Вие и кафето

Член од
9 декември 2010
Мислења
486
Поени од реакции
204
Не сум сигурен дали го има во Македонија, сум барал во неколку маркети но немат.
Na mene mi donesoa od Slovenija
A tuka ne znam dali ima na vremeto imase
Doma sekako tursko koe vo momentov go pijam
a nadvor Makijato samo drugo ne pijam
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.618
Препорачајте добар апарат за еспресо и макијато ? само да не се оние долче густо или како и да се викаат,пошто тие се прескапи...некоја солидна цифра што ќе прима секакво кафе,да не бидам ограничен со една фирма.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Ние и кафето се скаравме уште пред седум години, откако ги оставив цигарите. Ми недостига вкусот понекогаш, ама не можам да го пијам затоа што ми се одвикна организмов. Од една шолја ми се тресе снагата. А кога ќе се сетам дека некогаш ми било замена за храна...
Може да се напијам некое лајт капучино во годината еднаш.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Во моментов ми се пија кафе то чудо едно, арно ама шеќер да ти немало, а мајка ми ќе донеси во секој момент. Сум истрпил еден сат, че истрпам за некоја минута. Инаку Гранд пиеме, ама некако згрдено е во последно..........
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
486
Поени од реакции
204
Па затоа ќе си земете Кафе Ц и раат ќе си терате
Ние на времето пиевме Рио она во Сребрентото Пакетче
али го измајмунија и почнавме со Кафе Ц и најубаво е....
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Znaci sekoj den go pocnuvam so kafe,nemozam da zamislam koga ke stanam kafe da ne se napijam , dnevno piev po 4-6 kafinja , no namaliv na samo 2...
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
699
Поени од реакции
680
Имате препорака за добро безкофеинско кафе кое може да се најде во нашиве маркети?
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Јас и кафето сме многу добри другарчиња и си се дружиме најмалку еднаш во денот (y)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Јас и кафето во љубовна врска <3 (y)
По дома зимно време - турско
Летно време нес или капучино irish cream
- а по кафиќи најубаво - ( Hausbrandt ) макијато
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Зависи во што фаза сум.
Некогаш месец дена не пијам, некогаш пак цел месец секој ден пијам. Моментално ја терам втората.
Не сум нешто зависна, нити ми е неопходно за да го преживеам денот.
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
536
Поени од реакции
1.720
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Секој ден по 3 шолји Нес со шеќер и млеко. Тежок зависник сум. Плус како ми иде со цигарите, просто неразделиви се. Ама не планирам да се откажувам од кафето, задоволство ми е и ништо не би ми го заменило
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Кафе пијам само кога ќе појдам со пријатели што се вика "на кафе" иначе дома да пијам хронично тоа турско ко што пијат моите дома , имам пиено 2-3пати и ми се слошувало и повеќе не пијам такво :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom