Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Мене една ствар не ми е јасна кој е Васко Ефтов да и суди на Виолета Ралева па и на нејзиниот татко? Како што Велики брат направи да биде интересно шоуто кое е спонзорирано така и Васко се блемира за пари и навлегува во туѓи животи.Јас би кажал има кој да и суди на Вики оној горниот се ќе пресуди се.Само треба да оставиме на времето и да видеме дали девојката навистина е заљубена и дали ќе останат заедно немаше потреба од никакви непријатности од тој Васко :jaj: Поздрав и подржка Вики како сака нека си живее и нека ужива во сопствениот живот :smir:
Глуп, ептен глуп заклучок. Типот дават негово мислење.
Ај ак гледаме така кој е судијана да му судит на криминалецон за сторено кривично дело? Типот можда само се заебавал, од чиста досада го напрајл то. :uvo:
Не ми е јасно како мојте само да ја поддржите. Стави се ти во улога да имаш 19 годишна ќерка шо ке се ебават на телевизија. Ептен ќе ти е угодно цел Балкан да ја гледат и да ја исмејават. Да, да ја исмејават, не да ја поддржвит во име на "големата љубов". Свашта.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Мене една ствар не ми е јасна кој е Васко Ефтов да и суди на Виолета Ралева па и на нејзиниот татко?
Тој не им суди, тие сами се осудиле со тоа што отишле таму и баста!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Со античкиот македонизам алудира на нешто сосема друго . Демек, сите се маваат у гради дека носат александровски гени, онака највозвишени,најпрефинети,најдобри, а ваму дркаат на Сека,Гога и Тина . Павароти му беше само како пример за споредба , онака лупнат .
А шо куро има врска музиката со национално чуство и патриотизам. Па стварно треба да си ептен закрепостен сељак за толку инфантилни предрасуди да имаш. Јас слушам секаква музика, се шо ми е пријатно за слушање и на никој логичен начин то не можи да се поврзи со моето национално чуство.

Мислам стварно треба да си ограничен да прајш вакви екцеси. Јас убеден сум дека овај Ефтов нема вистински пријател, барем не некој шо е ментално стабилен да го посоветува искрено.

Многу покварен и педерски настап има, јас би го вреѓал влице да ме третира така, ама недостатокот на интелегенција очигледно ја оневозможи дотичната да возврати.

Абе тука да незнајш на кој сеир да му удриш, исто ко старите шо викат “магарето му рече на зајако, колкај уши имаш“
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
15 страни темава...Добро бе, како можете со било што од ова да се занимавате? :/
Тужно.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ај ако не да не го дркам на Џена Џејмисон дека не е Македонка, а јас дека сум горд на гените од Александар...

Не држи вода логикава...

Btw, кај беше Васко херојот кога имавме ние во Македонија реално шоу Тоа сум јас?
Кај беше тогаш да ми шири демагогии за читање книги?
За што ке зборат комшиите?

Или тогаш не беше у мода да се сере за се живо и диво?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
15 страни темава...Добро бе, како можете со било што од ова да се занимавате? :/
Тужно.
Добро е што не прднала додека се сексала инаку ќе имаше уште 15 страници :pos::pos:
На овој народ не му давај работа, дај му само некој трач и гледај си циркус, не 15 туку 150 страници ќе напишат...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Прашајго оснивачот на темава.
Дали авторот ќе ја отворел или немало да ја отвори темата е сеедно.
Поентата е дека постојат толку многу луѓе кои следат шоу за морони, а после следат и интервјуа со учесници од тоа шоу за морони.

Онда, кој е тука моронот и кој заслужува потсмев?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
А шо куро има врска музиката со национално чуство и патриотизам. Па стварно треба да си ептен закрепостен сељак за толку инфантилни предрасуди да имаш. Јас слушам секаква музика, се шо ми е пријатно за слушање и на никој логичен начин то не можи да се поврзи со моето национално чуство.

Мислам стварно треба да си ограничен да прајш вакви екцеси. Јас убеден сум дека овај Ефтов нема вистински пријател, барем не некој шо е ментално стабилен да го посоветува искрено.

Многу покварен и педерски настап има, јас би го вреѓал влице да ме третира така, ама недостатокот на интелегенција очигледно ја оневозможи дотичната да возврати.

Абе тука да незнајш на кој сеир да му удриш, исто ко старите шо викат “магарето му рече на зајако, колкај уши имаш“
Потполно се согласувам!
Каква врска има турбофолкот со патриотизмот?
Од кај му е изваена таа глупост?

И дај молим те, тој зборува за турбофолкерско понашање, за ниски морални вредности!? Дај бе жити се нека оди да се среди малку, тој употребува уличен говор, вулгарни зборови, и над тоа па уште упаѓа во зборот.
Па нема основна култура чоекот бе. Ајде бе мрш.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Потполно се согласувам!
Каква врска има турбофолкот со патриотизмот?
Од кај му е изваена таа глупост?

И дај молим те, тој зборува за турбофолкерско понашање, за ниски морални вредности!? Дај бе жити се нека оди да се среди малку, тој употребува уличен говор, вулгарни зборови, и над тоа па уште упаѓа во зборот.
Па нема основна култура чоекот бе. Ајде бе мрш.
Брмммммм..ја ме и мене да издам некое г***о тоа за музика и патриотизам се сложувам со синдикат и тамара ...али за Васко исто така се сложувам ама и не се сложувам затоа шо мислам дека емисијата концепто е така замислен па на крај краева мора од некаде плата да се зима нели ...е сеа у колико некој го познава приватно и кога би бил и приватно таков тогај е друга прича...ама тука мислам дека така му е кажано или едноставно идеата за емисијата е таква ......
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Потполно се согласувам!
Каква врска има турбофолкот со патриотизмот?
Од кај му е изваена таа глупост?

И дај молим те, тој зборува за турбофолкерско понашање, за ниски морални вредности!? Дај бе жити се нека оди да се среди малку, тој употребува уличен говор, вулгарни зборови, и над тоа па уште упаѓа во зборот.
Па нема основна култура чоекот бе.
Ајде бе мрш.
па и ја тоа го трубам од вчера на темава. неможе да е водител ако нема основна култура бреј.Тоа се учи у прво одделение нашколо дека треба да оставиш соговорникот да го каже своето мислење.Е сеа у случајов Вики без разлика дали е проста или не треба простор да и остави да каже се што има.А он не и остави.Па зошто ондак ја поканил у емисија? за да води монолог??? :tapp:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Дали авторот ќе ја отворел или немало да ја отвори темата е сеедно.
Поентата е дека постојат толку многу луѓе кои следат шоу за морони, а после следат и интервјуа со учесници од тоа шоу за морони.

Онда, кој е тука моронот и кој заслужува потсмев?
Со самиот факт што на темава имаш влезено веќе неколку пати,а чим си влегла си ја проследила и емисијата па тек потоа си била во состојба да коментираш билошто,сметам дека и ти слободно и комотно можеш да се ставиш во истиот кош без разлика дали гледаш "шоуа" за морони или пак интервјуа на учесница од "шоуа" за морони.

Не знам мене во која категорија би ме ставила но ако го прочиташ моето мислење на првата страна од темава можда ќе ти се разјасни колкав морон сум (еден од многуте што наполниле 15 страни) :smir:
 
Член од
18 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
за ,,Голем брат " би рекла луѓе без морален принцип и без себепрепознавање на сопствено ниво на култура.Еве да не речам последната бештија што влезе -Маријана,како се престави...мдицинска сестра,спонзоруша,која оди со мажите за поклони...цитирам: ,,не може некој да ми се засвиѓа додека не ми подари нешто, а со парите од ГОЛЕМ БРАТ ќе купам злато и потребна облека" хахахаха ТИПИЧНА ПЛАВУША!...а па ВИКИ И КИКИ уопште како личности не вредат, а не па некој да им се восхитува кога ги гледа,толку гнасни суштества заедно во пакет со Карло.
 
M

MIL

Гостин
Цитат:
Напишано од MIL
Мене една ствар не ми е јасна кој е Васко Ефтов да и суди на Виолета Ралева па и на нејзиниот татко? Како што Велики брат направи да биде интересно шоуто кое е спонзорирано така и Васко се блемира за пари и навлегува во туѓи животи.Јас би кажал има кој да и суди на Вики оној горниот се ќе пресуди се.Само треба да оставиме на времето и да видеме дали девојката навистина е заљубена и дали ќе останат заедно немаше потреба од никакви непријатности од тој Васко :jaj: Поздрав и подржка Вики како сака нека си живее и нека ужива во сопствениот живот :smir:












Глуп, ептен глуп заклучок. Типот дават негово мислење.
Ај ак гледаме така кој е судијана да му судит на криминалецон за сторено кривично дело? Типот можда само се заебавал, од чиста досада го напрајл то. :uvo:
Не ми е јасно како мојте само да ја поддржите. Стави се ти во улога да имаш 19 годишна ќерка шо ке се ебават на телевизија. Ептен ќе ти е угодно цел Балкан да ја гледат и да ја исмејават. Да, да ја исмејават, не да ја поддржвит во име на "големата љубов". Свашта.













Добро де и јас давам мое мислење ама тој Васко е таков типец само напиња култура никаква плус татко и штом ја подржува што има Васко да се чуди божееееее современо време 21 век нека ја драпа кој сака убаво и е така што има Васко да ја осудува каква е што е ако ја лафат низ Ск нејзе ќе ја лафат :pusk:

Тој не им суди, тие сами се осудиле со тоа што отишле таму и баста!
Ќе си плаќа секој за грешките :helou:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Прашајго оснивачот на темава.
Основачот е доволно искусен за да процени за што сакаат да дискутираат луѓето, затоа и има 15 страни темава. Јебига, тоа ми е работа : ))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom