Веб камери

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.887
Поени од реакции
10.382
Значи ми требаат да купам, (претходниот пат Fortune и останатите ептен ми помогнавте за стиковите) сега ми требаат веб камери. Кој има информации каде има најдобри, најефтини, најскапи и слично.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Јас користам DELUX, 1200 denari и сум многу задоволен. 640x480 резолуција
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
За цени не знам каде исто така на знам точно каде би можел да најдеш ама моја препорака е да бараш вебкамера со 1,3 мегапиксели резолуција.
Малку се поскапички ама знаеш дека нема да се зафркнеш и дека секогаш ќе имаш многу добра слика. За фирма најверојатно и на треба да кажувам дека најдобра е Logitech али мене ми подарија на роденден едно вебкамерче и толку е за никаде да тој од другата страна гледа само црнци во тунел ај ќе прашам по дома која фирма е па ќе ти кажам да не се зафркнеш.
 

NiTr0

ГЛИЦЕРИН
Член од
4 април 2006
Мислења
467
Поени од реакции
4
Јас имам Trust 120 SPACEC@M, ја зедов 1000 или 1200 ден, не се сеќавам точно, и сум многу задоволен од неа. Со пријатели што се гледаме, ми велат дека сликата е одлична и досега не виделе таква острина на сликата. Инаку ја зедов од дилери (овластени) на Анхоч.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Абе јас секогаш тргам од тоа колку пари сум спремен да дадам за нешто и после барам што највеќе ми се исплати за тие пари. За околу 12-15е можеш да земеш камери со 330K пиксели, а најефтина што сум ја видел е Sweex WebCam USB2.0, 1.3M Pixels со дилерска цена од 25е во СЕТ
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Mustek WCam 300A stara e ama dobra e sluzi!
MIslam deka imas u Riversoft ama neznam kolku pari!!
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Jas imam logitech quick camera express i sum zadovolen.Ti preporacuvam da ja zemis.Cenata e 40/45 dolari kolku sto znam.
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
WEB Камера

Андроник напиша:
Значи ми требаат да купам, (претходниот пат Fortune и останатите ептен ми помогнавте за стиковите) сега ми требаат веб камери. Кој има информации каде има најдобри, најефтини, најскапи и слично.
Јас имам Mustek WCam 300. Podobra od КАМЕРАТА 300 на Милтон Манаки.
:):)
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.887
Поени од реакции
10.382
cyberlady напиша:
Јас имам Mustek WCam 300. Podobra od КАМЕРАТА 300 на Милтон Манаки.
:):)
Сум ти видел слики, не ти е лоша камерата.
:)
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
a koja spored vas e najbole web cam sakam da zeam
 

SUDBINA

Boss
Член од
20 мај 2006
Мислења
85
Поени од реакции
0
Мислам - имам направено програм многу јак - во врска со web камера - ке го пуштам мојот нов сајт за скоро време и ке го има програмот - а инаку победив на натпреварот по компјутери оваа година со него:je:
 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
Imam Gembird 640X480 rezolucija mnogu sum zadovolen!!!!
Mi ja donesoa od anhoch ne znam kolku pari
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Имам една скапана камера фирмата мислам дека се вика Havit.За ништо не ја бива незнам што и е.Си работеше добро 2-3 месеци сеа има многу матна слика или некогаш темно зелена и тоа ептен темно зелена накај црно оди.Имам ЦД со драјвери ми го дадоа коа го купив камерлчето инсталирав еден од нив и ми вика Windows ти бара веднаш да ја сопреш инсталацијата затоа што не била валидна незнам што.Во ЦД-то имаше 4 драјвери ги инсталирам и истото ми вели.А ако одам да ја завршам инсталацијата ја завршувам и ништо после.Пак се палам на мсн да се видам дали сака и пак е темно зелено.Или пак директно УСБ кабелот ќе го ставам во УСБ-порт ми вика ти фали некој фајл, па тој фајл го симнав од интеренет.Тогаш работи камерата ама ептен многу е матно.
Ај кажете до што ќе е проблемот и како да го решам?
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
272
Поени од реакции
1
imam kamera DELUX i brat mi ja kupi po nabavna cena od Biser negde od stranata na Mekdonals..ja zaema 800 ili 900 denari! a ja zadovolna sum od kamerava.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom