Вистината за ЕУ која се премолчува

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Гледам куртоните ги нема да искоментираат. Холандија ја дрмаат јако фармериве. Во Италија имаше јаки демонстрации против Драги. Во Полска исто фармерите се излезени на улица. Сума сумарум одлично работат Америте. А Европската елита со своите сексуални фетиши и фантазии задоволни.
Е сега во Канада ги направија фашисти од тоа Камионџиите, овде мало сутра дека ќе им испадне таа пропаганда на медиумите.
Samo vo Rusija nema protesti, tamu sve e vo red. Sala nastrana. Teski vreminja se so seriozni predizvici, bi bilo cudno da nema protesti.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Nema sansi, site kolicini se kupeni od vladata na Severna.
лизга игорче, како ве подмачкал само, леб да ви речат да не јадете вие нема да јадете и среќни ќе бидете. Тие шо протестираат ќе бидат само некои лудаци теоретичари на заговори.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.884
Поени од реакции
7.264
@Bafra многу го слушаат Шваб европскиве, а богами и америчкиве лидери. Ќе ги дрма тоа наскоро како што изгледа.
Почна да веруваш во силата на фолијата :pos:

Карма јбг. Не може Западот цела планета да ја ебава со децении, без да си плати долгот за тоа, па нека се јадат меѓусебе. Додуша многу познати личности, сега промовираат народ да јаде скакулци и црви, додека елитата си ужива во бифтек. :tapp:


1657296205068.png

Остај тоа педераната перверзна, глеј по дома "ојачајте имунитет" (без нервози, стресови и секирации) оти зимава голема е веројатноста да имаме вистинска панедемија.


:oftopik: а и не
Јас бев убеден дека со жени на власт, светот стварно ќе биде подобро место за живеење, а тоа излезе исти К, дури и полошо.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Почна да веруваш во силата на фолијата :pos:

Карма јбг. Не може Западот цела планета да ја ебава со децении, без да си плати долгот за тоа, па нека се јадат меѓусебе. Додуша многу познати личности, сега промовираат народ да јаде скакулци и црви, додека елитата си ужива во бифтек. :tapp:


Прегледај го приврзокот 337907

Остај тоа педераната перверзна, глеј по дома "ојачајте имунитет" (без нервози, стресови и секирации) оти зимава голема е веројатноста да имаме вистинска панедемија.


:oftopik: а и не
Јас бев убеден дека со жени на власт, светот стварно ќе биде подобро место за живеење, а тоа излезе исти К, дури и полошо.
бафра, приметив некој патерн у одлуките на американциве и европскиве политичари. Конкретно сега кога зборат за таа зелена транзиција. Поготово бајден ми делува многу афектиран од шваб, цела нафтена индустрија ја колабрира да спроведува некои зелени агенди.

Еве и во Холандија сакале да го намалат азотот во почвата за 70% до 2030та. И тоа практично значи да го укинат земјоделството, пошто сето вештачко ѓубриво е со Азот. Тој Шваб им дроби некои гадни политики на тој Економски форум кои овие ревносно ги спроведуваат. Којзнае што не чека во иднина пошто единствен начин да ги спроведат тие мајмунлаци е преку сила. И тоа го гледаме редовно како ги млатат прво шоферите во Канада сега и фармерите во Холандија. Којзнае што ќе се дешава ако продужат да му ги спроведуваат плановите на шваб.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.884
Поени од реакции
7.264
бафра, приметив некој патерн у одлуките на американциве и европскиве политичари.
Машала, добро е што почна да се освестуваш дека системот не ти се мајка и татко. Е сега за да не трошиш од своето време на работи на кои не можеш да влијаеш, работи на личниот напредок и задоволства, се друго е само потрошено време и нервози.

Конкретно сега кога зборат за таа зелена транзиција. Поготово бајден ми делува многу афектиран од шваб, цела нафтена индустрија ја колабрира да спроведува некои зелени агенди.
Си има посебна тема на форумов, кој профитира од лагата за глобалното затоплување, така да, штом народ верува во дедо мраз, зимава ќе има можност да го пречека од оџакот.

@Goyathlayy гледаш во право бев, дека бате Рон има потенцијал, почна да размислува и логицира. :гик:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Машала, добро е што почна да се освестуваш дека системот не ти се мајка и татко. Е сега за да не трошиш од своето време на работи на кои не можеш да влијаеш, работи на личниот напредок и задоволства, се друго е само потрошено време и нервози.

Си има посебна тема на форумов, кој профитира од лагата за глобалното затоплување, така да, штом народ верува во дедо мраз, зимава ќе има можност да го пречека од оџакот.

@Goyathlayy гледаш во право бев, дека бате Рон има потенцијал, почна да размислува и логицира. :гик:
бафра нашиот систем е многу далеку од тоа. Ние сме тиер 3 држава. Не верувам дека некој ќе се замара со нас у догледно време. За @Staufer игорче ми е највеќе, он ќе наебе највише. Ќе го тераат зимава сијалица да не пали а не пак греачка или слично.
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
@Goyathlayy гледаш во право бев, дека бате Рон има потенцијал, почна да размислува и логицира. :гик:
Бафра ти убаво го осети потенцијалот шо ја го всадив со репетиција на ЛА, ЛА, ГЈЗ001, он ги читаше и се деси биг бенг у една тачка, ја само дознав дека он е програмер и викам дај да го стартувам, можда ако фати мајата некој ден ќе направи и продаде некој јак АПП и од благодарност ми даде 50%.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
...да спроведува некои зелени агенди.

Еве и во Холандија сакале да го намалат азотот во почвата за 70% до 2030та. И тоа практично значи да го укинат земјоделството, пошто сето вештачко ѓубриво е со Азот.
Што е наративата во ова? Како може во почвата да имаат премногу Азот... Еден од главните нутриенти во почвата (кој осиромашува со земјоделие) е Азот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.610
Што е наративата во ова? Како може во почвата да имаат премногу Азот... Еден од главните нутриенти во почвата (кој осиромашува со земјоделие) е Азот.
ideata e prefrlanje kon organsko zemjodelstvo. mesto da se sadat polinja so edna kultura ke se sadat so poveke od ednas. ke imas pomal no raznovrsen rod ali i pokvalitetna pocva bez gubrivo.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Аха, значи за пермакултура зборуваат... Тоа е добра работа, посебно на долг рок гледано. Само производството ќе се намали, и трошоците. Прашање е дали ова го прават со планирање (во што влегуваат многу варијабли), или е чисто политичка одлука за да се намали зависност од увоз на руски ѓубрива. Политичарите во Европа не се познати по промислени одлуки.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.884
Поени од реакции
7.264
ideata e prefrlanje kon organsko zemjodelstvo. mesto da se sadat polinja so edna kultura ke se sadat so poveke od ednas. ke imas pomal no raznovrsen rod ali i pokvalitetna pocva bez gubrivo.
Да да секако дека е тоа идеата. Не е демек дека загадување, дрн дрн јариња.
Народ малку нека се издува, испразни, за зимово мирни да сме.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.324
Поени од реакции
29.793
Инаку (офтопик) монокултури (класично земјоделство) ја уништува почвата на долг/среден рок. Монокултури се подложни на ширење на болести и штетници/инсекти, бараат неспоредливо повеќе хербициди и пестициди. Почвата се испостува од минерали и нутриенти, итн. Се препорачува мешање на разни култури, и секоја 4-та/5-та садница да биде nitrogen fixer (садница која ја збогатува почвата со азот).
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.807
Другите мислам не, барем не најдов ништо слично. Затоа сомнеж за класичен фејк. Ама делува јако.
...доволно да им ја видиш физиономијата на лицето, послично здравје, зарем ти треба документи за докажување на роднинството, а плукнати исти се, ама кога нештото не одговара според сопствениот поглед на нештата во светот и очите гледаат поинаку и верба за фејк!


кога го слушав ми дојде во глава „Хајл Хитлер“, Шулц знае во себе дека крвта вода не бидува!

mquj9jnzcjy.jpg

...гените не можат да се скријат, цртите се исти, па што сака нека се правда дотичниот!
На какви фејкој паѓаат некои :D
...а „некои“, си можеби Ти? што мислиш? :anco:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom