Вашата ташна!

Член од
27 јуни 2007
Мислења
239
Поени од реакции
5
Сјај(2 еден нивеа еден ..), цигари и запалач (од вчера веке ...:) ) маскара (2), парфем-дезедоранс (било шо од тие),сенки за очи, серум за коса, 1-2 кармина, руменило 2 носам, пудра обавено 2 една потемна една посветла течна некогаш и камена ама у последно време ретко, туш за очи ..иам еден црн и еден плав секогаш ги носам, мобилен обавезно..и тоа
само толку:toe:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Новчаник, мобилен, парфем, несисерче мало со пудра, сјај, креон (за у секој случај :))) , очила зза сонце, палома,влажни шамивчиња, клучеви, цигари, запалка, мастики (многу било бе :pos: )
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Обожавам големи ташни,секогаш ми се преполни,не можам ништо да оставам за секој предмет си викам еј и ова може ќе ми треба.Внатре имам:новчаник,мобилен,лабело,сјај,креон,пудра,огледалце,чешал,клуч со огромен привезок,палома,влазни марамици,ханзапласт,безопасни,Vitamin C,Cafetin,отварач за вино,пенкала и мало тефтерче.Толку:pipi:
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
5
Секогаш носам ташна со мене во која ги сместувам мобилниот,новчаникот,огледалце,лабело,сјај,палома...работи без кои не излегувам во град.
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Не влечам многу шминки со мене ,пошто не се ни шминкам многу.Носам само креон,лабело и сјај.Имам чешелче за секој случај и огледало.Друго...клуч,пари,кетонал,кафетин,стегач за коса,пенкало,мобилен,цигари,упаљач и тоа од прилика
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Хммм... Обично си носам лабело или сјај (некад и повеќе, зш заборавам да ги извадам од ташна), документи (лична карта итн.), мобилен, цигари и упаљач, понекад и апаратот си го земам со себе, новчаник...
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
хмм...носам 1 месечно чанта...мразам чанти...а коа ке носам...внатре шо има? пааааа...мобилниот,дигиталната,документчиња,пари,парфем и креончето...иако би требало да има уште милион работи ама ги нема..ми тежат,не за друго...а коа не носам чанта,си носам еден новчаник од оние екстра ларџ:)))))))))))))))))))))))) и така цел роман напишав:)

пс:некам да избегам од темата ама да си прашам...какво е вашето мислење во врска со стилот на оние девојки кои носат огромни чанти(куфери:wink:) ? Дали сметате дека се дел од модното носење,колку вкусно изгледаат,и дали на секоја девојка му прилегаат?
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
koa nosam tasna u nea go stavam mobilniot,paricnik,sjaj za usta,nekad ogledalo,parfem,bonboni..........toa:toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Мојата ташна е хаос. Се што некогаш би можело да затреба е внатре...клучеви, новчаник, мобилен, мастики, бомбончиња, чадор, палома, влажни марамчиња, огледалце, сјаеви, кармин, лабела за уста, пудра, сенка, креон, маскара, руменило, четка за коса...и нормално и пенкала и тефтерче.:nesvest:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
Уфф,што се нема таму...клучеви,мобилен,паричник,палома марамчиња, влажни марамчиња, мастики,несесер со шминка,огледалце,сјај за усни...и се е тоа така испретурано како во бунар...и после, иди јави се на мобилен кога звони или најди ги клучевите...нема шанси
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Носам многу потребни и непотребни ствари,мобилен,клуч,чешел,сјај за уста,лабело,креон,маскара,огледало,мастики....
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Во мојата чанта можи да се најди се и сешто:) имам клуч од дома,сјај за устан,лабело,влажни шамивчиња,паломи,мастики,паричник,мобилен итн.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Trista gluposti,ama taka sum naviknata:toe:Osnovni raboti mi se:novcanik,mobilen i kluc,sjaj za usta, posle pudra i ogledalce,maskara,paloma,vlazni maramcinja,dezodorans ili parfem,mastiki,analgin,malo cesle... i tolku mislam:icon_lol:
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
скоро секогаш сум со ранец ако треба нешто да шверцам,
ако не мобито и новчаник у џеб и толку.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
порано не можев да смислам ташна си викам што ке ми е..... а сега не излегувам од дома без ташна и во неа си ги носам најпотребните работи значи новчаник, лабело, кармин, палома, чешал, влажни марамици, клуч, влошки, кетонал :), некогаш чадор и ракавици, сет малечко за нокти понекогаш... хехе и најчесто носам поголемки ташни, а во некои мали ги полнам скрос
 

Kajgana Shop

На врв Bottom