Велес

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Razorblade Kiss напиша:
Верувај не се сите такви,си начекал лошо друштво,а богами и комшии.А ако мислиш дека единствена забава има во даунтаун на српските певаљки,се лажеш.Со добро друштво,добра музика и добро кафуле минеш пристојна вечер в град.
Хмм...не се сите еднонасочни,само 2 се:)
Калдрми?се е право бе братко,едино ако те акале по тоа којникот па си добил впечаток дека се е така.И не се буни сега,град на рид сме тоа е,се тешиме со тоа дека Крушево е бетер:)
Повторувам...не ти се погодило времето,местото,околностите и друштвото.
Daj boze da gresham! Sakam koga gresham. Dobro mozebi seushte ne sum gi zapoznal ubavinite na Veles :smir:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
abe nemojte taka sega e eden od ponezagadenite ni edna fabrika ne raboti hehe osven auta nema so drugo da zagaduva :)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Dzings напиша:
AU!
Nishto lichno! Ama:
1* Nemate nikakva kultura za patuvanje u voz - sekogash koga ke vleze nekoj u kupe od veles se oseka kako vozot da e negov,obavezno ako spijash ke te razbudi so popularnite veleshki temi na muabet, ustvari nivoto na kultura vi e nikakvo vo smisla na odnesuvanje i kulturno ziveenje (a i decata znaat deka edinstvenot maz U MAKEDONIJA SHTO SI JA STAVIL ZENATA ZA PREZIME E OD VELES - Racin chinam se vikashe)
2* Nedaj bozhe da treba kaj nekogo da idesh u veles na kafe shto ne zivee u centarot: ni peshki ni so kola nemozesh da stignesh po toa kaldrmite i sokacite
3* Site ulici vi se ednonasochni katastrofa za vozenje ako sluchajno po nekoja ulica vozish prv pat onda si go anebal ako neshto ne zanesh tochno kade se naoga ti trebaat 3km za da se vratish nazad(edinstveno vo Makedonija)
4* Sekoe izleguvanje u grad u Veles zavrshuva neubavo - losho iskustvo do nemajkade(Posleden pat bev lani na Amadeus)
5* Najgrda policija u Makedonija - nemoze nekaznet da pominesh od kade sakash idi i kakvi sakash tablici imaj na kolata tie kazni si pishuvaat (ova ne e samo od mene tuku od cela makedonija lugeto najmnogu se zalat do vas)
6* Nedaj boze, POVTORUVAM, nedaj boze da imash devojka od Veles!!! Auuu u komshii da nemam a ne doma, dali od toa topilnicata ozracheni se site dali do neshto drugo ama ne izleguvash na kraj pa neznam shto da e, tolku golemi inaetchii ni bilo ni ke bidi!
7* Dokazano e a i site ribari tvrdat deka Vardar e najzagaed u Veles i samo u Veles ribata od Vardar neubavo mirisa
8* Najozloglasenata kasarna u cela Makedonija e u Veles
9* Dosta e. Imam ushte 10 da ti napisham ama ako prdolzham ke ostavam losh vpechatok
P.S. Da povtoram nishto lichno!:smir:[/quo
За да имаш волку неубаво мислење за Велес и Велешани,ти изгледа таму си поминал катастрофално...жалосно за тебе!!!
Изгледа си се нашол на погрешно место во погрешно време,а сепак мислам дека иако викаш ништо лично сепак мислам дека има нешто...
ме мрзи да ти демантирам се од точка 1 до 9 ,ама стварно мислам дека гадно нешто си се за*бал во Велес ...
П.С.Рацин е прекар,а не презиме!Презимето му е Солев!
Ти предмет Македонски имаше на училиште?
Си ја слушнал поговорката-Од кал да си -од Којник( Велес)да си!!!-Петре Прличков
Ништо лично!!!!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
ramada напиша:
За да имаш волку неубаво мислење за Велес и Велешани,ти изгледа таму си поминал катастрофално...жалосно за тебе!!!
Изгледа си се нашол на погрешно место во погрешно време,а сепак мислам дека иако викаш ништо лично сепак мислам дека има нешто...
ме мрзи да ти демантирам се од точка 1 до 9 ,ама стварно мислам дека гадно нешто си се за*бал во Велес ...
П.С.Рацин е прекар,а не презиме!Презимето му е Солев!
Ти предмет Македонски имаше на училиште?
Си ја слушнал поговорката-Од кал да си -од Којник( Велес)да си!!!-Петре Прличков
Ништо лично!!!!
Da? :pos2: :pos2: :pos2:
Aj te MOLAM prochitaj ushte ednash shto si napishal pa potoa ke ti objasnam nekoi raboti! I kazi mi ko ke prochitash
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Dzings напиша:
Da? :pos2: :pos2: :pos2:
Aj te MOLAM prochitaj ushte ednash shto si napishal pa potoa ke ti objasnam nekoi raboti! I kazi mi ko ke prochitash
Прочитано!!!Повели ,што има нејасно?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Леле Dzings 24:wink: ама го оцрнил Велес:pos:


dzings напиша:
4* Sekoe izleguvanje u grad u Veles zavrshuva neubavo - losho iskustvo do nemajkade(Posleden pat bev lani na Amadeus)
Ако не си бил мирен,знаат и да те превоспитаат:pos:

Dzings напиша:
6* Nedaj boze, POVTORUVAM, nedaj boze da imash devojka od Veles!!! Auuu u komshii da nemam a ne doma, dali od toa topilnicata ozracheni se site dali do neshto drugo ama ne izleguvash na kraj pa neznam shto da e, tolku golemi inaetchii ni bilo ni ke bidi!
Имаш среќа што не си налетал на некоја што тепа:wink: ,сигурно твоите не биле велешанки чим не ти ги истепале другарките,пријателите и на крај и тебе:pos:
Викаат од Велес ни куче да не земеш,а камоли жена:raz:

А вие Велешани,за ноќниот живот ни збор:star: катастрофа.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Со ова што го кажа Леандра..тешко да ќе се омажам некогаш :pos:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Првин ќе глумиш дека не си таква додека не те земе,после ќе му ги ископаш очите:pos:
Да се знае кој е Маж во куќата:sakas_ust
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.428
Поени од реакции
7.803
Dzings напиша:
AU!
8* Najozloglasenata kasarna u cela Makedonija e u Veles
P.S. Da povtoram nishto lichno!:smir:
Ејј сеа ме рчкаш, кај шо не треба. 6 прекрасни месеци поминаф у касарната у Велес.

За Леандра: Најженствените, напрекрасните суштества ги иам видено у Велес.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Razorblade Kiss напиша:
Со ова што го кажа Леандра..тешко да ќе се омажам некогаш :pos:
Кај ни е крајот, ем инаетчики ем насилнички :pos:...
 
Член од
9 април 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
Da stvarno nokniot zivot e katastrofa,posebno me nervira toa selskata diskoteka down town.znaci po selsko ne moze da bide.ali jebiga ima i selski narod,sto saka takva muzika,i odat tamu da se opijat i da se stepaat,ama pa kade nema?idat luge od drugi gradovi koga ima neso vo D.T.ccc.svaka cast.da mozam,koj ne ja minira eve te.inaku gradot si e super.mozes slobodno da se dvizis kade sakas i so koj sakas.a vo sk mislam deka ne e taka i na nekoj dr mesta.ima mnogu pozagreovi gradovi od veles.a devojcinjata si se ok ima stvarno dobri devojki-ima sekakov vid na devojcinja-pacavri,smizli,sto trcaat po pari.ali kade nema takvi a?zatoa gratceto si e super,samo so e malku siromasno,ali ke mu doe i nego vreme:)
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
barem e zakon bez ljocki,u sk kaj i da se svrtis ljoc do ljoc :tapp:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Goddess of Chaos напиша:
Кај ни е крајот, ем инаетчики ем насилнички :pos:...
1*Ne si ti od veles ti a? Sigurno e samo losh splet na okolnosti shto momentalno ziveesh tamu! :) Ke se najde nekoj da te izvleche od tamu! :)
2* Za Leandra: Nishto ne sakav da ocrnam - naprotiv ova beshe 'blago' kazano ako smeam taka da se izrazam
3* Za ovaj so crnecot:Ima i po nekopj ljoch ali od selata se i se mnogu vospitani i mirni ziveat daleku u planinite od Melnica pa nagore
4* Za deojcheto so angelcheto: Nesakam da prodolzam so 'jadenje'. Veruvaj!!!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мене ме интересира што толку лошо ти се случило во Велес?:smir:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
leandra напиша:
Мене ме интересира што толку лошо ти се случило во Велес?:smir:
Eh sega! :back:
Ne e edno(za edno ne se zalam :))
Sum zaglavuval u policija neznam kolku pati, imam kazi za plakanje od Veles ,mislam 5 deka se do sega, ne se dobri sogovornici(ova profesionalno) , Poslednata veleshanka ,beshe takva 'mizerija u farmerki' shto mi se odmili zenskiot pol voopshto, poslednoto jadenje beshe so tolku izgorena lovechka i leb od nekni - dva dena posle toa ne jadev i imav bolki u stomakot, .... thinking...thinking... (processor is 2 OLD - need upgrade[ova e za publika]) ete koga mislam na veles i mozokot ne mi raboti(obichno mi funkcionira normalno), pred godina i pol imav takva kavga, veruvaj puishe namam vikano u zivotov i po isprovociran ne sum bil, me zapri ednash policija i me odvedoa u stanica za somnitelno dvizenje po ulica, pazi molim te, -bev so dve devojki so sluzbena uniforma pa moravme da se javuvame do skopje da ni donesat dokumenti da izlezam za na rkaj da mi se izvinat shto pogreshile a jas tamu bev celi 6sati bez jadenje i kafe na +50 na pladne srede juli i denot mi propadna!!!
Vo veles mi se ima deseno najgolemata glupost so devojkla u zivotot - MI KAZA DEKA TREBALO DA OTIDAM KAJ NEJZINITE DA ME VIDAT ZA DA MI DADAT DOZVOLA DA BIDAM SO NEA!!!
I ne e toa se ali aj dosta e!!! Ubavo rekov da ne me provocirate, sluchki u zivotov imam poishe nego vlakna na glavata, i za belja SLONOVSKO pamtenje! :zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom