Ваши програми

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Последен мој одговор на тебе, пошто си премногу глуп да трошам битови на тебе!

1. Веруј ми, многу добро знам што како и зашто се дешава и на Windows и на Linux, и на било која *nix варијанта.
2. Тоа што го збориш се глупости. Да постојат вируси кои што го користат autorun.inf ... али, autorun.inf е измислен ради други причини, и сеуште се користи ради други причини. Autorun на CD, ко пример. Башка, тие вируси се мал број, и ако ги наоѓаш на тој основ.. ништо не си напраил. Би ти објаснил како се бараат, отстрануваат и слични глупости во врска со вируси, али со твојата покажана интелегенција и желба за учење, само ќе те збунам.
3. Ти реков... прогуглај.. ќе сфатиш сам колку глупости збориш.

(шо би рекол ти) Дали ме разбра? :tapp:
Ок учителе мој јас ти објаснив на кој принцип работи антивирусот а за сите тие други работи кои ти ги спомнуваш знам многу добро па затоа спремам целосна верзија од програмата кој работи со база на вируси а не на овај начин. Значи да расчистиме несакам да се карам со тебе ниту да прајме муабет напразно едноставно ти објазнив дека оваа програма за која прајме муабет е само еден дел и заштитува од преносни мемории. Јас невикам да ја користиш без друг анти вирус туку да ја комбинираш со друг. Ако ти се бендисува арно ако не, па арно, Ако сакаш и ти да помогниш слободно кажи ми, посоветувај и т.н добредојден си за тоа, ако не немораш.:sekss:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ок учителе мој јас ти објаснив на кој принцип работи антивирусот
:pos: :pos: :pos: :pos:

Не можам да ти даам пак репутација, иначе ќе добиеше зеленко... се изгазив од смеење, да си ибеш векот...
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
исто и јас се изгазив од смеење само незнам зошто прајме уште муабет.:tv:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
Ај кога ќе испадне конечна целосна верзија ај нека биде и времена дај да ја пробаме . . . до тогаш успешна работа :) :) :) :)
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
исто и јас се изгазив од смеење само незнам зошто прајме уште муабет.:tv:
Чудна работа што анти вирусот килнува процеси, не сум видел до сега таква ствар. Ова е резултат или на тоа или дека програмот е вирус или целиот проект е направен аматерски (со грешка од типот кил процес може само да ти направи беља програмот).

Втора работа... за да се направи еден анти вирусен програм не е мала работа... ако си навлезен во овие работи ќе си свесен дека ако направиш сам анти вирусен програм кој не пушта никаков вирус (како што инсистираш ти) тогаш претпоставувам дека ќе имаш и свое портфолио, па ако не е тајна да ни го презентираш и твоето портфолиото, може?

Трета работа... не кажа во што си го правел, како работи... кои му се предности, а кои слабости... ова е неизбежно за ваков програм кој е правен да го „штити“ компјутерот од сајбер штетници...

Еве нештно најново од мене... Easy Folder Lock. На блогот има повеќе за него :)
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Ок еве ја целосната верзија но е бета и ја тестирам сеуште кај мене на факултет

Makedonski anti virus system ver 11

http://rapidshare.com/files/224771789/Makedonski.rar.html

Еден месец откако е инсталиранa на неколку компјутери и само таа го заштитува тие компјутери, значи никој друг антивирус не е инсталиран на тие компјутери и истовремено ја споредувам со компујутерите на кои има инсталирано AVAST и AVG. Сега за сега се покажува одлично компјутерите Каде е инсталирана не се заразени со вируси, додека кај оние каде има Аvast i Avg веќе се заразени со некоја варијанта од црвот brontok знаете онај кој во секоја папка се копира и го зема името на папката. Македонски токму овај го пронајдува без никаков проблем.
За тоа кои се предностите многу убаво е објаснато во самиот антивирус во делот За нас...
Во овој download ја ставив и update - то од 23.04.2009 па тој што ќе го инсталира нека го абдјтува и МОРА да го рестартира компјутерот за да се вчитаа промените. Можам да кажам дека тоа е една слабост во оваа верзија, а за сите проблеми кажете бидејќи сеуште се тестира.
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Незнам што уствари се трудиш да направиш :toe:

 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Mожно е некои да го препознаваат така не се секирајте ова е САМО АНТИВИРУС и со сите тие кои го препознаваат така ако се инсталира заедно со некој од нив ќе јави конфликт.
Како што гледам avast i avg не го препознаваат а погоре кажав дека со нив го имам тестирано.
Ако го инсталирате гледајте да го исклучите или паузирате анти вирусот кој го користите инаку можно е да дојде до конфликт.
Немам што повеќе да кажам а ако мислите дека е некоја програма која наштетува правилата како прво се да не се постираат такви програми, а како второ веќе ја користат на факлултет кај мене а исто така јас и некои мои другарчина.
Оваа верзија е труд на 9месечна работа.
В Е Р У В А Ј!

Не разбираш ти.. тоа другите антивируси го наоѓаат како вирус, пошто е толку боље од нив. :pos:
Е навистина знаеш како да расположиш некого свакати час жити се како ти текнуваат вакви работи. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:озбилно мислам немој да мислиш дека се зафркавам.
АБЕ ОВАА ВЕРЗИЈА Е МАКЕДОНСКИ ПАТРОТ па се знае дека сите од НАС МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ПЛАШАТ KAKO прво ова северниве грци и сите околу на па и подалеку.
НЕМА ШТО НАЈАКИ СМЕ!!!!!!!!!:vozbud:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Друже, ајде да не речеш дека сме гомнојадци вака ќе направиме...

Погоре ти поставив некои прашања... ги избегна... не кажа во што е правена, не кажа на кој начин работи... друга работа, еден анти вирус вреди 100-200 долари, а ти ова го даваш за беспари и како капак на се немаш ни портфолио за сето она што си го сработил 9 месеци ?

Потруди се да ги наброиш следниве работи со што би не уверил во способностите на програмот:

- Програмски јазик.
- Работна околина.
- Потребни работи за да работи програмот.
- Минумална компјутерска конфигурација.
- Оперативен систем.
- „Официјална“ Web страна.
- Принцип на кој програмата ги детектира вирусите (освен anutorun.inf).
- Неколку скриншотови.

Волку работи наброив не затоа што имам цел да те тестирам или незнам што... ваков проект несмее да помине без такви работи, го презентираш како врвно достигнување, а немаш никаква поткрепа за него, смешно звучи тоа.

Напомена: Не го избегнувај постов со непотребни коментари, ако незнаеш што да кажеш подобро не реплицирај
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Mожно е некои да го препознаваат така не се секирајте ова е САМО АНТИВИРУС
В Е Р У В А Ј!
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

АБЕ ОВАА ВЕРЗИЈА Е МАКЕДОНСКИ ПАТРОТ па се знае дека сите од НАС МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ПЛАШАТ KAKO прво ова северниве грци и сите околу на па и подалеку.
НЕМА ШТО НАЈАКИ СМЕ!!!!!!!!!:vozbud:
Знам дека се губиш од првиот пост навака... и беше интересен и смешен.. ама.. сега веќе си беден, друже. Дај, жити све, просветли не што пиша тука? Ќе ти верувам... исто ко оној муабетот за антивирусот!
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
ok вака јас претходно кажав дека во делот За нас... убаво пишува еве сега ќе ти кажам направен е во Visual Basic, работи колку што го имам испитано само на windows xp на помала верзија немам пробано а на виста неработи бара некои делови од xp сеушто го правам за виста.
минимум конфигурација пентиум 3 на 700mhz на послаба немам да пробам. рам минимум 128 и место на хард околу 10mb.
Официјална веб страна нема не е изработена
За да работи програмата мислам нетреба ништо освен неа
стартуваја со daemon tools пред да почне инсталацијата има слики ќе видиш.
 

Attachments

  • 29,6 KB Прегледи: 43
Член од
24 август 2007
Мислења
761
Поени од реакции
15
ok вака јас претходно кажав дека во делот За нас... убаво пишува еве сега ќе ти кажам направен е во Visual Basic, работи колку што го имам испитано само на windows xp на помала верзија немам пробано а на виста неработи бара некои делови од xp сеушто го правам за виста.
минимум конфигурација пентиум 3 на 700mhz на послаба немам да пробам. рам минимум 128 и место на хард околу 10mb.
Официјална веб страна нема не е изработена
За да работи програмата мислам нетреба ништо освен неа
стартуваја со daemon tools пред да почне инсталацијата има слики ќе видиш.
Кој VB?
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
162
Mожно е некои да го препознаваат така не се секирајте ова е САМО АНТИВИРУС и со сите тие кои го препознаваат така ако се инсталира заедно со некој од нив ќе јави конфликт.
Како што гледам avast i avg не го препознаваат а погоре кажав дека со нив го имам тестирано.
Ако го инсталирате гледајте да го исклучите или паузирате анти вирусот кој го користите инаку можно е да дојде до конфликт.
Немам што повеќе да кажам а ако мислите дека е некоја програма која наштетува правилата како прво се да не се постираат такви програми, а како второ веќе ја користат на факлултет кај мене а исто така јас и некои мои другарчина.
Оваа верзија е труд на 9месечна работа.
В Е Р У В А Ј!



Е навистина знаеш како да расположиш некого свакати час жити се како ти текнуваат вакви работи. :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:озбилно мислам немој да мислиш дека се зафркавам.
АБЕ ОВАА ВЕРЗИЈА Е МАКЕДОНСКИ ПАТРОТ па се знае дека сите од НАС МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ПЛАШАТ KAKO прво ова северниве грци и сите околу на па и подалеку.
НЕМА ШТО НАЈАКИ СМЕ!!!!!!!!!:vozbud:
ЛОЛ ! Престани да се занесуваш.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
На кој факултет си многу ме интересира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom