Ветеринарно катче

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Значи потребен ми е совет , сакам да си купам куче , сега , летово .
Е бидејќи живеам во стан , изборот ми е помал.
Сакав да прашам кој кучиња би ми ги препорачале , и дали има некој со Померанец искуства и дали може тоа да се чува во стан?:)
Благодарам.
Земи разлистај во темата за кучиња што е ( “енциклопедијата“ ), можда ќе ти биде од помош.
Јас не сум имала, а и не познавам некој што имал искоство со померанец. Би ти препорачала да си земеш од кучињата што спаѓаат во групата за придружба и разонода, бидејќи се помали, но некои од нив се многу гласни, па може комшиите да ти прават проблем.:)
Малтешка пудлица мислам дека би ти одговарало.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Земи разлистај во темата за кучиња што е ( “енциклопедијата“ ), можда ќе ти биде од помош.
Јас не сум имала, а и не познавам некој што имал искоство со померанец. Би ти препорачала да си земеш од кучињата што спаѓаат во групата за придружба и разонода, бидејќи се помали, но некои од нив се многу гласни, па може комшиите да ти прават проблем.:)
Малтешка пудлица мислам дека би ти одговарало.
Уф , се само не пудлици.
Иако ги сакам сите животни , пудлиците ми се одбивни. :)
А од поголемите кучиња некое за „домашна“ употреба има ?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Уф , се само не пудлици.
Иако ги сакам сите животни , пудлиците ми се одбивни. :)
А од поголемите кучиња некое за „домашна“ употреба има ?
Можеш да земеш од тие што се со кратко влакно, бидејќи само внатре ќе седи. Види што од кучињата најмногу бендисуваш, па споредба ќе направиме.:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Уф , се само не пудлици.
Иако ги сакам сите животни , пудлиците ми се одбивни. :)
А од поголемите кучиња некое за „домашна“ употреба има ?
МОПС , француски или англиски булдог од помалите, или па едно од мојте најомилени, Бигл. Друго шо можеш....можеш англиски кокер или американски кокер. Незнам, кажи какво куче сакаш :) кој раси ти се поомилени па ке најдеме нешо.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
МОПС , француски или англиски булдог од помалите, или па едно од мојте најомилени, Бигл. Друго шо можеш....можеш англиски кокер или американски кокер. Незнам, кажи какво куче сакаш :) кој раси ти се поомилени па ке најдеме нешо.
Ay колку се слатки сите :) Посебно првите.
Имате повеќе информации за нив , од која цена се движат , какви се во однос на дресура/шетање? :)

:back:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Има се шо сакаш :) Бубутката погоре (Mawечко) има напраено една многу добра тема, и ги има сите таму. Еве ти ги мислењата. Мопс, француски, англиски булдог.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да додадам, ако си по правосмукалката, по тој спорт, земи си некое кутре со бели влакна. Ако не, навикни се се` по дома да ти е прекриено со „снежна“ обвивка :)
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Ај вака овие од Вардариште дали вршат стерилизација на улични мачки и мачори? Ако има некој информација нека пише.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
па звонам на еден телефон што е на 0800... божем бесплатен е телефонот и никој не се јавува. незнам кај да се обратам инаку да ги однесеш на ветеринар 2000 денари е за женка, а не е една туку повеќе.Па не сум милионер.
А најповеќе ми е жал кога ќе се омачат па мора да ги храниш и мајката и малите а луѓево немаат многу разбирање и само проблеми прават и ги тепаат малите или намерно им пуштаат кучиња или ги трујат.

Тоа е страшно моја домашна мачка имаше 4 мали и татко ми ја пуштил таа отишла на погорните спратови и некој ја фрлил од 6-ти спрат па малите морав сама да ги хранам на секои два- три саати додека пораснаа. Кога тоа се осудиле да го направат на животинка што има стопан замислете што прават со оние кои немаат стопан.:toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
па звонам на еден телефон што е на 0800... божем бесплатен е телефонот и никој не се јавува. незнам кај да се обратам инаку да ги однесеш на ветеринар 2000 денари е за женка, а не е една туку повеќе.Па не сум милионер.
А најповеќе ми е жал кога ќе се омачат па мора да ги храниш и мајката и малите а луѓево немаат многу разбирање и само проблеми прават и ги тепаат малите или намерно им пуштаат кучиња или ги трујат.

Тоа е страшно моја домашна мачка имаше 4 мали и татко ми ја пуштил таа отишла на погорните спратови и некој ја фрлил од 6-ти спрат па малите морав сама да ги хранам на секои два- три саати додека пораснаа. Кога тоа се осудиле да го направат на животинка што има стопан замислете што прават со оние кои немаат стопан.:toe:
Еве:

Контакт телефони: стационар Вардариште – 02-8201315 ; 075-506090

Па кажи ми што си направил/а.
И јас лани бев сведок на имбецилизмот на луѓето. Поред контејнер, сред лето, во кути беа оставени 4 ептен мали мачиња. Сеуште имаа крв по нив, ден-два дали беа стари. Ги чував недела дена, ги хранев на секој пола саат, но премногу беа мали за да преживеат. :(
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
А за каква "домашна употреба" ви треба куче? Се надевам не за некакви перверзии. Какви пациенти...ццц:nenene:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
А за каква "домашна употреба" ви треба куче? Се надевам не за некакви перверзии. Какви пациенти...ццц:nenene:
Ова ти го рекоа кога се јави?
И од каде излезе куче сега?:S
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ова ти го рекоа кога се јави?
И од каде излезе куче сега?:S
Ова и е за Blind веројатно:pos:

Он не мислеше ништо лошо со тоа, сакаше да појасни дека му треба кученце кое е подобро за чување во стан:)
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Еве:

Контакт телефони: стационар Вардариште – 02-8201315 ; 075-506090

Па кажи ми што си направил/а.
И јас лани бев сведок на имбецилизмот на луѓето. Поред контејнер, сред лето, во кути беа оставени 4 ептен мали мачиња. Сеуште имаа крв по нив, ден-два дали беа стари. Ги чував недела дена, ги хранев на секој пола саат, но премногу беа мали за да преживеат. :(

Фала ти :)

Погрешно сум разбрала sorry

Еве сега се јавив и ми рекоа дека со мачки сеуште не работат.Тоа е тоа.

А пред зграда имаме мали кутриња ако некој има интерес да посвои нека ми пише 2 месеци се стари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom