Вашите пијани искуства :)

Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
леле може книга да напишам..
ај еве едно две
едното беше на мој роденден, го славевме со другар од средно....
прво сите се направивме лом, не знам дали имаше некој трезен.. после се шлакавме со торта, се гоневме низ цел град, кафичот кај што славеме го лом направивме, после се миевме од фонтаната на плоштад што ни е, каде да кажам дека се бањаат циганчињата летно време (иако тогаш беше зимо), и како крај на се.....јас едвај се довлечка до дома веке рано наутро, а мојта најдругарка не стигнала ни до дома...Гликоза...
:pos2::pos2::pos2:

еве ја поновата, значи во Охрид, идеме на журка на Градиште.....
и ни викат таму 90 ден мала лименка Скопско....ВАЖИ.. поштено си купуваме алкохол надвор, се правиме дрва, ама дрва,,,, и не занм баш што како се дешаваше... ама си го изгубив мобот...рипав цела вечер низ плажите, и на крај се бањавме со другарите, па дури еден типац ни запали оган за да се згрееме......на крај сум заспала у таксито до дома, типот не можел да ме освести:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Најдраматичното пијанство ми беше пред некој месец дена. Голтнав во рок од 5 мин. пола литро чиста вотка. Се сеќавам само на сегменти: Помагање на други пијаници да повратат, разговарање со непознати фацки енд стаф. Потоа сфатиф дека ми ја нема сестрицата. Таја беше летва, а демек се грижеше за дете уште полетва од неа. Вотката почна интензивно да врие во моите вени и почна да ме јаде параноја. Трчав насекаде да ја барам, ја немаше. Мислев дека се фрлила в езеро (?). Отидов кај КиМ, си седнав на една клупа и се истурив од плачење (дабл: ?) Се збраа други пијаници околу мене и јас низ солзи им ги опишував плановите за моето самоубиство, како ќе се џитнам у водите на Охридското...остали алхохолизирани персони почнаа да ми се отвораат како изгубиле браќа, сестри, вујни, стрини...мене не ми беше доволна маката, па и за нив зацмиздрев :pos: Кога се појави од негде малата, удрив уште една пол-часовна тура лиење солзишта и на крај си заминавме дома.
Брука, најбрука.
:)
 
Член од
27 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
e sega seriozno,ko mal(1992) krenav temperatura nokta kaj 3,vo toa vreme vo Prilep nemase voda i doma si cuvavme sisinja so voda,arno ama i so rakija.mi davaat mene apce,mi davaat edna casa "voda",abe cela casa rakija sum stegnal.ko pojdov vo brza pomos doktorot me iskina od zaebavanje deka uste od malo pijanice sum stanalo
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Најдраматичното пијанство ми беше пред некој месец дена. Голтнав во рок од 5 мин. пола литро чиста вотка. Се сеќавам само на сегменти: Помагање на други пијаници да повратат, разговарање со непознати фацки енд стаф. Потоа сфатиф дека ми ја нема сестрицата. Таја беше летва, а демек се грижеше за дете уште полетва од неа. Вотката почна интензивно да врие во моите вени и почна да ме јаде параноја. Трчав насекаде да ја барам, ја немаше. Мислев дека се фрлила в езеро (?). Отидов кај КиМ, си седнав на една клупа и се истурив од плачење (дабл: ?) Се збраа други пијаници околу мене и јас низ солзи им ги опишував плановите за моето самоубиство, како ќе се џитнам у водите на Охридското...остали алхохолизирани персони почнаа да ми се отвораат како изгубиле браќа, сестри, вујни, стрини...мене не ми беше доволна маката, па и за нив зацмиздрев :pos: Кога се појави од негде малата, удрив уште една пол-часовна тура лиење солзишта и на крај си заминавме дома.
Брука, најбрука.
:)
4 јули. Памтам..:)))
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Mene pijanstvoto pred nekoj den mi bese najbolje. Stoev na noze. Ne si legnav po nekoja od trevite po parkon ko obicno koa sum drvo :) Ali bef POJSE OD DRVO. Go isetav cel park. Pola od lugeto so koj so se pozz ne gi ni znaef valjda ni oni mene ama bitno ja si se pozdraviv :) A edna i ja prasaf dali e dobra sestra i i tipkava me pogledna bledo i mi rece deka sum se smesala neso :pos2: :kesa: Isto i gazev luge zaso ne gleav niso pred mene i setav striktno po treva inace gi utinjav patekite. Koa pief voda kao cela kosa lomoi ja naprajf. Taxito morase 2 saati da vrti okolu pestaloci zaso ne mi teknuese kaj ziveam. I za kraj doma koa sednav na kompjuter mislev u Spejs Shatl deka se naogam :pos2:
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Koга сум пијан или плачам или за ситница масовно се смејам.
Ај сеа бери ми памет :afaf:.
 

Black Swan

With Chelsea Forever
Член од
19 јули 2006
Мислења
101
Поени од реакции
0
Единствено пијано искуство ми беше во 1ва кога отидов пијана на тест хемија. Добив 3ка :ret:
 
Член од
24 август 2007
Мислења
52
Поени од реакции
0
мене прво пијано искуство ми беше минатата нова година... 3те другарки пиевме водка, и 3те се напраивме камења :)) се смеевме ко луди на секоја ситница, правме работи шо не би ги напраиле коа би биле трезни.. итн.. ама тоа ми беше за памет, оти на такви манифестации и не е баш убоо да пиеш... (мислам да се опиеш), после на нишо нема да се секааш на глупостите шо си ги праел :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
....Taxito morase 2 saati da vrti okolu pestaloci zaso ne mi teknuese kaj ziveam. I za kraj doma koa sednav na kompjuter mislev u Spejs Shatl deka se naogam
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

Jas pametam prviot pat koga se opijanav mi bese najzabavno... se rasturiv od igranje i smeenje :) Inaku mnogu gluposti tresam togas i naredniot den site me zezaat za toa sto sum go rekla :) Ednas koga bev pijana se vrativ doma da se presoblecam zasto ne mi se svigase toa sto go imav obleceno:) a najjako bese toa sto doma vo soba sum im rekla na drugarkite "e sega vie pocekajte me, jas do doma ke pojdam"... :pos2: Samo ednas mi se desilo da placam, a agresivnosti i takvi raboti nema sansi :)
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Јас кога ќе се начукам сум мнооооогу весела се глупирам ко нездрава и ги сакам сите,ги гушкам им тресам глупости...Некогаш идам и им зборам на луѓе што не ги знам,многу се брукам...
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Извадок од блогот на другарка ми, пост за годинешниот ни одмор:

Пиво ден: вториот ден имавме пивски маратон. Нате и Оги се обидуваа да се натпијат со литро и пол скопско, по 9 шишиња, заспаа во 12 или 1 саат! по некое време околу 3 Нате се разбуди и тоа во Албанија. Бидејќи често стигаат пораки од стилот добредојдовте во Водафон , Албанија! Така на Нате и стига таква порака во заклучена приколка, никој не се јавува на мобилен, а Оги до неа не реагира! И убаво си ја посети албанија! А Оги од друга страна беше убаво изреметен од оркестар од тенџериња ама без ефект, блазе тебе човеку треба да идеш на олимиски игри!

ова е само маааааааааааааааааааааааааааааааааааал сегмент од летувањето :)
 
С

Сатори

Гостин
Последниот пат бев пијана кога бев излезена со бившиот мој и тоа не бев пијана туку лапната од бело вино и се сеќавам дека го терав да ме носи на кркач за да се лулам.
Смешното беше дека стварно отидовме да се луламе.:kesa:
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Јас кога ќе се начукам сум мнооооогу весела се глупирам ко нездрава и ги сакам сите,ги гушкам им тресам глупости...Некогаш идам и им зборам на луѓе што не ги знам,многу се брукам...
Исто и јас =) Се сеќавам кога се опив прв пат, лани во Охрид, си измислив дека имам деца и маж. Потоа ми текна оти сакам да летам и се качив на тераса ама ме фатија другарите. Иначе сеа не ќе пишував тука -)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
ја бев најпијана 2 пати летово во охрид:
првиот пат ја и уште две другарки си изнакупивме вино,си пуштивме нешо за расположение и си пиевме си пиевме..и околу 1 саат бевме ѓонови,тогаш се врати четвртата другарка и ни се пукна од смеење затоа што ние кажувавме најбанални работи а се трескавме од земја,неможев да прекинам да се смеам дури и заплакав од премногу смеење
а вториот пат,на гости ни дојдоа уште 2 другарки(засилување,т.е.бек ап:))и донесоа два литра абсолут,демек да пиеме пред искачање..и си седнавме на тераса и си пиевме,малку водка,малку вино..ама сфативме дека кога мешаш мнооогу фаќало и тоа брзо!и ја седев на под и памтам дека не можев да станам..со секое помрднување на главата ми се вртеше..незнам како сме се спремиле,сме се дотерале и сме отишле у дискотека..памтам дека многу се клатевме и пред вратата на дискотеката се газевме од смеење и се издерававме..сите не гледаа..БРУКИ!а внатре малку фалеше да заиграме стриптиз,посебно на онаа песната:лик ит нау,лик ит гуд..БРУУУКИ!ама неам тешки пијанства,само имам мноогу болен мамурлак:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom