Векови Русофилство меѓу Македонците

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.654
Твоите тврдења беа дека ова само што почна и ќе трае мнооогу долго. Прочитај прво убаво што пишав.

Инаку не прва сезона, серијата најверојатно ќе заврши пред да дочекаш втора сезона.

Јас незнам дали им се брза или не, ама ако некој ти ги извади мислењата година дена наназад, ќе треба сам да се банираш од форумов.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vtora veke e pocnata a ke ima 3ta...

vadi slobodno, ko nesto da ke smeni toa... abe kakvi kurtoni izniknaa ovie 2 god toa e cudo edno, i ti on istata NGO zimas pari?
Автоматски споено мислење:

Сите на куп се собраа копита северни, или е еден лик со повеќе профили.
panika malku, mora poveke da pisuvaat
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
vtora veke e pocnata a ke ima 3ta...

vadi slobodno, ko nesto da ke smeni toa... abe kakvi kurtoni izniknaa ovie 2 god toa e cudo edno, i ti on istata NGO zimas pari?
Автоматски споено мислење:



panika malku, mora poveke da pisuvaat
OSTAJ ME TI MENE GLEDAJ SI TAMU VO AUSTRALIJA ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Русија од лани ова време освои 2 селца, они викаат колку територија држи Украина. Аааахх, бе. Па нели Русија окупираше 20% од Украина, а Украинците си вратија 50% од тоа. Значи втората сила у свет окупираше едвај 10% од Украина сосе Чеченци, Дагестанци, Либанци, Авганистанци, Сиријци, платеници од Србија, Вагнеровци. Ќути, да имаа Украинците лани на 24 февруари оружје, Русиве 6 месеци ќе водеа битки за освојување на некое харковско село. Аааххах, бе, убо вика дечкото, не и требаше на Раша да се срамоти.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.654
OSTAJ ME TI MENE GLEDAJ SI TAMU VO AUSTRALIJA ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
SUPER MI E MENE VO AVSTRALIJA ILI BILO KADE NA DRUGO MESTO, JEBI GA SVETOT E GOLEM I UBAV, TREBA DA PROSETAS DA VIDIS TOA.

ZAL MI E STO ZIVOTOT KE TI POMINE SO GLAVATA ZABIENA U SUPAKOT NA NEKOJ ZAPADNJACKI KLOSAR STO TI FRLA KOSKA ZA DA SERESH OVDE.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
SUPER MI E MENE VO AVSTRALIJA ILI BILO KADE NA DRUGO MESTO, JEBI GA SVETOT E GOLEM I UBAV, TREBA DA PROSETAS DA VIDIS TOA.

ZAL MI E STO ZIVOTOT KE TI POMINE SO GLAVATA ZABIENA U SUPAKOT NA NEKOJ ZAPADNJACKI KLOSAR STO TI FRLA KOSKA ZA DA SERESH OVDE.
Дај бе teamviewer жити се да ти инсталирам кирилична тастатура на тоа каначката кај што седиш.

Ти можеш уште 10 пати да го завртиш светот, џабе е верувај, тежок копан си.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.654
Русија од лани ова време освои 2 селца, они викаат колку територија држи Украина. Аааахх, бе. Па нели Русија окупираше 20% од Украина, а Украинците си вратија 50% од тоа. Значи втората сила у свет окупираше едвај 10% од Украина сосе Чеченци, Дагестанци, Либанци, Авганистанци, Сиријци, платеници од Србија, Вагнеровци. Ќути, да имаа Украинците лани на 24 февруари оружје, Русиве 6 месеци ќе водеа битки за освојување на некое харковско село. Аааххах, бе, убо вика дечкото, не и требаше на Раша да се срамоти.
daj be dosta lupetash... nebitno e kolku teritorija nekoj drzi sega, bitno e na kraj kaj ke bidat granicite.

i ako veke nekoj se srami mislam deka begstvoto od afganistan na amerite ke bide zapamteno za site vreminja kako najgolem poraz na supersila. rusija do kraj na ovaa vojna teritorijalno ke se prosiri. toa nikako ne e poraz.
Автоматски споено мислење:

Дај бе teamviewer жити се да ти инсталирам кирилична тастатура на тоа каначката кај што седиш.

Ти можеш уште 10 пати да го завртиш светот, џабе е верувај, тежок копан си.


Sent from my iPhone using Tapatalk
imam, ama sakam vaka na latinica za da ti idam na zivci kopito edno.

jas sto pravam si e moja rabota, ti ke si ostanes mizerno gomno sto raboti cel mesec za kikiriki i tuka leci frustracii :toe:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
сите се преселија освен вие дудлачите, е тоа не ми е јасно зошто е така, ваљда не ве бива за ништо друго.
Ehh druže Ronka pa toa e najlesno, da napuniš kuferite i zbriška po beliot svet, tokmu taka i dejstvuvaat našive goolemi patriotišta, patrioti (na baterii), pa posle zašto u Severnava ostanale samo Albanci, Romi i eden mal grst Severdžanski kauri... epa zatoa, čunki poarno i mnogu polesno e da glumiš patrijota od xx iljadi kilometri oddalečenost, dodeka si pieš koktelče na nekoja jahta, nego li od tuka od Balkanskiov proklet kotel !
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.654
Ehh druže Ronka pa toa e najlesno, da napuniš kuferite i zbriška po beliot svet, tokmu taka i dejstvuvaat našive goolemi patriotišta, patrioti (na baterii), pa posle zašto u Severna ostanale samo Albanci, Romi i eden mal grst Severdžanski kauri... epa zatoa, čunki poarno i mnogu polesno e da glumiš patrijota od xx iljadi kilometri oddalečenost, dodeka si pieš koktelče na nekoja jahta, nego li od tuka od Balkanskiov proklet kotel !
probavme da ve opravime. gomanri ko tebe i nekolku drugi ovde na temata ne se opravaat. ednostavno slepci ste so niska intelegencija pa koj sitgne ve dupi, seedno dali sipci, komunjari ili ngo-a.

za da odi napred ovaa drzava ednostavno treba da umrete. kolektivno treba da bidete likvidirani za ne samo vie nego i narednite vasi pokolenija ednas za sekogas da isceznat. samo taka ke ima ubava idnina za makedonija.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.654
стана јасно дека Кано не си пие апчињата
bugar fino sto si ja nasol temata vas ova cela nacija u srce ve udira. ajde sega bidi dobar cigan i zapaj ja ona himnata vasha, moskava, stalin, lenin site se so vas... kako tocno bese?
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Хахахахах, прво ме праша колку територија земале Русите, па после не било важно, на крај ќе било важно кај ќе се границите. Ја као што гледам на Пригожин доста му се тие 10% од Украина, бара крај на војната, а Украинците не планираат да застанат тука. Крајот ќе кажел. Ооооо, па ако досега Русија не се покажа, ваљда ќе чека 2030 година некои нови генерации Руси ( ако не бидат 55% дома, во татковината) да ги освајаат Одеса, Днипро, итн. Смешни луѓе брее. Кој оптимизам човече. Ако збере Пригожин уште некои јадници, да изгинат за некоја дупка во Украина, ок.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
probavme da ve opravime. gomanri ko tebe i nekolku drugi ovde na temata ne se opravaat. ednostavno slepci ste so niska intelegencija pa koj sitgne ve dupi, seedno dali sipci, komunjari ili ngo-a.

za da odi napred ovaa drzava ednostavno treba da umrete. kolektivno treba da bidete likvidirani za ne samo vie nego i narednite vasi pokolenija ednas za sekogas da isceznat. samo taka ke ima ubava idnina za makedonija.
Тоа со се мајка ти и сестра ти овде така? Сите колективно?

За да оди напред оваа држава прво треба цел ип range од Австралија на бан да оди. Нема поголем канцер од неписмени копита како тебе што заминале таму пред 30 години. К-15 најдобро ве има опишано.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Хахахахах, прво ме праша колку територија земале Русите, па после не било важно, на крај ќе било важно кај ќе се границите. Ја као што гледам на Пригожин доста му се тие 10% од Украина, бара крај на војната, а Украинците не планираат да застанат тука. Крајот ќе кажел. Ооооо, па ако досега Русија не се покажа, ваљда ќе чека 2030 година некои нови генерации Руси ( ако не бидат 55% дома, во татковината) да ги освајаат Одеса, Днипро, итн. Смешни луѓе брее. Кој оптимизам човече. Ако збере Пригожин уште некои јадници, да изгинат за некоја дупка во Украина, ок.
U princip Prigožin ne e glup čovek, tuku e sosema realen, on e borec, ne e političar oblečen u odelo koj sedi tamu u Kremalj i leta u oblaci. Čovekot realno si kaža, takvi i takvi se sostojbite na terenot, da si go sočuvame ova što veke go imame/osvoivme (ako voopšto uspeeme vo toa) i da prekine vojnata. Arno ama Ukraincite ne sakaat prekin na vojnata, tuku ke teraat dalje...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.654
Хахахахах, прво ме праша колку територија земале Русите, па после не било важно, на крај ќе било важно кај ќе се границите. Ја као што гледам на Пригожин доста му се тие 10% од Украина, бара крај на војната, а Украинците не планираат да застанат тука. Крајот ќе кажел. Ооооо, па ако досега Русија не се покажа, ваљда ќе чека 2030 година некои нови генерации Руси ( ако не бидат 55% дома, во татковината) да ги освајаат Одеса, Днипро, итн. Смешни луѓе брее. Кој оптимизам човече. Ако збере Пригожин уште некои јадници, да изгинат за некоја дупка во Украина, ок.
normalno, diskutirame razlicni raboti. ti vikase deka rusija gubi. jas ti vikam ne gubi, gledaj koj osvoil teritorija... do kraj ima uste mnogu da se "igra" ke ima i + i - na dvete strani. bitno e dali i kade ke ima granici.

prigozin e nebiten.

ukraincite slobodno neka probaat. zatoa i rekov ke ima poveke sezoni. ako im trgne na ukraincite ke ima eskalacija so drugi oruzja. ako ne, i vaka e super za rusite, ke gi trebat poleka na 2-3 mesta.

na kogo treba rusija da mu se "pokaze"? na tebe :pos:kaj sto trebase se pokazaa, uspat na cel svet im gi otvorija ocite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom