Велат по дождот иде сонце. Дали?

  • Креатор на темата Lady
  • Време на започнување

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
BusHav напиша:
Ај ќе видиме дали утре ќе огрее сонце пошто денес се истури:pos2::pos2::pos2::pos2:
Веќе три дена по ред врне еве :(
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
секогаш доаѓа сонце... Некогаш дождот е временски подолготраен но после тоа секогаш пристигнува сонце
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
da da posle dozdot ide sonce ako ne ke se stemni :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
понекогаш може малце да се задржи, али секогаш изгрева, нема потреба човек да се грижи за ова;).
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Mac)) напиша:
Веќе три дена по ред врне еве :(
Е де де кај мен две недели врнеше и беше студено, ама еве конечно огреа сонце и се стопли.

А за темата..... Цитата од песна од Монти пајтон: животот на Брајан

Always look on the bright side of life!!!
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Fortune напиша:
Јас би рекла и тренинг на живците.
Што знам, човек секогаш учи од ситуациите што ќе налетаат, секогаш открива начини како да се справи. Има логика во тоа „секое зло за добро“. Милион пати сум се нашла во ваква ситуација, да си речам дека е така. Ама сум забележала дека секогаш кога ќе ми е подобро, кога ќе светне сонце, тогаш сфаќам дека има логика во фразава. Најверојатно тогаш со поладна глава размислувам, извлекувам поука, се чувствувам посилна и попретпазлива.
Мхм..повеќе би дошло како тренинг на живци,па и на луѓето што не опкружуваат!:smir:
Доаѓа како некоја фраза за тешење!Ај утре ќе биде боље или после дождот иде сонце!Многу ретко да не речам никогаш помислуваме ее волку смеење и убавини не е на арно,утре ќе заврне,сега зависи кој како ја апсорбира топлината!:smir:Тука ќе се согласам со Прл..значи се е до калчинките,а мене годинава ми се искинаа!:(
 
D

Delux

Гостин
Еве рецимо дека е ноќ и дека не би било возможно да угрее сонце...тогаш ќе слушаш музика и ќе се радуваш на убавите моменти.
Глупаво е да се филозофира дека после дождот даѓа сонце...па сега како шо дојде времето со глобалното затоплување ќе си блазесваме сите ние,ајде за убо за арно да е:cug:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
RealGirL напиша:
Мхм..повеќе би дошло како тренинг на живци,па и на луѓето што не опкружуваат!:smir:
Да, добар додаток на мојот муабет:) Имам многу да зборувам за ова, но не би сакала да ја одвлечеме во друга насока темава.
RealGirl напиша:
Доаѓа како некоја фраза за тешење!Ај утре ќе биде боље или после дождот иде сонце!Многу ретко да не речам никогаш помислуваме ее волку смеење и убавини не е на арно,утре ќе заврне,сега зависи кој како ја апсорбира топлината!:smir:
Напротив, ми се случувало понекогаш да си речам „многу арно не е на арно”, но секогаш од страв. Страв дека убавото ќе трае уште малку, дека е можно неминовно да дојде до пресврт, дека ќе се случи нешто што барем за момент ќе ми го засени убавото расположение. И со самото тоа што ќе си помислам така, расположението не ми е баш како што ми било и ми треба барем малку време да ми се врати истото.
А најчесто не мислиме на тоа, токму затоа што повеќе уживаме во убавите моменти отколку во лошите, нели?:) Кога ќе се замислиш дека толку смеење не е на арно, веднаш спласнува расположението. Затоа најдобро е да се ужива во секој убав момент, да не се оптеретуваме со тоа дека е можно следниот момент да дојде до пресврт, затоа што не знаеме кога ќе дојде оној другиот и уште колку време имаме да сме насмеани:smir:
RealGirl напиша:
Тука ќе се согласам со Прл..значи се е до калчинките,а мене годинава ми се искинаа!:(
Како беше? Секое зло за добро?:icon_lol:
:smir:
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Можно е да е така...секое лошо да биде за добро... После една несреќа што ми се случи ми се случија и добри работи ама не беа толку убави во споредба со тоа колку тешко мене ми беше...
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
sekoj problem mosi podarok vo sebe
ama lugeto retko gledaat taka na toa
pa zatoa ne znaat da go iskoristat podarokot
 

Cute

I'm your exotic girl
Член од
1 мај 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Па така викаат, ама колку е вистина... Некогаш после сонце иде дожд.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
DA ide, posle se tazno tesko u zivotot ide sonce i vinozitoto koga ke se pokaze nekako se e polesno, samo treba da se pomine dozdot nekogas znae i dolgo da paga.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Не верувам во тоа,да беше така светов ќе беше утопија,сите ќе бевме богати и среќни.Секое лошо на тебе е за туѓо добро,вака може.
Ако не сакаш да наврнеш од дождот земи чадор и издржи до сонцето.
Во секое лошо има и добро, а во тоа добро има лошо...На крај пак на истото си.Не се надевајте на сонцето после дождот,тоа е ретка околност која многу ретко се случува,и треба да се цени,ама секогаш треба сами да застанете на нозе.
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Можеби после дождот има светлина, топлина... ама, тоа не е СОНЦЕТО :toe:
Има само едно сонце....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom