Вашиот прв мобилен телефон беше...

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Siemens MC60.Позабеган и да сакав неможев да најдам.:tapp:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58


Nokia 3330...а незнам шо беше разликата меѓу 3310 и 3330
 
Б

Бат Елохим

Гостин
ериксон. поим неам што бројче имаше до тоа ериксон, ама имаше антена дебела колку маркер, и изгледаше на далечински управувач за телевизор!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Nokia еден со водо отпорна тастатура и со светло ако може некој нека стави слика!
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047

Самсунг Р210
Ми го купија кога бев 6то одд.До скоро ми се моташе, се додека не се расцепи на 2 дела.
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
309
ehhhh toa bea vreminja

uf da se setam... Odamna bese - nekade 01.1997 zapocnav so mobiljki i svativ deka mobiljka menja stil zivotaaa..
Ahaaaaaa Siemens S4, VAKOV

(go imav 4 meseca 1996)
posle kupiv vakov (Ericsson GH388)

pa posle kratko vreme (me zezase baterijata - drzese 1 den :( (a nov go kupiv) so doplata zemav vakov (Ericsson GH688):

Pa imav Motorola D460 (go pokloniv na eden poznat zasto bese GOOOOLEM ama drzese mreza sekade!):


Pa go dadov lepotanot (Ericsson GH688) so doplata od 500DM !! (ha ha ha ha cigla u denesno vreme za vakov) ... Motorola StarTac130 ! Najdobar mobilen telefon sto sum go imal dosega nemam zborovi. Ke go koristev do denes ama edna budala go zalepi za magneten drzac i mi rikna zvucniceto za dzvonenje i ne dzvonese jako a jas sum gluv na edno uvo, korav na edno oko i iam drvena noga taka da......Aj videte go kolku e ubav:


Pa go trampav za nov vakov (Alcatel One touch Easy):

Pa go prodadov na edna drugarka i si kupiv eden
Ericsson A1018s koj potoa go izbanjav :vozbud::

Pa posle ovoj kupiv Ericsson T28 World - Pamtam od Nikofon bese.....ubav telefon i ubavo lezese u dzebce
Vakov:

E pa go sitnav i toj i posle kupiv drug poubav i go cuvam i koristam do den denes (Ericsson T39m) mnogu e cool ima i bluetooth duri:


Pa u megjuvreme kupiv Alcatel 501 (go imam uste i raboti i u kola imam full kit za nego...poklon od Mobimak xa xa xa)


Pa posle ovoj kupiv i eden Sony Ericsson T290i..Nov od Cosmofon ama gubese mreza kako lud....i go trampav 2005 za digitalna kamera Samsung ...
Vakov:


Kupiv eden Siemens M55 .. Odlicen telefon dodeka ne go zakluciv po greska i posle sve se zeznuvase ......... i go trampav za Motorola V600i i mu kupiv i kamerce so prav blic ! i uste go iam kamerceto HA HA HA da si se slikam
Vakov siemens:

A go trampav za vakva Motorola koja ja skrsiv i ne mozam da najdam maska za nea ama raboti sve i ja cuvam negde...
Vakva:


Posle zemav eden telefon so GPS ured - Benefon ESC!
(od T-mobile) i tie mi go zeznaa u servis i den denes ne mi e podignat - Gadovi kako ne im e sram a tolku mi vrsese rabota koga idev na pat .. Imav i mapi na Makedonija i sve.. ) 2005 bese toa ehhhhhh



Pa zemav eden Siemens AX72 i uste go koristam i nego !!
Vakov:


Pa posle kupiv edna Nokia 6650 (od T-mobile) prv mobilen so kamera, video, bluetooth i GPRS i 3G !
i uste go imam raboti perfektno !!!! top e... Mi davaat 50EUR za nea ama ne ja davam ni za 100 !! Neka sedi u rezerva XA XA XA


Pa posle toa se mislev dali N95 8GB ili N82 i si kupiv N82 (najtop telefon sto sum go imal dosea...) super e..


E taka vi velam.....
Sea gi imam
Philips Genie (od sestra mi) so skrsena antena.. del od maskata ama raboti uste i baterijata e 1 den

bas vakov !

Motorola V600, so skrsen goren del ama citavi displei samo plastikata od gore fali.....
Alcatel One touch 501 (ispraven so nova baterija)
Ericsson T39m - ispraven so nova dupla baterija i drzi 9 dena !!! i nikad ne e servisiran
Nokia 6650 - kako ladno oruzje ama raboti super i tooooo....
N82 ...


 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ериксон а2628....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom