Вашата ташна!

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Леле кога ќе ми текне колку само сум мразела ташни :wink:, а сега не можам да се замислам да излезам без ташна. Цело време се осеќам ко нешто да ми фали, а тоа ташната. А во неа се и сешто: мобилен, несесер со шминки, лабело, сјај за усни, палома (најчесто две пакетчиња), клучеви, цигари, упаљач... и ова се е најосновно + се друго по потреба... :)))
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
новчаник
пари надвор од него
креон
маскара
лабело
сјај
цигари
3-4 упаљачи
железни парички
фискални
палома
и мал милион хартивчиња
Неможам без ташна инаку, сегде носам со мене и тоа од оние големине, џоа куфер
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Воопшто не сакам ташна да носам со мене, само ранецот, прибидејќи се мора. А внатре има се` и сешто: книгите што е нужно да ги носам, полнач за мобилен, новчаник, слики од драги особи, мобилен, капки за нос, гроздова маст, штипка за коса, пластифицирани ливчиња за препишување :)kesa:), мп3 плеер, аналгин, витамини, фискални сметки, некои книжурки... и апаратот во неговото торбиче.
А во остали ситуации си го зимам само апаратот, а пари, мобилни и лабела идат по џебови.:)
Никогаш не сум зимала огледало, парфем и шминки пошто од увек сум им се ругала на соученичкиве мои што се парфимираат и шминкаат на сред час. :/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Немам ташна. Чувам се` по џебови. Зошто? Поради следново: Ако ми притреба нешто во моментот, веднаш знам во кој џеб ми е, дали во пантолони или во јакна па за помалку од 5 секунди чудото ми е во рака, додека во ташна не е исто. Ќе мора да рошкарам како свинче за да најдам нешто, за на крај да морам да извадам се` надвор, да го најдам чудото и да вратам се` назад, а јас како човек за кого времето е луксуз, тоа е лошо :). Еднаш земав ташна и веќе никогаш не земам.
Инаку мора џебовите секогаш да ми се полни, чудно ми е ако ми се празни и во нив скоро секогаш имам:
упаљач (иако не пушам цигари, напротив, мрзам)
железни парички
фискални
палома
мал милион хартивчиња
штрафови
чоколатца
сламки од сок
ако се враќам од пливање или треба да одам, често се наоѓаат и капа и наочари за пливање.

Благодарност до Фокси за тоа што ме поштеди од набројување на некои рабои што ги носам со мене :)
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Без ташна,ко без глава. :kesa: Толку далеку ми иде љубовта сперма створењава. Обожавам ташни. И нема шанса да излезам без некоја. Пред некоја недела ми се случи то..и се осеќав гола. :)
Хаосот ја има примарната улога внатре,се подразбира. Кај кој не уствари?
Го обожавам тотално.
Зависи од големината на торбата..што се ќе стаам внатре. А бидејќи сакам поголеми..тогаш новчаник со се све освен пари,пари у тајни места,лабела,клучеви,фискални,карти од автобуси,слободна,книга у моментот актуелна,тетратка од прв ред,тетратка од втор ред,тефтер,пенкала,парфем,дезодоранс,листови со програма за семестар,usb,слушалки,mp3,телефон,кетонал,витамин ц или септолете,лак за
нокти,паломи,фластери,иконче мало,стегачи.. Сеа зависи и од моменталната ми состојба. Така да..некои работи си го менуваат своето место со други.
Се свое со себе си носам у главно.
Само навика која ме нервира е што никат немам вода,сок или чај со мене. Голем терет ми се.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ми се чини дека можам да преживеам со ташнава и работите во неа на пуст остров:pos2:
Има од се по нешто...Новчаник, апарат, мп3, фискални, ливчиња, црвен кармин, креон, шнолче, паломи, клучеви, несесер со апчиња, крем за раце, огледало, фластери, бомбончиња. мастики, понекогаш вода и книга,пенкала, еднаш нови доколенки цел месец ги шетав, исто и кромид во најлонче него една недела го шетав :pos2::nesvest: И по некое време ја чистам, иставам се што не ми е потребно, ама џабе ко по некое време пак истото.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ја не носам ташна зошто најчесто Годес носи и ставам кај нејзе се што ми е потребно:)(или наоѓам:))
Не озбилно,не сакам многу ташни и не можам да си најдам посоодветна,и затоа и не носам,а и немам навика да влечкам многу работи со мене,тие што ги земам постојано ги бере у џеб :)Иако признавам некогаш у некој момент стварно ми треба ташна и само се пцујам што не земам :)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Порано не носев ташна, со мене у џеб носев само мобилен и пари, некогаш и палома и почнав да се осеќам глупо со наполнети џебови и така почнав да носам.. Е сеа во неа има свашта. Има креон, римел, лабело, сјај, огледалце, чешел, парфем, палома, мобилен, новчаник, мп3-то, неколку пенкала, мастики, ситни парички што ми испаднале од новчаникот, мини апотека ( аналгин, аспирин, парацетамол, витамин Ц, итн... )...

Без разлика на тоа што имам милион ствари во ташната, гледам да ја одржувам, да не ставам непотребни работи, да не настане хаос, затоа што тоа ме иритира..:pipi:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Не сакам многу многу ташни, ама ги имам милион:toe:
Џабе ги имам кога не ги носам.Носам само три ташни кои најмногу ми одговараат 2 црни(едната спортска, а другата може да ја носам и за искачање) и 1 маслинеста.
Внатре носам новчаник, мобилен, палома, влажни марамчиња, сјај, крема за раце.
Ако одам на факс секогаш носам шишенце со сок, вода што и да е и бележник со пенкало.:pipi:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
не голем љубител на ташни, али мора да се носат....сакам големи и платнени ташни, а во нив си носам се, мобилен, паричник, лабело, палома,клучеви, некое апче, а неибежно ми се некој тефтер и многу пенкала!!!!
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Имам дома околу 8.Со најразлична големина и најразлични бои,не ги носам.Некако незнам...чудно ми е.Не можам да се замислам со ташна а не па да ја носам.Ќе ја заборавам.Сјај,лабело и пари,сето тоа ми е во џеб:pipi:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ретко носам ама кога носам задолжително мора да имам: новчаник, мобилен, слушалки од мобилнион, палома, влажни марамчиња, лабело, маскара, клучеви од дома(зависно од големината на ташната)некогаш носам и некоја дуксерка или блуза во случај да ми пристуди или недај боже со нешто да се исфлекам.
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
паааа....клучеви од дома,новчаник,мобилниот,наочари,дезодоранс или парфем зависи коа како,сеа од коа имам шишки си носам и едно мало чешле:wink: лабело,огледало...и тоа би било тоа:toe:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
ООО јас кога носам ташни а во последно време тоа е често ги полнам полнам.Најчесто мобилен, новчаник, паломи, чоколадца мали, пенкало, мастики, бонбони,шминки зависи колку ке ми собере и некој парфем.
 
Член од
11 септември 2008
Мислења
261
Поени од реакции
20
Имам се во ташната,само едно нешто со 3 букви не :)





-РЕД...

и мене кога ми го кажаа овоа помислив на нешто друго со 3 букви :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom