Вашата врска е...

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Vo crska sum skoro 1 i pol mesec i ko da e pominata samo edna nedela. Konecno svativ deka GO SAKAM po skoro edna god, ne sum obrnala dovolno vnimanie. To e. Ama se isplati cekanjeto.:love2:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
мојата врска трае три месеци и можда ке потрае можда и не ама убо ни е сеа засега па да се надеваме дек долго ке сме заедно:wub:
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.151
Супер врска од 2,5 години -- можда годинава ќе ја апдејтираме на повисока верзија :back:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Во PERFECT врска сум веќе 3 години и 7.5 месеци. Ама баш перфектна, се што барав и се што сакав, го добив во еден пакет, All in One! И пресреќен сум. Би сакал ова што го најдов јас за мене, да го најдете сите за вас!
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
На темава вашата врска е....би кажала само мојата врска е прекрасна,исполнета со се возможно и кавги и љубов,со многу инает и прегратки и основното нешто мнооогу разбирање и почитување кон партнерот.Можеби и затоа не е монотона и трае и трае веке 5 години...За два месеци ке ја крунисаме со брак.:back:

П.С Позззз за сите заљубени
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
На темава вашата врска е....би кажала само мојата врска е прекрасна,исполнета со се возможно и кавги и љубов,со многу инает и прегратки и основното нешто мнооогу разбирање и почитување кон партнерот.Можеби и затоа не е монотона и трае и трае веке 5 години...За два месеци ке ја крунисаме со брак.:back:

П.С Позззз за сите заљубени
Со среќа нека ви е и на двајцата.Инаку мојата врска не е години долга.7-8 месеци сме заедно ама и ние одиме кон тој чекор.Најважно ми е што се поддржуваме со парнерот и сите проблеми си совладуваме заедно.Имаме разбирање и компромис.И најнормално голема љубов.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
segasnata vrska mi e nedefinirana :)
t.e jas ne bi mozel da ja definiram...
traese godina i 4 meseci... dur ne dojde do prekin...
no prekinot izgleda bese samo za drugite ne i za nas dvajca :)
nie uste sme postojano zaedno se si prodolzi kako porano, duri vo posledno vreme e i mnogu poubavo... no pred drugite.. nie sme drugari :) :) :)
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Колку е долга, не можам израчунам, не знам како да израчунам, зато шо имаше ups and downs... Битно поврзани сме(вака или онака) скоро 3 години, и врската е со доза на откаченост, нема изгледи да стани досадна(сега-засега), отвореност до бескрај, 100% доверба(а нејќам да бидам 100% сигурна во некој, така поголеми се шансите силно да треснам на земја,ама шо да прам, не ми остава место за сомнеж :) ) Има и такви шо ми викат: Многу арно не е на арно. Јас викам,до кај ќе оди,нека оди,ако оди-оди, ако не да сме здрави и живи :)
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
U vrska sum godina i par meseci i nekjam da se falam da ne se urocham ama top mi e! :):):)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Нешто помалку од 3 месеци. Најзабавна врска до сега. И се расправаме, и си тераме инат, и праиме глупости.... И после се гушкаме и е се убаво пак:)
 
Член од
20 јули 2006
Мислења
260
Поени од реакции
10
Vo cudna vrska.Nekogash so obvrska,nekogash bez,nekogash kako papocna vrska a nekogash kako jaze pred ambis
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
помина пола година..
чудна, мачна, прекрасна, довлечка многу промени и поуки, а сеуште незнам шо се случува, ова отсекогаш беше како сон.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Во врска сум скоро 9 месеци...засега е ок,иако има работи шо ми пречат кај него,а и него шо му пречат кај мене,ама на крајот сепак успеваме да ги надминиме недоразбирањата и тогаш ни е најсупер.:)
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Мојата врска заврши вчера... :(
Можеби згрешив што му се скарав ама ме вадеше од такт последните две недели... А сега ми е тешко... :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom