Ваши програми

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
За што да го поддржам ? Да го поддржам во правење вируси и на крај краева да не прави сите будали дека знае повеќе ? Не, нема да го поддржам. Да го поддржам за тоа што ради таквите како него „македонците се последни“ ? Не, и во тоа нема да го поддржам. Во правење патриотски анти вирус (Ха-Ха) да го поддржам ? Нит во тоа ќе го поддржам. Да го поддржам во неговите филмови дека незнам си таму кој го користел „анти вирусот“ ? Такви работи нека ги лаже неговите дома, а ако стварно факултет некој го користи тоа чудо тогаш слобно тој што го одобрил тоа може да се самоубие.
Ок, тогаш и не го .. „антиподдржувај“
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Не збори во множина, ти ако си последен не знаечи дека и останатите се како тебе.
SkyDriver toa sto go napisav neznacese nikogo da go pogodi i navredi neznam zosto ti se javi jas mislev deka barem soteme mozi da se pravi muabet.

Da te prasam za toa programceto so zaklucuvajne na folderi da mi objasnis kako raboti, procitav na stranicata ama doma ko probav samo ikonata mi ja smeni a vnatre pak se vleguvase, pa dali ti e za zaklucuvajne ili za maskirajne na folderite?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
SkyDriver toa sto go napisav neznacese nikogo da go pogodi i navredi neznam zosto ti se javi jas mislev deka barem soteme mozi da se pravi muabet.

Da te prasam za toa programceto so zaklucuvajne na folderi da mi objasnis kako raboti, procitav na stranicata ama doma ko probav samo ikonata mi ja smeni a vnatre pak se vleguvase, pa dali ti e za zaklucuvajne ili za maskirajne na folderite?
Ако избереш опција „Заклучување“ тогаш иконата ќе си остане како обичен фолдер, само нема да имаш пристап до фолдерот се додека не го отклучиш (отклучувањето треба да се изврши преку програмата), ако одбереш да речеме „Control Panel“ тогаш иконата ќе се промени исто како онаа на Control Panel и кога ќе се обидеш да влезеш во фолдерот тогаш наместо во фолдерот, ќе те однесе во Control Panel (доколку избереш „Recycle Bin“ ќе те однесе во Recycle Bin... итн)... ова се случува се додека не го отклучиш фолдерот.

На почеток програмата зезаше такашто ја криеше само иконата (значи немаше никаква икона по заклучувањето) и не беше ставена на страна, после ја средив таа грешка, ја тестирав на повеќе компјутери и си работеше океј, дури тогаш ја ставив на страната (доколку забележам дека има грешки нормално дека ќе ја тргнам опцијата „Download“ на програмата).

Иначе работи со регистри такашто вредноста на фолдерот кој го заклучуваш ја доделува соодветно со опцијата која си ја одбрал (значи ако одбереш „Contrl Panel“ тогаш вредноста на тој фолдер ќе биде регистарот на Contrl Panel и при стартување на тој фолдер тогаш се стартува Control Panel се додека не го отклучиш фолдерот).

Едит: Да се поправам, ако одбереш „заклучување“ иконата на фолдерот се менува во катанец (стандарната Windows „Lock“ икона за заклучен фолдер).
 
Член од
28 август 2008
Мислења
25
Поени од реакции
6
SkyDriver toa sto go napisav neznacese nikogo da go pogodi i navredi neznam zosto ti se javi jas mislev deka barem soteme mozi da se pravi muabet.

Da te prasam za toa programceto so zaklucuvajne na folderi da mi objasnis kako raboti, procitav na stranicata ama doma ko probav samo ikonata mi ja smeni a vnatre pak se vleguvase, pa dali ti e za zaklucuvajne ili za maskirajne na folderite?
Од кај ти е базата со иминја на фајловите кази . Иначе ако ги имаш имињата на фајлот на вирусот со најобичен search програм ке ги најдеш .... име на фајл или фајлови и он аутоматски ги бара ....


Али ипак добар ти е програмот и тоа го ценам ....

Имаш респект од Dame1612
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: kam

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Од кај ти е базата со иминја на фајловите кази . Иначе ако ги имаш имињата на фајлот на вирусот со најобичен search програм ке ги најдеш .... име на фајл или фајлови и он аутоматски ги бара ....


Али ипак добар ти е програмот и тоа го ценам ....

Имаш респект од Dame1612

thanks man
секоја чест Dame вака базата со имина е моја значи јас си давам имина ама програмата небара по имина пр a.com ili b.exe таа програмите ги вчитува бинарно им ги зема карактерите еве ти како изгледа оденкриптирана база

Значи програмата бара по доа карактерите а за возврат го дава името пред карактерот, а за да му ги земам карактерите мора да го имам вирусот "ЖИВ" Базата има околу 700 вируси и ја собирам од секој заразен компјутер кога ќе најдам затоа ми треба помош за собирање на ЖИВИ ВИРУСИ




SkyDriver - Дамјан thanks за објаснувањето е сега вака за EasyFolderLock

1.ХЕХЕХЕ ептен ти е јака финтава со заштитава со начинот на префрлање во друго место кога се отвора заштитената папка секоја чест, но наидов на проблеми дома ко ја пробував. Значи со првата опција Заклучување и третата Help and Supportми ми ја менуваше само иконата на заклучената папка, а инаку внатре во папката влегуваше. Зошто незнам дали е грешка во кодот или има некој проблем со Windowsot дека јас користам SP3 провери другото се во ред работеше.

2.Еве ти една моја програма со која може да се влегува во заклучените папки и плус ги покажува сите скриени фајлови и папки без разлика на подесувањата на компјутерот. Јас инаку ја користам за фаќање на вируси на заразени компјутери бидејќи вирусите ја исклучуваат опцијата за гледање на скриените системски фајлови.
Па во овој случај со неа влегувам и во заклучените папки од твојата програма. Програмата ја нарекувам Разгледувач.

http://rapidshare.com/files/224781492/Razgleduvac.rar

3.Се ок гледам пасвордите на папките си ги носи во секаја заклучена папка посебно добро е ова, Но не е лошо ако можеш со база да ги направиш и базата да ја енкриптираш за да нети ја читаа ама нема врска и ова е ОК.

4.Е Програмава има еден недостаток. Јас нешто слично во basic се обидував да направам, разликата беше кога се сака да се отвори папката се појавуваше прозорецот за да се одбере со каква програма да се отвори но се откажав,
бидејќи исто како и во твојот случај со едноставно преименување на името на папката таа пак се враќа во првобитна состојба и може да се влегува најнормално во неа.
Но ОК е за тој што незнае брка работа и тоа голема.


За HomeDVD немам зборови убаво направено со убав интерфејс работи со access си ги снимаш во него како база со ID број а вчитуваш преку бројот и го земаш името на жанрот и т.н ОК е.
Е сега јас би ти дал еден предлог на почетнот скрин да ставиш плеер ако можеш и да има мошност ако некој си ги чува филмовите во компјутер не само што ќе ги најдува да може да ги стартува и гледа со него.


Да те прашам ги пробував на факултет програмиве ама не ми се стартуваја ми го покажува ова



Зошто ако можеш кажи ми и други програми вака ми правеле па ако знaеш во што е проблемот кажи да знам.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
За што да го поддржам ? Да го поддржам во правење вируси и на крај краева да не прави сите будали дека знае повеќе ? Не, нема да го поддржам. Да го поддржам за тоа што ради таквите како него „македонците се последни“ ? Не, и во тоа нема да го поддржам. Во правење патриотски анти вирус (Ха-Ха) да го поддржам ? Нит во тоа ќе го поддржам. Да го поддржам во неговите филмови дека незнам си таму кој го користел „анти вирусот“ ? Такви работи нека ги лаже неговите дома, а ако стварно факултет некој го користи тоа чудо тогаш слобно тој што го одобрил тоа може да се самоубие.
Тотална вистина!
Тотална вистинаа!

Инаку се изнасмеав, абе и вирус да направи незнае, јас ќе направев подобар :)

А ако го користат вистина анти-вирусот, нека скока во Вардар :)
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Благодарам за коментарите :smir:

SkyDriver - Дамјан thanks за објаснувањето е сега вака за EasyFolderLock

1.ХЕХЕХЕ ептен ти е јака финтава со заштитава со начинот на префрлање во друго место кога се отвора заштитената папка секоја чест, но наидов на проблеми дома ко ја пробував. Значи со првата опција Заклучување и третата Help and Supportми ми ја менуваше само иконата на заклучената папка, а инаку внатре во папката влегуваше. Зошто незнам дали е грешка во кодот или има некој проблем со Windowsot дека јас користам SP3 провери другото се во ред работеше.
Хмм... Кај мене и кај еден другар со SP2 работи океј, али кај еден другар со SP3 истото се деси, не работеа тие 2 опции т.е. работеа ама финалниот резултат не беше тој кој се бара. Незнам дали е до самиот SP3 или до нешто друго, али ќе го разгледам ова. Благодарам за инфото.

За HomeDVD немам зборови убаво направено со убав интерфејс работи со access си ги снимаш во него како база со ID број а вчитуваш преку бројот и го земаш името на жанрот и т.н ОК е.
Е сега јас би ти дал еден предлог на почетнот скрин да ставиш плеер ако можеш и да има мошност ако некој си ги чува филмовите во компјутер не само што ќе ги најдува да може да ги стартува и гледа со него.
Незнам дали имаш видено во претходните постови, на оваа програма вежбав работа со бази и правена е со помош од едни членови од странски форум (они ми објаснуваа што и како работи, ми кажуваа некои варијанти и слично...).
Баш и не ја ценам којзнае колку програмава затоа што не е 100% мое дело, али сега е во тек „изградба“ на една друга програмата која ја почнав без помош на никој и ќе ја довршам без помош на никој, па како ќе испадне ќе видиме, има време не се брзам никаде :)

Да те прашам ги пробував на факултет програмиве ама не ми се стартуваја ми го покажува ова
Зошто ако можеш кажи ми и други програми вака ми правеле па ако знaеш во што е проблемот кажи да знам.
Нема инсталирано .NET Framework затоа така ти вика. За моите програми да ги користиш ќе ти треба минимум .NET Framework 2.0 (или понова верзија), а за другите програми се зависи од тоа како биле правени... Инсталирај .NET Framework 3.5 и мука ќе немаш за било која .NET апликација (е сеа незнам дали ќе треба да ја има и „основната“ (првата) веерзија на .NET Framework или ќе може сите да поминат само со 3.5 верзијата... дека се случувало и во тој случај да мрчи).
 
R

Reve0ke

Гостин
kam само ќе те прашам едно нешто колку време работиш со програмирање?
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Нема инсталирано .NET Framework затоа така ти вика. За моите програми да ги користиш ќе ти треба минимум .NET Framework 2.0 (или понова верзија), а за другите програми се зависи од тоа како биле правени... Инсталирај .NET Framework 3.5 и мука ќе немаш за било која .NET апликација (е сеа незнам дали ќе треба да ја има и „основната“ (првата) веерзија на .NET Framework или ќе може сите да поминат само со 3.5 верзијата... дека се случувало и во тој случај да мрчи).
Ok веќе пробав до тоа е проблемот мене никако да ми текне да проверам дали има инсталирано.

Дали имаш нешто некое познавање со win kontroli (да ја преземаш работата од еден на друг компјутер) немора да е твое пишувано може и од некој друг само ми треба да биде во код. Нема врска во кој јазик е пишувано. Јас нешто во basic најдов ама не ме бендисува му ја преземам и тастатурата и глувчето ама едната работи со скринсхот и сликата му ја праќа на другиот компујтер ама многу каси едно 5 секунди нечини, а другата па незнам како работи не е како првата ама тоа сликата што се добива е цела извиличена и неможе убаво да се работи па затоа ако имаш некое познавање кажи.

Thanks и поздрав.

kam само ќе те прашам едно нешто колку време работиш со програмирање?
Почнав пред 3 год ама пред 1год активно
 

stru4nak

Лек за се ти e FORMAT C:
Член од
31 октомври 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Eve nesto interesno programce za vicovi

Код:
[URL]http://rapidshare.com/files/58884068/Vico_Teka_1.33.msi[/URL]
Citaj i uzivaj.
************************************************** *
!!!!Vazno!!!!! Za instalacija na ova programce potrebno e da imate instalirano
NetFramework 2.0 koe sto mozete da go simnite od stranata na Microsoft.
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
A da i sekako MAKEDONSKA podrska
**********************************************************************

ПЕСНАРКА 2
Код:
[URL]http://rapidshare.com/files/136478272/Pesnarka_2.msi[/URL]
File-Size: 32,86 MB



Во базата има внесено 19170 текстови.
Потребно е да имате инсталирано Windows Media Player без разлика која верзија 8/9/10/11.
За инсталација треба да го имате инсталирано NetFramework 3.5 коja можете да ja симните од страната на microsoft.
Ако има некој проблем при инсталација слободно прашајте.

****************************************************************
Аудио конвертор


Конвертирање од Waw во Mp3 и од Mp3 во Waw
Код:
http://rapidshare.com/files/231817036/Mp3WavEncDec.7z
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Друже, вака сега, најпрвин една препорака... незнам дали знаеш, али сега по новите „правила“ на RapidShare аплоадираниот фајл може да се симне само 10 пати, такада мислам дека боље би ти било да си земеш некој фри хостинг и преку тој хостинг да се вршат превземањата на програмите... само незнам дали би нашол соодветен фри хостинг зашто вторава програма е прилично голема и со 2 превземања на програмата ќе ти отиде бендвичот :/

Иначе програмчињава ти се добри (сега немам баш време, али после има да се убијам од читање вицеви :icon_lol: ), али налетав на некои ситни багови. Кај песнарката при пребарување ако го оставиш празно полето за Артист/Наслов/Албум/Артист-Наслов и ако пребаруваш јавува грешка исто така имаше пропуштени некои ситни детаЉи али ништо страшно :)
 

stru4nak

Лек за се ти e FORMAT C:
Член од
31 октомври 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Друже, вака сега, најпрвин една препорака... незнам дали знаеш, али сега по новите „правила“ на RapidShare аплоадираниот фајл може да се симне само 10 пати, такада мислам дека боље би ти било да си земеш некој фри хостинг и преку тој хостинг да се вршат превземањата на програмите... само незнам дали би нашол соодветен фри хостинг зашто вторава програма е прилично голема и со 2 превземања на програмата ќе ти отиде бендвичот :/

Иначе програмчињава ти се добри (сега немам баш време, али после има да се убијам од читање вицеви :icon_lol: ), али налетав на некои ситни багови. Кај песнарката при пребарување ако го оставиш празно полето за Артист/Наслов/Албум/Артист-Наслов и ако пребаруваш јавува грешка исто така имаше пропуштени некои ситни детаЉи али ништо страшно :)
Фала ќе се обидам да ги средам во новите верзии а за rapidshare фино лепо си отвораш collector акаунт кој е бесплатен и не траат 10 дена т.е песнаркава е симната 100 пати веќе. Позз
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Eve nesto interesno programce za vicovi

Код:
[URL]http://rapidshare.com/files/58884068/Vico_Teka_1.33.msi[/URL]
Citaj i uzivaj.
************************************************** *
!!!!Vazno!!!!! Za instalacija na ova programce potrebno e da imate instalirano
NetFramework 2.0 koe sto mozete da go simnite od stranata na Microsoft.
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
A da i sekako MAKEDONSKA podrska
**********************************************************************

ПЕСНАРКА 2
Код:
[URL]http://rapidshare.com/files/136478272/Pesnarka_2.msi[/URL]
File-Size: 32,86 MB



Во базата има внесено 19170 текстови.
Потребно е да имате инсталирано Windows Media Player без разлика која верзија 8/9/10/11.
За инсталација треба да го имате инсталирано NetFramework 3.5 коja можете да ja симните од страната на microsoft.
Ако има некој проблем при инсталација слободно прашајте.

****************************************************************
Аудио конвертор


Конвертирање од Waw во Mp3 и од Mp3 во Waw
Код:
http://rapidshare.com/files/231817036/Mp3WavEncDec.7z
Програмот за вицови работи и без македонска поддршка. Но вицовите треба да се средат, бидејќи имаат премногу грешки.
Песнарката бара Net Framework 3.5 (или 3.0 - не се сеќавам).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom