Вашата ташна!

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Се има во неа:) Новчаник, клучеви, мастики, контејнерчиња за леќи или футрола за наочари, милјарда фискални сметки, еден куп опаковки од рандом ствари што сум ги прибирала за кога ќе најдам канта за ѓубре... И мн друго:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Прво, секогаш има топчиња палома и во нив сувите остатоци од моите мрсули,клуч од дома, обвивки од чоколатца, мастики и слично, мастики, пенкало(ако ме фати инспирација, пишувам кај стигнам),мобилниот, паричник без пари, но со слободна карта за у бус,лабело, стик за под мишка,палома, книвчиња...
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Основниот критериум за избор на чанта отсекогаш ми бил:да собира А4. У последно време купувам ташни со кратки рачки, затоа што ми се позгодни за контрола, за разлика од оние со долги рачки кои секогаш ги носев на гзот отпозади. Порано имав многу ташни и ги менував, и стално си заборавав нешто битно во другата ташна. Сега носам една зимска и една летна, во неутрални бои за да ми одговараат со све. Кога излегуваме во град, обично ја оставам ташната во кола и си зимам пари за трошење, пошто не можам да се замарам да ја пазам, а додека играм ми смета.

Внатре .. па има свашта, ама сум се научила еднаш месечно да ја освежувам и да ја дефрагментирам. Ај по ред: несесер проѕирен за четка за заби, шноли, влошка, кондоми, понекоја ретка шминка и мини-апотеката; шише вода; телефон; клучеви; тврда футрола за цвикери; крема за сончање; марамчиња; мокри марамчиња; мастики орбит зелени, бомбончиња, 3 упаљачи; кибритчиња; пенкало; УСБ стик; лабело; јавен новчаник со малце пари, картица и многу фискални; таен новчаник со поише пари и возачка; резервна кесичка убаво спакувана... и еден тон ѓубриња кои си ги собирам во недостаток од контејнер.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Гледам да избегнам да носам ташна но ако носам гледам да е поголема за да ми собере се.А внатре обавезно има:цигари,упаљачи(обично 2 за секој случај),футрола за наочари,палома,новчаник,влажни марамици,лабело,бомбони фишрмен(јаболко цимет),мобилен,летно време шишенце со вода и еден куп фискални сметки.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Ташната моја, само на попот капата фали во неа....
Од мобилните, несесер со шминки(ќерка ми обожава да ми праи уште поголем хаос во неа), рексона, парфем, вл. марамчиња, документи(лична карта, рабона книшка, здравствена...), пенкало, огледалце мало, штипката ако не ми е на коса, секојдневни влошки(морам да ги носам, или да ги пеглам гаќите при секое одење у тоалет), турпија за нокти, пари(кај да е и новчаник ќе си купам), мастики(орбит или ервејвс), наочари.....
толку ми текнува до сеа, ќе допишам ако сум заборавила нешо:pos:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
огледалце,пари,креон,кармин,лабело,клучеви,паломи,коректор,мастики и мобилен:pipi:....се чудам понекогаш како све ми собира и во најмалите ташнички:pipi:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Огледало, чешел, лабело, сјај за усни, влажни марамчиња, кесе, мобилен, парфем, стик, мастики, клучеви, пенкалце и мал бележник во голема ташна.
Во мала: лабело, сјај, мастики, кесе, мини парфем, мобилен и влажни марамчиња. :)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Несесерот со шминки,мобилниот и парите :) тоа ми е најбитно..:kesa:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Иако сум неуредна практична личнос сум...најчесто во ташна има мобилен,паричник,сакази,запака,влажни марамчиња,фискални сметки,сјај,остатоци од чолокалца,штипка за коса...и сл..
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
obavezno mnooooogu golem neseser so eden kup sjajcinja i karmini , ogledalce, penkala,nekoja tetratka,mobilen telefon , lastice za kosa, nekoja snolka
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Кога носам ташна (у мојот случај ранец) у неа има
-Лап топ
-Картици(визитки)
-Апарат
-Наочари за сонце
-Маица
-Пари
-Папка со секакви листови во неа
-Пенкала, маркери, стики ноутс енд шит:)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
не обожавам да носам ташна и настојувам кога е можно да ја избегнам, а ако веќе решам да ја носам,(заради некоја комбинација со облека) често носам во неа небитни работи, не за друго, туку да не изгледа ко спласната :wink:
 

Surrender*

Soffro un po' ma almeno vivo
Член од
11 ноември 2008
Мислења
241
Поени од реакции
8
Па имам разни глупости :pos2:
Значи:
-мобилен
-палома и влажни марамици
-сјај и лабело
-новченик (по можност со пари ! )
-стегач
-мастики
-клучеви
-фискални сметки и др остатоци кои заборавам да ги фрлам
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Јас не ни знам шо има мајке ми!

-марамаици
-антибактериски гел
-по некој стегач
-фискални
-мастики
-мало шишенце парфем
-црно моливче за очи
-лабело
-телефон
-апарат
-i pod
-клучеви
-стегачи и шноли од оние бабските црните
-цигари
-шише вода
-празни пакетчиња од бадеми, кикиритки, фстаци...
-пенкала
-ливчиња оние пост ит, моментално џиш розови:pipi:
Парите и кредитните ми се секогаш расфрлани низ ташна иако и чичко новчаник се бори за живот во хаосот!
Ташната е прилично голема и најчесто ја мкнам секаде зашто е црна и практична а кога треба да ја сменам само истурам се во другата!
Многу бе сум хаотична мајку му! И не ми годи ама ајде де:jaj:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Новчаник
Чадор обавезно и зимо и лето го носам
Несесер за шминки, креми за раце....
Несесер за паломи, улошки....
Клучеви
Телефон
Пенкала
Мастики
Влажни марамици и тоа од најголемите паковања:pos2:
Имам и иконичиња од цркава и тие ги носам обавезно во ташна не искачам без нив

Мене уствари многу ми е средена ташната бидејки сите ситници кои обично се расфрлани низ ташна јас си ги стокмив во несесерчиња и секогаш знам кај , што ми се наога:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom