Вашиот фаворит на СП 2010-Ј.Африка

  • Креатор на темата RaZ-R
  • Време на започнување

Вашиот фаворит на СП 2010 е ?

  • Австралија

    Гласови: 1 0,3%
  • Јапонија

    Гласови: 0 0,0%
  • Р.Кореја

    Гласови: 0 0,0%
  • Аргентина

    Гласови: 25 7,7%
  • Бразил

    Гласови: 46 14,2%
  • Мексико

    Гласови: 4 1,2%
  • САД

    Гласови: 0 0,0%
  • Данска

    Гласови: 1 0,3%
  • Англија

    Гласови: 48 14,9%
  • Франција

    Гласови: 12 3,7%
  • Германија

    Гласови: 22 6,8%
  • Грција

    Гласови: 0 0,0%
  • Италија

    Гласови: 49 15,2%
  • Холандија

    Гласови: 28 8,7%
  • Португалија

    Гласови: 3 0,9%
  • Србија

    Гласови: 20 6,2%
  • Уругвај

    Гласови: 0 0,0%
  • Словенија

    Гласови: 0 0,0%
  • Ј.Африка

    Гласови: 0 0,0%
  • Шпанија

    Гласови: 56 17,3%
  • Швајцарија

    Гласови: 0 0,0%
  • Нигериа

    Гласови: 0 0,0%
  • Камерун

    Гласови: 1 0,3%
  • Брегот на Слоновата Коска

    Гласови: 5 1,5%
  • некој друг..

    Гласови: 2 0,6%

  • Вкупно гласачи
    323

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
јас навивам за бразил,ама мислам дека џанки бој со аргентина ќе направи ршум.ставив 500 денари дека ќе освои аргентина,коефициент 9,добивка 4500.:smir:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
^
Тоа се поштува!!! ARGENTINA WORLD SHAMPION:vozbud::vozbud::nesvest:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
БРАЗИЛ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:eek:lee:
:eek:lee:
:eek:lee:
:eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee:
:eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee::eek:lee:​
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Англија дефинитивно!
Англичаните го имаат најдобриот состав, предводен од еден од најдобрите тренери...
Според мене, фаворити број еден на првенството.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
После 3 светски првенства и 3 европски ја напуштам Италија :) Ова светско нема да навивам за нив ради играчкиот кадар кој е инвалидизиран, револтиран сум поради тоа што Касано и Балотели не играат во нападот, а можат комотно моменталните напаѓачи да одат кај нив на лекции по фудбал. Тоа е тоа, Италија трпи смена на генерации, а оваа е една од најслабите во последно време.

Инаку Холандија и Бразил. Сеедно ми е која од овие две репрезентации, кај Холандија ми се допаѓа начинот на игра, а најмногу ќе ја симпатизирам поради Снајдер, Робен, Ван Перси :) Овие тројца во тим се перверзии, ќе видиме како ќе биде на првенствово...
Што се однесува до Бразил, за нив ќе навивам ради интерашкото трио Цезар-Маикон-Лусио, и поради Кака исто така, затоа што го почитувам ко фудбалер и увек ми бил меѓу најомилените играчи.

Едно знам, нема да бидам хардкор навивач ова светско, како што бев за Италија минатите првенства. И онда то.
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Или Шпанија, или Бразил, или Аргентина, или Италија! Друг не зима.... Мој фаворит - Бразил.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Бразил секогаш ми биле на прво место така и сеа, туе се Италија не толку омилени како Бразил ама сепак и за нив сум иако имаат беден состав на ова СП...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
После 3 светски првенства и 3 европски ја напуштам Италија :) Ова светско нема да навивам за нив ради играчкиот кадар кој е инвалидизиран, револтиран сум поради тоа што Касано и Балотели не играат во нападот, а можат комотно моменталните напаѓачи да одат кај нив на лекции по фудбал. Тоа е тоа, Италија трпи смена на генерации, а оваа е една од најслабите во последно време.

Инаку Холандија и Бразил. Сеедно ми е која од овие две репрезентации, кај Холандија ми се допаѓа начинот на игра, а најмногу ќе ја симпатизирам поради Снајдер, Робен, Ван Перси :) Овие тројца во тим се перверзии, ќе видиме како ќе биде на првенствово...
Што се однесува до Бразил, за нив ќе навивам ради интерашкото трио Цезар-Маикон-Лусио, и поради Кака исто така, затоа што го почитувам ко фудбалер и увек ми бил меѓу најомилените играчи.

Едно знам, нема да бидам хардкор навивач ова светско, како што бев за Италија минатите првенства. И онда то.
И кај мене е скоро иста ситуацијата како кај тебе..сум гледал 3 светски 3 европски и секаде силно ја подржував Италија и навивав за нејзе исто како Интер во клубскиот фудбал....но јас не ја подржувам дотолку Италија во ова СП поради освојувањето во 2006 каде што веќе го достигнаа фудбалскиот врв и поради Липи кој не ги зеде сантон и балотели....само кај тебе се бразил и холандија а кај мене аргентина поради тоа што време е да се тргнат од сенката на Бразил и да покажат дека и во аргентина се игра фудбал и дека се талентирана нација....но да не заборавиме дека тренерот му е наркоман па тешко дека ќе одат далеку!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Одсекогаш сум навивал за Англија, па така и на ова светско. А исто ми се свиѓаат и Германија,Холандија и Мексико во стилот на игра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom