Вашата ташна!

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од sagaqua, 22 август 2006.

 1. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.614
  Допаѓања:
  7.330
  Познато е уште од античко време : колку е поголема ташната, толку повеќе носиш непотербни работи.
  Моите ташни се со средна големина и внатре обавезно има паричник, клучеви два врзопа, сјај за уста, уесбе (2х), мобилен (не секогаш), марамчиња (суви и влажни) , вода (ако сум на точак), книга (ако не сум на точак), тефтерче, пенкалца, слушалки, мп3 плеерче, ментол бонбони, темно чоколадо, џемперче (летно време), капа, шал, ракавици (во зима). Па нема толку многу работи, мајката, а кога ќе ја отворам ташнаа, мислам дека човек ќе излезе од неа...

  Иначе уопште не сум помодарка и ги презирам жените што би си ја продале душата за една чанта.
   
 2. NinaMiranda

  NinaMiranda

  Член од:
  14 октомври 2013
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  104
  Ланџи, имаш ли вакво џемпрече во ташната за во лето?

  [​IMG]
   
 3. langelina

  langelina

  Член од:
  6 јули 2011
  Мислења:
  3.614
  Допаѓања:
  7.330
  СЛичен е, само е оризова плетка :)
   
 4. CheshireCat

  CheshireCat

  Член од:
  17 октомври 2013
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1.874
  Читам и си мислам... Солзавец никој не носи. Ко мене :D
   
  На Ailurophile, Someday.. и (deleted user) им се допаѓа ова.
 5. AnFem

  AnFem Гостин

  Скакавец.
   
 6. AniMagus

  AniMagus ペルソナ

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  1.143
  Допаѓања:
  4.285
  Стандард: паричник, мобилен, слушалки, УСБ, влажни марамчиња, кармин/лабело, по некое од тие Vitanova благцата, тетратка, пенкала, нинтендото :icon_lol:, и особено овој период чадор и ракавици без прсти.
   
 7. dimitarko

  dimitarko

  Член од:
  14 февруари 2011
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  30
  ова оди секаде со мене ....
  а во него: паричник (пари и кредитни картички), л.к, пасош, здравствена картичка, возачка, европски записник, сообраќајна, usb (32Gb), мемориска (8Gb), 2 телефони, палома, мастики, 2 сим картички, клучеви ....
   
 8. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  703
  Допаѓања:
  146
  Све и свашта мобилен,пари,палома,клучеви итн
   
 9. Ја имам 30 ташни али сеа е тренди црн ранец па тој го носам со се ми одговара и доволно е голем,кога сакам да сменам ташна ме мрзи зошто имам мн ствари кои треба да ги преместувам хахахахаахах она што носам увек со мене во ташна е телефон(не го чувам во ташна хахахах)новчаник,клучеви од дома клучеви од кола кутија со влошки планер две пенкала слушалки полнач кафе во лименка редовно бонбони мастики несесер со шминки чисто за корекција десодоранс од викториа сикрет за освежување (особено на лето) парфем марамици палома наочари за сонце пасош чешел лак за коса и некое интегрално чоколатце
   
 10. Eva1990

  Eva1990

  Член од:
  28 јули 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Имам голема колекција на ташни, а пола ми се Carpisa.
   

Сподели преку: