Вашите пијани искуства :)

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Немам пиено алкохол којзнае од кога...многу време има поминато сигурно...

Не сум многу интересна кога сум под влијание на алкохол,барем јас така мислам...Ме фаќа дремка и имам заспано и во дискотека еднаш...
Затоа и одбегнувам да пијам алкохол,за да не ми се приспие...
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Прошлото лето бевме јас и една другарка на еден семинар и таму бевме најмали другите беа по едно 4 години поголеми од нас,и така имаше пиење на големо..И овие големиве не начукаа а јас и другарка ми напраивме будали од нас и се испокаравме..Најлошо од се беше што почнав да им глумам манекенка и одев нога пред нога и на крај паднав по скали и имав огромна модрица:kesa:
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
не сум мн пијана у моменто
и не ми е мн слаб нето.................
ајјјјјјјјјјјјјјјјј.
поздрав до сите што го имаат проаблемот како мене!!!!!!
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
za prvpat bev pijana letovo,neznam so mi stana inace nemam navika mn da pijam.a koga sum pijana mnogu se smeam i zboruvam premnooogu
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Знам да се напијам по некоја чашка алкохол кога ќе излезам, но не претерувам. Си знам колку ми е доста и не дозволувам да се влечам пијана и наредниот ден да не се сеќавам што и како сум правела.
Еднаш ми се случи да претерам и тоа за мојот роденен (сепак имаше повод) и знам само дека неможев на нозе да стојам, седнав во кола и чекав само да дојдам дома и да легнам.
А онака, кога сум само малце фатена знам само дека многу зборам и се смеам како луда на секоја ситница.:pos2:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Едно пијанство никогаш нема да го заборавам...Тоа беше додека бев во Малта, на концерт на Bob Sinclair....Таа вечер бев мноооооооооооооооооооооооогу пијана,камен....И се смував со симпатијата :):):):) ама ептен убава вечер, нема да ја заборавам никогаш...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
so se sluci be vrska nemam samo ko stanav sabajleto se cudev 15 min kaj sum so sum :) drop bev pol kilo teqila :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
mmm ne e bas pijano iskustvo ali neso slicno e.
Pred nekoe vreme pusevme treva so decko mi i pazete go muabetov.. Potocno on se skapa praenje muabet sam so sebe..
Jas: Dlaboko e. (Ne e bitno za sto stanuese zbor.. Treba mn da objasnuem taka)
On: Aj so e dlaboko ama ja neznam da plivam
i posle.. Ne treba da plivas be treba da trgas shupelka edna..
i posle. Aj trgni ke te stignam..
(monolog)

I sledno sto sleduvase bese umiranje od smeenje.. Ama dobar monolog udri :)))
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Lele koa mi tekne use prviot den od ova leto u ohrid...Pola litar tekila i malku pivce. Kamen! Bese vecer i resivme so drugarite da sa banjame u ezero. I ovie site goli, jas - PLAS! So alista u ezero. Maica, naocari, sorcovi, mobilen, pari i PATIKITE (mi bese najkrivo za niv). I posle ne pamtam bas so stanuvase taa vecer, ama vazno bez mobilen ostanav na odmorot (i sea sum bez nego de) ... Sto e povazno e toa sto patikite gi perev drugiot den u 5 saat sabaalje i gi susev 3 dena. ZA sreka zdravi se...
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
paaa....posledniot pat se nacukav sea u sabotata u colosseum ama stvarno mn ispiv.pievme vodka so red bull:party2:.....premnogu mi bese loso,cela vecer povrakjav pa na kraj koa ne nosea doma taman na parking kaj mene sum si otspala 1 saat! ali koa se razbudiv pak povrakjanje i takvi gluposti i vlagam doma i op na vrata mama....mi pomogna da si legnam i srekja utredenta nema neso mn golema frka doma,samo mala lekcija mi odrza:kesa:. takvo pijanstvo do sea ne sum imala i nekjam da se povtori:toe:
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
Во Lido многу опасен коктел во чаша од 750 мил. со чадорчиња и цевчиња па после се разбудив под едни големи чадори на лежалка на плажа дотеран профи а се друго околу мене во купаќи !!!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
jas pred 3 dena bev kamcosana bevme na turneja od na igraorna i se naprajv kamce :) i se mrdnav od "igranje"! a pa onie napadi na smeenje...pa pa pa...:)tolku bev pijana lele ej.....ama super si pominav :)zato sea cela so sinici sum na mene hahaha :)
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Па пијани искуства сум имал многууу,ама само еднаш сум бил авион... На другарче му беше роденден и изнајми кафич за цела ноќ. И требаше да се собираме од девет и пол,десет саат,ама јас и двајца другару отидовме уште у седум да се "подмачкаме" малце. И место малце,се оштетивме и кога гостите пристигнуваа,ние игравме чочек на маса,иако чочекот поише личеше на стриптиз пошо игравме по боксерици,па се тепавме у вц,и на крај сето тоа заврши со... Јас-спиев ко мртов,едното другарче повраќаше ко стока, а третиот плачеше зошо го расипал роденденот пошо се начукал... Хаварии....
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Ednas koga bev pijana se vrativ doma da se presoblecam zasto ne mi se svigase toa sto go imav obleceno:) a najjako bese toa sto doma vo soba sum im rekla na drugarkite "e sega vie pocekajte me, jas do doma ke pojdam"... :pos2:
Lee go pamtam muabetov...lol, ne bese svesna kaj si, a ja i maca se zamalevme od smeenje pa posle uste i budali ne praese deka ne si go rekla to..lol
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Јас пред журката на Пол ван дајк испив 3-4 чаши Апсинд ( кој пробал знае каков пијалак е тоа ) па 0.75л Џони Вокер и тоа го испивме 3-ца, е малоку ни беше тоа па и за по пат ( од Охрид до Струга нормално со Пупе компани) си земавме усте по 1.5л скопско. Е кога стогнавме таму на влезот ја таков неможе на нозе да стојам и од таму ми се избацува некое типче со значка, и ми вика дечко што имаш во ранецот
-му вакам, немам ништо блузон ( и таков цел нешто кој си па ти, му глумам таму )
и топчево додека ми чачка у ранец ме прашува дали имаш нешто што ме имтересира мене
и јас му се вртам и му се смеам у фаца - а извини што те интересира и се газам од смеенје ( друрарите што беа со мене викаат готово овој отиде у апс ) :pos2:
ама нисто несто ми промрче не се зезај со полоција ова она и ај бегеај
А од журката нешто многу ми беше матно па не се секавам баш на се.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom