Велес

Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Оваа улица ти е најсмирувачка и најубава? Може да до пред 4-5 години кога не беше прометна и кога не се возеше по нејзе со сто на саат. Инаку ми текнува порано таму навечер живо пиле не прелетуваше, јас се враќам од кај едни роднини кај 12 саатот, среде декември некој ден во неделата, снег врне се бело, со капа на глава завиткан со шалце и некаде на пола пат у таа тишина добив чувство дека во секој момент од некаде ќе ми испадне волк. :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Lady Satori напиша:

Е ова е мојата омилена улица....ако сака човек да се смири и да се искулира...ова улица...ееее, многу си го сакам Велес...тоа е!

Мене улицава ме потсеќа на многу интересни стфари шо се случиле по неа на неа и преку неа така да :motor:.
 
С

Сатори

Гостин
Goddess of Chaos напиша:
Мене улицава ме потсеќа на многу интересни стфари шо се случиле по неа на неа и преку неа така да :motor:.
Tоа си апсолутно во право....какви се не работи се имаат по неа случувано....:poss:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Lele koa sum naapana minam nokno vreme po taa ulica ili odma tuka blisku se kisne so metalcite-mladinski se znae. A vardarce ti ako zivees kaj sudot komsija si mi bil, tuka sme deca u centarot :poss: Jas u kulata nad tediko, najcest objekt na site sliki od veles :baeh: epten centar
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Епа ајде станувај ти идам на кафе. :) Да знаеш јас чисто кафе не пијам туку мора да биде мешано со наут.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
У велес имам идено во кафаната Ерик многу добра скара без заебанции, а и имам идено во Средното шо го викат УЗУС
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Мислиш во Училиштето За Улава Стока. :)) Во Ерик има просечна скара веруј ми не си видел од правата скара. :)
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
vardarce напиша:
Мислиш во Училиштето За Улава Стока. :)) Во Ерик има просечна скара веруј ми не си видел од правата скара. :)
А каде има добра скара?
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Кај мене во комшии кај Јанко (кафанче "Бети"), кај Ингилизот (кафана "Хајдук"), кај Пармакот (кафана "Пармак")...

vardarce напиша:
Велешки кафани за добро најадување.

-кафана "Марија" 5+ пити пастрмајлии, 4+ пилешки џигер, 5 телешки јазик
-кафана "Деспина" 5 пити пастмајлии
-ресторан "Сина Сала" 5++ пити пастрмајлии
-кафана "Баже Пити" 4 пити пастрмајлии
-кафана "Пармак" 4+ ќебапчиња, 5 вешалица, 5 грчка
-кафана "Бети" (кај Јанко) 4+ ќебапчиња, 5 увијач
-кафана "Хајдук" (Ингилизот) 5 ќебапчиња
-кафана "Под Мостот" (Мрсното) 3+ ќебапчиња
-скара на кило со печење "Кај Каме" 4 ќебапчиња
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Маринела кај Васил Главиов работи уште?
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Работи скарата не им е нешто посебно, ќебапчињата се ужас само вреди чистото месо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom