Веб камери

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Ако некој има Gembird CAM44U 330K PIXELS, дали може драјвер да ми даде
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мислам - имам направено програм многу јак - во врска со web камера - ке го пуштам мојот нов сајт за скоро време и ке го има програмот - а инаку победив на натпреварот по компјутери оваа година со него:je:
Се изнафали.... ама не кажа за што е и што прави програмот :)
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Дали некој има драјвери за UC 158M камера никако неможам да најдам. Фала
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Дали некој има драјвери за UC 158M камера никако неможам да најдам. Фала
На нивниот официјален сајт нема, по други сајтови исто така нема. Би те советувал да пробаш да го најдеш цедето што иде со камерата, или да ги посетиш луѓето кои ти ја продале, да ги прашаш да не имаат цеде.
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
58
Поени од реакции
2
имам лаптоп ацер и во него вградена ацер crystal eye webcam.некако прекина да ми работи,пробувам да ја уклучам програмата за нејзе,не работи :toe: ги преинсталирав драјверите пак не бива. што да направам?
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Дајте ми предлози за камера според ваше искуство!!!:smir:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Имам асус лап-топ,брзо купен со вградена камера.Нема никаков софтвер инсталирано за камерата,и до сега ја активирав преку Скајп.Проблем е што ме дава наопачки,а во подесувањата неможам да напраам ротација.Иам и Виндоус 7 инсталирано.Да не знае некој што е проблемот????фала однапред!
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Имам асус лап-топ,брзо купен со вградена камера.Нема никаков софтвер инсталирано за камерата,и до сега ја активирав преку Скајп.Проблем е што ме дава наопачки,а во подесувањата неможам да напраам ротација.Иам и Виндоус 7 инсталирано.Да не знае некој што е проблемот????фала однапред!
Инсталирај драјвери од Асус ако постојат за 7мица. Ако не се лажам камерата ти е на тркалце, па кога ке ја свртиш да гледа обратно, тогаш сликата е во ред. Драјверите автоматски ја корегираат камерата кога ја тркалаш.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
имам лаптоп ацер и во него вградена ацер crystal eye webcam.некако прекина да ми работи,пробувам да ја уклучам програмата за нејзе,не работи :toe: ги преинсталирав драјверите пак не бива. што да направам?
Koj модел точно го имаш?

Види да не имаш некое посебно копче на лаптопот за уклучување на камерата.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Да ми предложи некој солидно web камерче, карактеристики да каже или слично :)
Ако земам камера што има драјвер за Виста или XP можно е да најдам на нет драјвер за Windows 7? Или да барам некоја за седмицата што е?
Ама после да не не ми работи на ХП :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да ми предложи некој солидно web камерче, карактеристики да каже или слично :)
Ако земам камера што има драјвер за Виста или XP можно е да најдам на нет драјвер за Windows 7? Или да барам некоја за седмицата што е?
Ама после да не не ми работи на ХП :)
За на Windows 7 нема да ти требаат драјвери, сам ќе си најде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom