно! Во Лондон денес да појдеш ќе помислиш дека се наоѓаш во Индија :pos:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
10.205
Поени од реакции
17.589
Замени арапи со индијци во реченицата за англија.
razlikata megu indiec i arap ti e ko ti i nekoja losa verzija na puno...

i najshkart indiec obicno e rabotliv i ke raboti bilo sto ke mu dades a poveketo arapski ilegalni imigranti se krimosi.
Автоматски споено мислење:

Па и Англија не е она што беше токму поради тоа што енглезите имаат ниска стапка на наталитет а циганаријата од истокот обратно! Во Лондон денес да појдеш ќе помислиш дека се наоѓаш во Индија :pos:
jasno ti e deka samo 0,6% se indijci emigranti u anglija sto e duplo pomalku od poljaci na primer a ako se zemat u predvid i onie ko premierot niven sto so generacii se temu se duri 2,4% plus 1,7% pakistanci...

u london konkretno se 6%.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
15.548
Поени од реакции
20.120
Ќе ја земам точка 10 како пример,имаат потреба од 17.000 електричари?!? Па нека ги олеснат визните рестрикции и нека примаат електричари од Балканот а не полуписмени арапи-мигранти од истокот кои само палат,силуваат и пљачкаат! Германија цело време води погрешна мигрантска политика и сега тоа им се враќа,башка лидерите им се сатанисти кои членуваат во еу-сатанската организација,не џабе британците излегоа од ЕУ,не оти и они се ќитки за мирисање ама сфатија дека ЕУ е брод што тоне,полека ама сигурно а и добро е што вакви вистини за Германија излегуваат на виделина ради намалување на идолатријата која се гаеше тука на балканот спрема западните земји со децении!
Ima nekoi problemi, na strana od pritisokot pri migracija od necivilizirani zemji i kulturi. Prvo sami si pravat problem so ne priznavanje na stranski diplomi vsusnost ako nema potvrda deka si elektricar i ne te priznavaat kako takov. Retko koi od Balkan moze toa da go dokaze. A vtoroto e nedostigot ne e samo nedostig tuku firmite imaat nedostig od eftina rabotna sila. Znaci se smeni pazarot na trud totalno, ako znaes nesto mozes da ja biras firmata bukvalno. Nekoi plakjaat povisoki plati nekoi ne. Kukaat tie sto ne plakaat. Ednostavno e.
Автоматски споено мислење:

razlikata megu indiec i arap ti e ko ti i nekoja losa verzija na puno...

i najshkart indiec obicno e rabotliv i ke raboti bilo sto ke mu dades a poveketo arapski ilegalni imigranti se krimosi.
Автоматски споено мислење:jasno ti e deka samo 0,6% se indijci emigranti u anglija sto e duplo pomalku od poljaci na primer a ako se zemat u predvid i onie ko premierot niven sto so generacii se temu se duri 2,4% plus 1,7% pakistanci...

u london konkretno se 6%.
I ja moram da kazam deka Indijcite ic ne se problematicni i se rabotlivi, kako sto vikas sve rabotat. E sega ne sekoj Indiec e übercovek pretezno sposobnostite vo IT mislam im se preceneti ama ima sekako odlicni lugje megju niv, daleku od Arabite. Vsusnost se znae od koi arabski drzavi moze da dojde dobar kadar. Sirija.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.574
Поени од реакции
13.899
Па и Англија не е она што беше токму поради тоа што енглезите имаат ниска стапка на наталитет а циганаријата од истокот обратно! Во Лондон денес да појдеш ќе помислиш дека се наоѓаш во Индија :pos:
Индија беше ( не знам дали и сега) членка на Комонвелт ???... па и Пакистан мислам....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.086
Поени од реакции
28.816
Урсула ќе биде првиот претседател на Европската комисија, со плата која надминува 30.000 евра.

Von-der-Leyen-net-worth-EU-chief-s-multi-million-euro-wealth-exposed-1630127.jpg

... врз основа на новото покачување, Фон дер Лајен ќе заработува 1.000 евра дневно, а заедно со патниот надоместок, месечната плата ќе достигне 36.000 евра.


... на Урсула фон дер Лајен ќе и се плаќа по 1.000 евра дневно највероватно поради „одлична изработена агенда“ околу антиковид вакцините, коронавирус панедмијата, како и од успешна пласирана енергетска криза САМО во ЕУ и блиска околина, па и украинската криза.
... платите на евро вработените биле зголемени за 2,4 отсто во однос на јануари 2022 година, со основната плата на 64-годишниот претседател на Комисијата се зголемила за 2.044 евра во однос на 2021 година достигнувајќи 31.250 евра, еврокомесарите добиле дополнителни 1.667 евра со нивната плата од 25.475 евра.

index.jpg ххгту.jpg a-burgeoning-investigation-into-alleged-bribery-involving-european-parliament-lawmakers-needs-...jpg

... истовремено додатоците на 705 европратеници се зголемиле за 700 евра, достигнувајќи 10.495 евра месечно и за прв пат ќе надминат 10.000 евра, а најниската основна плата на вработен во Европскиот парламентсе зголемила за 214 евра достигнувајќи 3.272 евра, а највисоката за 1.483 евра достигнувајќи 22.646 евра.

... и сега од таму доаѓа дотичната Урсула нарекувајќи не по н_ти пат „северномакедонци“ нормално со постојани грешки и оправдани гафови, истата избрана од Меркел (во позадина и од америте), а не од народот (познато и кај нас таков тренд на власта), инаку искрено јас и’ верувам дека толку ја сече, да жена по вокација гинеколог која родила 7 деца, ама не и’ било пречка да влезе во политиката само со 40 години како Министер на разни ресори, па и за одбрана, допрва ќе го сјебува обичниот смртник на глобално ниво, очекувам кога ќе ни нареди да ги јадеме инсектите како главно јадење, со еден збор да ни го сјебе и онака тешкиот живот, а некои се борат за таква ЕУ со Урсула на чело! :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom