Вашата баба...

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
lele me umira ej.podosadna e od mama i tato "lele babe nisto ne jadite vidi kaki ste.decana od komsiine subavi se crveni vo obrazine" i veka sekoj den:vozbud:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Imam dve babi,i dvete si gi sakam ama ednata baba e posebno interesna.Ja slusa Britney,Nelly Furtado,..i site ostanati od MTV.Poke od mene znae koj e no1 na listata.Non stop e vo dvizenje,gotvi preubo i epten znae da mi ja pogodi oblekata,koga mi nosi alista od Germanija.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не ми текнува ништо во моментов со бабами али воопшто земено закон се стариве луѓе.
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Баба ми е глува ко топ .. по цел ден се дерам дома ко ненормален за да може да ме слушне .. а поготово кога ке и побарам пари , е тогаш треба со мегафон да и зборам пошто се прави удрена :pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Пред неколку месеци и реков на баба ми дека гледа ТВ убо без наочари, и толку и стана мерак, на сите ме кажува дека сум ја пофалил :) Од сите внуци највеќе почит и оддавам, ја слушам коа збори нешо по сто пати, и праам муабет, и сите тие ствари на кои останатите вртат глава и им се досадни.

А другата баба е душичка невидена. Ни да подигне глас, ни да проколне некого, нит да каже лошо за некого. 22 год ја знам и никад не сум слушнал лош збор од нејзина уста.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Баба е прекрасна, окезена женичка со тажни очи, која највеќе сака да пренесува преданија за непријатните случки од детствата на нејзините внуци да коментира дека дедо ми на неговиот погреб бил поубав отколку жив.
Ја обожавамммммммм!
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Да кажам и за другата баба .. таа не е само баба .. таа е Супер Бабичка :pos: таа може за 2 саати за испуши една штека цигари Филтер Ориентал , да испие 40 кафиња , да изгледа 10 шпански серии и да опцуе едно 800 пати .. понекогаш дури и заедно го правиме тоа :pos: .. се сеќавам еднаш у Дојран , пред неколку години кога уште не пушев цигари пред татко ми .. онака си седиме пред куќа надвор , татко ми отиде на пецање риба .. и баба ми прави кафе онака за двајцата да пиеме .. и ми вика ај запали една , не те кажувам на татко ти (а не дека он незнаеше дека пушам) .. и ја таков у страв да не се врати одма и да ме види .. и викам па ајде дај една цигара ако имаш .. и у тој момент ги извади тие црвените Филтер Ориенталот .. и си викам Јаооооо .. :pos: ај ке запалам пошто онака фрка е да седиш пред куќа со баба ти и да пушиш цигари :pos: .. и така запалив една убава цигара за со кафето, и после тоа .. наредните 6 дена неможев ни да смислам цигара .. али добро , среќа не ми даде оригано или буковец да пушам :pos: .. и ја затоа многу си ја сакам мојата супер бабичка !
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Океј... ај да видам кој го може ова. Оваа моја фраерка има број на космфон, и нормално не врти на мобимак пошто е поскапо :pos:, има е-меил адреса и се допишуе со старо друштво кое живее у Норвешка и Шведска, и веќе ја мрзи да чека да се напраи класично храна па прашуе секој пут дали е можно у микро печка да се напраи (шо било, од кајгана до пилешки стекови). Пред извесен период ми вика, а можеш ли ти преку интернет да ми ги најдеш оние од Ленинград шо ги запознавме со дедо ти?? Јеботе бабо викам кој век е тоа чим уште го викаш Ленинград... ваљда не можам ама ќе пробам...
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Баба ми е најбоља баба на свет :) Секогаш кога ќе отидам ми нуди ручек, едно пола саат ме тера да јадам, и кога на крај више ќе попуштам (кинеско мачење е тоа) и ќе ручам, ми вика "a диета од кога ќе почнеш да држиш, а, нешто ко да се имаш здебелено?"... и ме прашува кога имам испити, ако не отидам на факултет ми вика "и како сега, нема да те набркаат ако не идеш?" и слични баПски моменти :) ама пак си ја сакам и никој не може да ми ја замени :)
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
ЛЕЛЕ баба ми е смрт :( живее со мене и верувајте нејќете да сте на мое место.. ако и побарам 20 денари ми вика- Е КАЈ ДА ТИ ГИ НАЈДАМ МАЈКИНЕ ? хаха а она за ништо пари не дава уствари ... и ако во случај ми даде во истиот момент кога мојте ке влезат дома одма им ги бара назад...Мајка ми ке ми даде нешто она одма тука мора да аргументира... има уста огромнааааа за сее ме кажува ..многу е лоша бе
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
fala ,decki za ova sto go nauciv od vas za babite Posto sum i jas baba ke se trdam da ne gi nerviram moite vnuci,ve sakam:smir:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Баба ми е супер закон жена има 75 години во подобра состојба е него јас што сум мајка и живеела 94 години оваа ке ја помине како што гледам.Само многу ми досаѓа кога ке се женам и кога ке се женам се плаши да не умре а да не ми игра на свадба дека демек сум и бил омилен внук.
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Ја обожавам баба ми. Најубави јадења ми прави, ко ќе дојди дома обавезно мора се’ да ми намести, најмногу ме сака (дека прва внука), за дотерување прва е, кредит обавезно ми става (100 денари 100 :)) и обавезно мора да ме изнагушка ко ќе се видиме. Душичка, ни да ми се развика ни ништо и адвокат невиден е. Е сега за да јадам досадува понекогаш ама нема врска.
А другата ми баба за жал никогаш не ја запознав пошто умре ко сум имала 5-6 месеци ама не се сомневам дека била ептен добра. :pipi:
 

vp

Член од
5 април 2007
Мислења
236
Поени од реакции
0
Бабами (лудило смешки, стариве навистина се лудница) само по некогаш ме вади од контакт ама :toe: па нема да биде интересно ако не се случува тоа :toe:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
mojata baba sekogas mi pravi jadenja koj jas gi sakam.Isto taka ja saka muzikata.I e MEGA BABICKA.Sekogas koga ke i pobaram pari mi dava.I e super kul.I ic ne e losa:nenene: ne, ne, ne!!!!!!!!!!!!!!!!Fnukot na baba ANE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom