Вашата врска е...

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Анастазија напиша:
Јас во оваа врска сум веќе година и три месеци, година и кусур, што би рекол дедо ми:)
Прекрасно ми е, многу сум врзана за него и не го сметам тоа за негативно, напротив, уживам во оваа врска и со овој човек со кој сакам да го поминам остатокот од животот.
Неможев да издржам да не ти дадам црвенко. :nesum:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Мојата е 3 години и 3 месеци и е супер.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Jas sum vo vrska nesto poveke od 4 godini, i kako i vo sekoja vrska imame podemi i padovi, no vo globala, mislam deka e odlicna
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
прилично долга и доста сериозна и покрај тоа што до скоро не сакав некое големо врзување со партнерките...еве сеа ни тргна и не можеме да застанеме :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Vo vrska sum veke 2 ipol godini i super mi e , bliski sme so partnerot e sega ima raboti koi si gi cuvam za sebe, normalno:) ali povrzani sme iako sme razlicni i mnogu si se sakameeee:)))
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Една од најубавите работи шо ми се случиле у животов, конечно се погодив со некој :pipi: Прв пат не ме гуши врската и немам потреба да избегам...
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
3 месеци.
Да.
Најубава работа што постои, после незе следува излет на месечината со егзотичен поглед на изгревањето на Земјата.
Си велам ќе идеме до далје.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Една од најубавите работи шо ми се случиле у животов, конечно се погодив со некој :pipi: Прв пат не ме гуши врската и немам потреба да избегам...
Бравос бе! Да не морам да се мачам да пишувам...

Ама сепак нешто ќе додадам
Во врска сум 3 години без еден месец и да ви кажам право супер ми е :13: . Сме си се погодиле со партнерот :4:
Ми одговара ...
Се разбира понекогаш имаме несогласувања (како во секоја нормална врска се разбира инаку не би било интересно :)) но, се се решава брзо.
Во главно врската ми е одлична. Сите велат дека многу си одговараме ... пу пу да не се урочам ...:)
И како што вика блек роуз тоа е една од најубавите работи што ми се случиле во животов, можам да кажам дури и најубавата работа што ми се случила во животов... :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ова ми е првата сериозна и стабилна врска.
Веќе 15 месеци, т.е. година и 3 месеци.
Пред да го запознаам мислев дека нема никогаш да најдам некој со кој ќе бидам волку поврзана, што толку многу ќе се грижи за мене.
Прв пат се чувствувам заштитено и сакано во нечии прегратки ( секако не вклучувајќи ги тука на моите дома ).
Среќна сум само кога ќе ми текне дека постои во мојот живот, среќна сум само кога ќе ме погледне, среќна сум кога си зборуваме за иднината, среќна сум...
Мило ми е бидејќи ова што го имаме не е само извештачен и лажен производ на психата на младината од 21от век, мило ми е бидејќи покрај сите врски со лажење, изневерување, предавање на своето тело под притисок ,солзи длабоко во ноќта и прекинување на врската поради било какво несогласување...ние имаме нешто посебно.:pipi:

Ах, ај ем соу ин лав.:wub1:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Во врска сум ..5 месеци ..
Го сакам многу .. прв пат ми се случува ова ..да сакам некого вака..
Убаво ни е заедно , мислам дека многу си одговараме , шо знам за некои работи не треба ни да разговараме , се разбираме и така , ко да си читаме мисли:) ..

АМА ..знае да ме извади од такт ...Уффффффффф ..ама сепак не можам да му се лутам долго време, а и блазе него со живците ..хаха , тешко некој со мене да излезе на крај ..

И така ...
 
U

UnholY

Гостин
Една од најубавите работи шо ми се случиле у животов, конечно се погодив со некој :pipi: Прв пат не ме гуши врската и немам потреба да избегам...
И мене исто....дефинитивно врската со тебе е една од најубавите работи шо ми се случиле,врска која сеуште трае и сакам да трае засекогаш...

ТЕ САКАМ :back:
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
imam vrska dolga 1godina i 8meseci i denes pravime tolku,super mi e nikad dosadno,ponekogas se karame, sega pomalce otkolku porano,sega ni e poubavo otkolku na pocetok i taka:love2:
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Значи јас имам најдолга врска тука!! 6 и пол години! Мило ми е што и после толку време уште сме заљубени, не ни е досадно заедно, и колку е подолга толку добива на квалитет врската.Дечко ми ми е најдобар другар.Најмногу ме смее.Со ситници ме расположува.Кога се караме знам дека тоа не може да ми ја уништи врската туку само да ми ја подобри. А најмногу за тоа допринесе искреноста помеѓу нас.
 

МаРтиНче

Ќотекот од рајот е излезен.
Член од
15 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Мојата врска трае вејке 3 и пол години.Времето поминато со него е доста интересно и забавно но пред се исполнето со многу љубов и нежност. Во никој случај не можам да речам дека ми се смачило од толку долга врска, но сепак како и секој човек има период на криза која според мене траела кратко и се заборавала брзо.Тоа е мојата врска.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Во врска сум нешто повеќе од 4 години и ми е супер. Ја сакам, ме сака иако се гледаме секој ден, нема никаква монотонија, секогаш имаме за што да разговараме, сексот е одличен.Се на се врската е стабилна заснована на верност и искреност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom