Векови Русофилство меѓу Македонците

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Не и се брза на Русија, аха. Неспособна е Русија. Економија, армија, разузнавање, судски систем, медиуми, се им е канта. Не знам како не ви е смешно дека држава континент осваја селца?
si bil u rusija ili onaka samo si lupash?
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Па шо тоа Русите кукаат лошо им било? Момци, видовте у видеото дека се жалат рашистите на високи цени и ниски пензии, плати? Ваљда боље знаете од нив. Ваљда.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
855
Поени од реакции
3.442
Не и се брза на Русија, аха. Неспособна е Русија. Економија, армија, разузнавање, судски систем, медиуми, се им е канта. Не знам како не ви е смешно дека држава континент осваја селца?
Русите за тебе копито северно шиптaрокуропушачко се људињи
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Сум бил, небитно. Битно видов дека не сте биле.
Автоматски споено мислење:

Русите за тебе копито северно шиптaрокуропушачко се људињи
Знам колку се људини. Ти со очи немаш видено Руси. Ги виде цел свет кои се. Голтари. Да биле паметни, немаше да војуваат воопшто.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.706
Поени од реакции
4.373
Не и се брза на Русија, аха. Неспособна е Русија. Економија, армија, разузнавање, судски систем, медиуми, се им е канта. Не знам како не ви е смешно дека држава континент осваја селца?
Така е Русија е неспособна, се пријави ли во легијата северџгани која ќе биде пратена на Москва?
Внимавај таму да не завршиш како логораш, велат Русија започнала големи инфраструктурни проекти па им потреба од работници.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
855
Поени од реакции
3.442
Сум бил, небитно. Битно видов дека не сте биле.
Автоматски споено мислење:



Знам колку се људини. Ти со очи немаш видено Руси. Ги виде цел свет кои се. Голтари.
Кур мој виде ти копито северно, така ќе скапеш у тоа дупката шиптaрска мрзејќи све живо околи себе.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.706
Поени од реакции
4.373
Знам колку се људини. Ти со очи немаш видено Руси. Ги виде цел свет кои се. Голтари.
Чудно цел голем ем демократски запад не може да демократизира едни Руси голтари!
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Полека дечки, не ви е крив никој што Русија е канта. Што мешате Албанци со војната Русија - Украина, ЛГБТ, и не знам што. Пригожин е као Харадинај, така да, радујте се.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Полека дечки, не ви е крив никој што Русија е канта. Што мешате Албанци со војната Русија - Украина, ЛГБТ, и не знам што. Пригожин е као Харадинај, така да, радујте се.
ok ako ti vikas taka mora da e taka.

nego zaebi toa, kazi kolku % od ukraina ostana vo nivni race?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
брат, немаш мозок да разбереш ти геополотика. Мислиш дека Украина се бори против Русија за својата слобода, а не дека се бори за интересите на западот.
Рон на форумов ти си експерт за ковид и вирусологија, вакцини, геополитика, пазарна економија, и филм.

Ама кога те чита понормален народ, реално си асоцијација за ултраретардиран македонец, сублимат на општествената декаденција што ни се случува веќе години наназад.

Уште да се преселиш во австралија, и ќе те викаме кано2.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.870
Рон на форумов ти си експерт за ковид и вирусологија, вакцини, геополитика, пазарна економија, и филм.

Ама кога те чита понормален народ, реално си асоцијација за ултраретардиран македонец, сублимат на општествената декаденција што ни се случува веќе години наназад.

Уште да се преселиш во австралија, и ќе те викаме кано2.
сите се преселија освен вие дудлачите, е тоа не ми е јасно зошто е така, ваљда не ве бива за ништо друго.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
Рон на форумов ти си експерт за ковид и вирусологија, вакцини, геополитика, пазарна економија, и филм.

Ама кога те чита понормален народ, реално си асоцијација за ултраретардиран македонец, сублимат на општествената декаденција што ни се случува веќе години наназад.

Уште да се преселиш во австралија, и ќе те викаме кано2.
kaza kopiljot sto napravi profil na kajgana da proserava u temite za ukraina i da siri komunjarska ideologija. kolku te plakaat u toa NGOoto kurtone eden glup.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
jas nikogas ne rekov deka ke bide brzo, naprotiv jas sekogas zborev deka e samo prvata sezona do lazni a sega sme u vtora... na rusite ne im se brza ocigledno, ako im se brzase ke letaa nuklearki...

ako se umesa nato togas ima potencijal da trae 10tina minuti.
Твоите тврдења беа дека ова само што почна и ќе трае мнооогу долго. Прочитај прво убаво што пишав.

Инаку не прва сезона, серијата најверојатно ќе заврши пред да дочекаш втора сезона.

Јас незнам дали им се брза или не, ама ако некој ти ги извади мислењата година дена наназад, ќе треба сам да се банираш од форумов.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
855
Поени од реакции
3.442
Сите на куп се собраа копита северни, или е еден лик со повеќе профили.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom