Велес

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
bibika напиша:
Veles e sostaven od dve strani, a sekoja od niv drugata ja narekuva ,,otsprotiva,,. Dvata dela gi odvojuva prugata vo Centarot na gradot, pred koja moze da se sluci ako ste so vozilo da cekate i cas vreme dodeka da se otvori rampata, odnosno da pomine vozot sto e mnogu cesta pojava vo tekot na denot).
Колку ми е само мене мило шо најубафото најдетско детстфо го поминаф во прашината покрај тие пруги со сите другарчиња кои можат да се замислат.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Goddess of Chaos напиша:
Колку ми е само мене мило шо најубафото најдетско детстфо го поминаф во прашината покрај тие пруги со сите другарчиња кои можат да се замислат.
Ќути јас живеам на 20 метри од пругата ама поради "рестрикции" почна да ми недостигаат вибрациите од возовите :).
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
vardarce напиша:
Ќути јас живеам на 20 метри од пругата ама поради "рестрикции" почна да ми недостигаат вибрациите од возовите :).
Ама најдобро е коа ја спуштаат рампата 20 мин пред уопште да даде сигнал вофчето.... како и да е поентата ми беше дека си го цакам градот па колку сака нека биде загаден, назаден или истребен. :icon_cool
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Goddess of Chaos напиша:
Ама најдобро е коа ја спуштаат рампата 20 мин пред уопште да даде сигнал вофчето.... како и да е поентата ми беше дека си го цакам градот па колку сака нека биде загаден, назаден или истребен. :icon_cool
Хехеее...не израснав тука, ама и јас си го цакам гратчево...а вовчето е ЗАКОН! колку само пати си мислам дека авион лета покрај мене...пуста желба :pos:
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Ми дојди па види...:baeh:
 
Член од
3 мај 2006
Мислења
32
Поени од реакции
2
Велес не е лош град малку ми заличува на Кратово ама многу поголем, во Велес да кажам сум јадел најдобра скара речиси секој кафеана има одлична скара - едноверме ќебапите во Ерик беа што да ви кажам. Кога идев во Велес односно кога учев таму шема беше Морисон??? и Стонс а сега не сум идел долго време кажете каде е шемата сега?
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
Пред неколку години шема во Велес беше „Тарантино” и многу луѓе во Мк го знаеја како рокерски клуб и беше навистина култно место. Понекогаш се чекало и по цел час за да се влезе. Во моментов истото место се вика "IN"! Не е истата музика како порано, но пак е интересно! BTW и јас си го Цакам гратчево. Можеби би отишол надвор да видам како е да поживеам некоја година ама некој паметен порано рекол: NO PLACE LIKE HOME или КАМЕНОТ СИ ТЕЖИ МЕСТОТО!
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
pejcik напиша:
Велес не е лош град малку ми заличува на Кратово ама многу поголем, во Велес да кажам сум јадел најдобра скара речиси секој кафеана има одлична скара - едноверме ќебапите во Ерик беа што да ви кажам. Кога идев во Велес односно кога учев таму шема беше Морисон??? и Стонс а сега не сум идел долго време кажете каде е шемата сега?
Па и сега е шема за д њу турбокантри кидс.

Worf напиша:
Пред неколку години шема во Велес беше „Тарантино” и многу луѓе во Мк го знаеја како рокерски клуб и беше навистина култно место. Понекогаш се чекало и по цел час за да се влезе. Во моментов истото место се вика "IN"! Не е истата музика како порано, но пак е интересно! BTW и јас си го Цакам гратчево. Можеби би отишол надвор да видам како е да поживеам некоја година ама некој паметен порано рекол: NO PLACE LIKE HOME или КАМЕНОТ СИ ТЕЖИ МЕСТОТО!
Немој да дојдеме пак и да ја бараме "Ја сам гузоњин син" па да видиш кој крева атмосфера! :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Сите лигуфчиња ми го украдоа тоа ‘си го цакам гратчето‘...кој ве ебаа, ја го сакам помалце од вас...
 

Worf

Leader of the High Council
Член од
1 мај 2006
Мислења
412
Поени од реакции
3
[/quote]Немој да дојдеме пак и да ја бараме "Ја сам гузоњин син" па да видиш кој крева атмосфера! :)[/quote]

Дојди бе дојди :wink: да те видам! Бујрум во недела! Ќе биде журка!:cug: :je:
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
2
pejcik напиша:
Велес не е лош град малку ми заличува на Кратово ама многу поголем, во Велес да кажам сум јадел најдобра скара речиси секој кафеана има одлична скара - едноверме ќебапите во Ерик беа што да ви кажам. Кога идев во Велес односно кога учев таму шема беше Морисон??? и Стонс а сега не сум идел долго време кажете каде е шемата сега?
Sea u FAMOUS :p , a najnovo GlamouR,a ako mavas turbo (bljak) - Down Town, si ja praime semata
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
FeLix напиша:
Sea u FAMOUS :p , a najnovo GlamouR,a ako mavas turbo (bljak) - Down Town, si ja praime semata
У Glamour ти си ненормален? Многу бе ти мајмун стана од кремот, извини да не не ме дружиш више, да не не одиме више на журки а? Инаку кој е за летна турбокантри шема нека повели во летната сељотека "Downtown" таман викендов беше на гости такситот Саша Матич па градот без таксисти останат навечер.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Ubav si e Veles, ima nekoj smek tipicen za malite mesta, samo za zal uzasno e zagaden. Edinstveno toa ne mi se dopagja vo Veles, se drugo e bas ok, tokmu onaka kako sto bi trebalo da bide vo edno malo mesto.
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Dobar si e gradot ama nikogas ne bi ziveela vo Veles
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Еве слики украдени од една вебстрана веќе коа не закачуваме наши.







































 

Kajgana Shop

На врв Bottom