Ваши Поговорки!

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Доста ни е од старите поговорки и нивните филозофии и вредности којшто се криви за све.
Напишете некои ваши поговорки доколку имате смислено.

Еве јас да почнам:
1. Koj последен се смее не го свати вицот.
2. Матна вода не гази, ама тешко оној кој ја нема.
3. Око за око двајцата ќори.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
*. никогаш не легнувај со некоја бивша тоа е како да гледаш некоја утакмица снимка
*. ако легнуваш со две оддеднаш, пази они послем тоа нема да признаат дека легнале двете со тебе
*. ако немаш желба за секс, имај како и да е, пошто на женските тоа уопште не им е битно, они само мислат на нивната вагина
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Gajretot I nadezta se slabi vo odnos na sudbinata!

Koga nema koj drug, eve vi go Gospod na pomos!

Ako ne se drzime za zborovi togas bolje ic da ne se druzime!

Mnogu sakase sex za edna nok I sega zivee vo starski dom osamena I napustena.

Jas bar nesto mislam a vie ke mu ja mislite!

Te zaebale sto luge I sega ne veruvas na iskreniot.

Vnimavaj na sebe no malku e ona sto e do tebe!

Slicnite se druzat a so kogo da se druzime nie koi se ragame ednas na sto godini?!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Кој со ѓаволот тикви сади - книгата дно нема.
Брат брата не рани со леб од 25 денари.
Смеј се,утре ќе биде полошо.Среќа нема да го дочекаш.
Подобро врапче в рака отколку гомно на раменици.
 
S

Stivie G

Гостин
Брат за брат сирење за пари
Кога 2 се караат третиот добива
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.265
Поени од реакции
29.248
Волците сити овците изедени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom