Вие и кафето

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Црно турско што секоја куќа го има и ладно макијато........ чим е ладно и благо кафето ептен мерак ми прави. Време за кога да го пијам не бирам, само да не е насабајле:)



@shutrak нашата тема еве ја :pos:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Па турсково баш и не го симпатишам. Еднаш пробав пред 3 години, за да ми гледаат на кафе. И после уште двапати, у еден исти ден. Имаше поише „нагаѓачи“ на иднината и со сила некако ги испив. :ROFLMAO:

А друго може, дали нес, макијато, еспресо, капучино, сеедно ми е. Али нејќам шеќер, поише на млеко сакам. :X3:
Само што ретко пијам, не осеќам потреба.

Башка и мала сум. После шо ќе и' праам на опашката? :ROFLMAO:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
19.545
Tурско!!! A по кафиќи само кратко еспресо, скроз кратко италијанско, сс малце шикер и обавезно обичну воду. Мноо рето пију топло нес, појјако, али тој кд сам предозиран сс кафиња а ипак ми се пие

Глеј Драа, мама што ме изненади прееска :vozbud:
IMG_0176.jpg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.747
Од кога пробав Копи Лувак јас сум нов човек, 100 евра по филџан али се исплати за секое евро, фантазија права...:pos:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Дали знае некој колку се движат цените за 1 килограм немелено кафе Lavazza(red, blue) и Кимбо? И од каде може да се набави истото?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Јас и кафето, еве моментално се дружиме. :vozbud:
 

nilla-vanilla

#kingliam
Член од
17 јуни 2010
Мислења
2.041
Поени од реакции
1.747
Не пијам кафе, капучино може да се случи да се напијам, но тоа е многу ретко.
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
887
Поени од реакции
1.877
Турско. Ме прогонуваат зборовите на мајка ми: Ех да јадеш колку што пиеш кафе :D
 
C

cige

Гостин
По дома си варам Швајцарско кафе - Boncampo многу е слатко :) може да го правиш со машина или на шпорет да си свариш :coffee: обично пијам после јадењето, не одма! Прво малко се релаксирам и за да не заспијам си пушам кафенце и си пијам цигарче :wink:
а кога ќе излезам на некаде, какво ми текне такво порачувам :toe:
Кај да најдам Бонкампо?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Минимум 5 дневно комбинација од турско и еспресо ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom