Вашата ташна!

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Познато е уште од античко време : колку е поголема ташната, толку повеќе носиш непотербни работи.
Моите ташни се со средна големина и внатре обавезно има паричник, клучеви два врзопа, сјај за уста, уесбе (2х), мобилен (не секогаш), марамчиња (суви и влажни) , вода (ако сум на точак), книга (ако не сум на точак), тефтерче, пенкалца, слушалки, мп3 плеерче, ментол бонбони, темно чоколадо, џемперче (летно време), капа, шал, ракавици (во зима). Па нема толку многу работи, мајката, а кога ќе ја отворам ташнаа, мислам дека човек ќе излезе од неа...

Иначе уопште не сум помодарка и ги презирам жените што би си ја продале душата за една чанта.
 
Член од
14 октомври 2013
Мислења
75
Поени од реакции
104
Познато е уште од античко време : колку е поголема ташната, толку повеќе носиш непотербни работи.
Моите ташни се со средна големина и внатре обавезно има паричник, клучеви два врзопа, сјај за уста, уесбе (2х), мобилен (не секогаш), марамчиња (суви и влажни) , вода (ако сум на точак), книга (ако не сум на точак), тефтерче, пенкалца, слушалки, мп3 плеерче, ментол бонбони, темно чоколадо, џемперче (летно време), капа, шал, ракавици (во зима). Па нема толку многу работи, мајката, а кога ќе ја отворам ташнаа, мислам дека човек ќе излезе од неа...

Иначе уопште не сум помодарка и ги презирам жените што би си ја продале душата за една чанта.
Ланџи, имаш ли вакво џемпрече во ташната за во лето?

 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.291
Стандард: паричник, мобилен, слушалки, УСБ, влажни марамчиња, кармин/лабело, по некое од тие Vitanova благцата, тетратка, пенкала, нинтендото :icon_lol:, и особено овој период чадор и ракавици без прсти.
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
55
Поени од реакции
30
ова оди секаде со мене ....
а во него: паричник (пари и кредитни картички), л.к, пасош, здравствена картичка, возачка, европски записник, сообраќајна, usb (32Gb), мемориска (8Gb), 2 телефони, палома, мастики, 2 сим картички, клучеви ....
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Све и свашта мобилен,пари,палома,клучеви итн
 
М

Мала Госпоѓица

Гостин
Ја имам 30 ташни али сеа е тренди црн ранец па тој го носам со се ми одговара и доволно е голем,кога сакам да сменам ташна ме мрзи зошто имам мн ствари кои треба да ги преместувам хахахахаахах она што носам увек со мене во ташна е телефон(не го чувам во ташна хахахах)новчаник,клучеви од дома клучеви од кола кутија со влошки планер две пенкала слушалки полнач кафе во лименка редовно бонбони мастики несесер со шминки чисто за корекција десодоранс од викториа сикрет за освежување (особено на лето) парфем марамици палома наочари за сонце пасош чешел лак за коса и некое интегрално чоколатце
 
Член од
28 јули 2017
Мислења
11
Поени од реакции
2
Имам голема колекција на ташни, а пола ми се Carpisa.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Во ташните и во ранците носам мобилен(ретко,повеќе пати го ставам во џеб од панталони),паричник,тетратка,пенкала,индекс,палома или малку тоалетна хартија,влажни марамици,стегачи/ластици за коса,сок и некое чоколадо,и инхалатор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom