Веганизам/Вегетаријанизам

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
има некој сличен фетиш
Паа,паста од кикирики,сама по себе не ми е нешто особено омилена...али ако на некој му е интересно можам да шернам добри рецепти со користење на истата.
Јас префеерирам,лесни и нежни текстури,а кикириките ми имаат остар вкус )))))
Уствари настрана од работата јадам многу проста храна ))))
sub-buzz-9766-1498239156-4.jpg
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
А во палачинката шо има :) или веганска е? Ако е веганска се повлекувам, на диета сум.
Ете даскалот кажа дека имало,а иначе палачинки и вафли можат да се направат и вегански )))))
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
А во палачинката шо има :) или веганска е? Ако е веганска се повлекувам, на диета сум.
6 беа. :place:

Од секое јадење ќе ти праќам слики ПП. Ти гарантирам дека одма ќе го фрлиш смутито. :P
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Е тек сега ти се поднаљути, ај што инсистираш да се играш и со други - јајца и млекце - ами и чокопреливот ти е доста неумесно... набрзинка исшприцан алудирајќи на нестрпливост, додека @chef_cook тоа го прави на ниво на уметност дури и кога отвара нова тегла со путер, се чувствува сигурноста со која го збрцува ножот, но и леснотијата на потегот која резултира во чиста и јака форма и со тоа успева вешто да ја искомуницира својата мисла како и мотивацијата да се твори. Иако некој би полемизиран дека тоа е вродено, јас сум присталица на Микеланџело - 1% е талент, 99% работа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
јас сум присталица на Микеланџело - 1% е талент, 99% работа.

Во ова видео може да го видиме Меси на 7 години како 99% работи а има само 1% талент. Овие другиве изглеа ништо не работеле доволно на 7 години за да бидат како Меси. На 1:10 и 1:16 особено може да се забележи неговиот хард ворк а само 1% талент. Исто така на крајот се собрани околу него да го видат хард воркот што го имал, пошо другиве немале хард ворк, само он хард воркал.

И тука на иста возраст може да се види хард воркот на Меси а само 1% талент

 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931

Во ова видео може да го видиме Меси на 7 години како 99% работи а има само 1% талент. Овие другиве изглеа ништо не работеле доволно на 7 години за да бидат како Меси. На 1:10 и 1:16 особено може да се забележи неговиот хард ворк а само 1% талент. Исто така на крајот се собрани околу него да го видат хард воркот што го имал, пошо другиве немале хард ворк, само он хард воркал.

И тука на иста возраст може да се види хард воркот на Меси а само 1% талент

Едноставно продре низ мојот бул шит, ме увери и дека така и сум се родил и со тоа ми помогна веќе да не се обвинувам туку прифатам себе, не сум јас крив.

Ти благодарам.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Е тек сега ти се поднаљути, ај што инсистираш да се играш и со други - јајца и млекце - ами и чокопреливот ти е доста неумесно... набрзинка исшприцан алудирајќи на нестрпливост, додека @chef_cook тоа го прави на ниво на уметност дури и кога отвара нова тегла со путер, се чувствува сигурноста со која го збрцува ножот, но и леснотијата на потегот која резултира во чиста и јака форма и со тоа успева вешто да ја искомуницира својата мисла како и мотивацијата да се твори. Иако некој би полемизиран дека тоа е вродено, јас сум присталица на Микеланџело - 1% е талент, 99% работа.
Нареден пат ќе пробам нешто да нацртам на тортата, ветувам. :smirce:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom