Ветеринарно катче

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Не му давај Педигре,една од најлошите храни која држи цена.Не му давај ни Чапи и двете се гомна!Можеш да му даваш од храните Маwечко што ги наброи,а според мене најдобра е Hills јас таква му давам на моето куче,одлична храна ама малце поскапа,мада пикинезер не јаде многу така да нема да имаш голем трошок.Од Хилсот на моево му давам од пред неколку месеци,пред тоа пробував секакви ама не беше тоа тоа,со оваа како Тајсон стана:)

А да и откога ја земав оваа храна ветеринарот ми кажа дека ако не ја јадело ни оваа да го фрлам кучето:pos2:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
pedigre mu kupiv ednas i odma ja povrati ako e pekinezer mnogu e lakomo ke probam da mu najdam hrana pa ako ne i moeto i ja ke go frlam:pos2: se zezam
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
pedigre mu kupiv ednas i odma ja povrati ako e pekinezer mnogu e lakomo ke probam da mu najdam hrana pa ako ne i moeto i ja ke go frlam:pos2: se zezam
Давај му колку што вика на опаковката за кучиња до таа тежина ко што е пекинезерот твој. Може да повраќа од што е пренајаден.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
ja zemav belkando hranata i ja jade sega za sega pa ke vidime
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
ja zemav belkando hranata i ja jade sega za sega pa ke vidime
Вака ке праиш сеа.
Предпоставувам оваа ја имаш, таа би требало да ја имаш(не е страшно ако е друга).
http://www.belcando.de/front_content.php?idart=1014
Зашо предпоставувам нема над 5 кила ке треба да му даваш окулу 100грама дневно(110 ако идеме според нив....) и секој месец по малце по малце ке му зголемуваш :).
Иди на линкот и најдоле на страната имаш препораки за колку да му даваш на колку старо куче. Ке ти заврши работа. Ако претераш со давање може да ти повраќа пак од пренајаденост.

Едит: Колку пати на ден му даваш да јаде ??
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
denes popladne zemav takva pa sega ke vidam kako ke bide fala ti mnogu inace mu davam 2 pati na den da jade i plus koski od onie za nagrada nekoi mi gi preporacaa za zabite da mu ze zajaknat
-i dali moze da mu davam na kuceto integralen keks mnogu go saka a mi e strav iako se integralni pak da ne imaat mnogu seker vo niv
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
denes popladne zemav takva pa sega ke vidam kako ke bide fala ti mnogu inace mu davam 2 pati na den da jade i plus koski od onie za nagrada nekoi mi gi preporacaa za zabite da mu ze zajaknat
-i dali moze da mu davam na kuceto integralen keks mnogu go saka a mi e strav iako se integralni pak da ne imaat mnogu seker vo niv
Од едно нема ништо да му стане, само немој да претеруваш.:)
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
имам еден проблем... моето куче почна да се чеша насекаде и по некое време му се појавија мали пликчиња (како од комарец плик) но кога погледнав поубаво, на секој плик има по еден многу ситен инсект, незнам што е, не е ни болва ни крлеж поради неговите минијатурни димензии. Кога ке го стиснеш пуцка а и се движи... Ве молам што поскоро ми одговорете што да направам и дали може некое апче да му дадам за да не се чеша да не направи некоја инфекција... :nesum::nesum:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
имам еден проблем... моето куче почна да се чеша насекаде и по некое време му се појавија мали пликчиња (како од комарец плик) но кога погледнав поубаво, на секој плик има по еден многу ситен инсект, незнам што е, не е ни болва ни крлеж поради неговите минијатурни димензии. Кога ке го стиснеш пуцка а и се движи... Ве молам што поскоро ми одговорете што да направам и дали може некое апче да му дадам за да не се чеша да не направи некоја инфекција... :nesum::nesum:
A да го однесеш на ветеринар за да ги остранат?!
Што фајде ако не се чеша и му седат на него, кога и така може да предизвикаат инфекции/рани...
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Па мене ми е за преку ноќ да не се чеша, а утре обавезно ке го однесам да му ги отстранат....
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Па мене ми е за преку ноќ да не се чеша, а утре обавезно ке го однесам да му ги отстранат....
За една вечер мислам дека нема да му се воспалат или сл, не се секирај.:smir:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
A да го однесеш на ветеринар за да ги остранат?!
Што фајде ако не се чеша и му седат на него, кога и така може да предизвикаат инфекции/рани...
Имаш појма што би можело да биде тоа? Прв пат слушам :S Дур се наежив (дека имам страв од ситни бубачки :) ) Ајт може ќе Теец што му кажале.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ае кучешки вошки биле.. Ми дадоа една течност да го искапам во него и да постои 5 минути... Дај боже да му се отстранат тие .. уффф.. а инаку - женско сум Нате :)))))
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Јас пак помислив од пликовите кога ќе ги стиснеш излегуваат инсектите/вошките :nesum: Штом ти дал шампон тогаш ке му поминат не се секирај млада Дамо :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom