Васка во "Се или нешто"

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.078
која е сеа оваа Васка ?:pos::pos:
концерти имала со Брегович:P
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.184
Поени од реакции
190.129
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.

...
Пеер...
Многу има за сфаќање у квизов, неможам у еден пост да стигнам >_>
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.248
Која е поентата на гледање на овај квиз или шо и да е?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.602
Поени од реакции
8.655
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.
Не дека пратам али имам теорија за ова...:icon_mrgr:
Голем дел од епизодите кои што ги даваат се реприза и од таму е тоа, иначе секој кој што еднаш ќе го извлечат да игра од овие кај кутииве се заменува со нов играч, бар така мислам дека е. А тие што изиграле ги има во публика како посматрачи. :icon_lol:
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 19:49 ---
Оваа нели е Ѓупка ??? Од кај вакво име Васка ?
Која ѓупка бре, види како аустрејлиан акцент има на тоа муцето, ја викале да пее секаде низ светов, а нашиве тука ич, само на Плоштад има пеено... :ROFLMAO:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.941
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.

пиши се или нешто читај лажење народа. Инаку ај да не ти бидам оф-топик: Има 21 кутија и во секој има сума од 1 до 1.000.000 денари и сега овие отварат и колку помали суми отвара толку поголема понуда од банкарот добива (за да и ја откупи кутијата и да си оди со тоа што и дава банкарот) или ако евентуално ја одбие ќе си оди со тоа што има во нејзината кутија.
еве цела епизода (не од денес, за фросе да сфати :D )

eдит: од лани е ова (има 26 кутии али правилата се исти)​
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.184
Поени од реакции
190.129
...
Пеер...
Многу има за сфаќање у квизов, неможам у еден пост да стигнам >_>
Абе, отприлика сфатив нешто али баба ми склероза, деменција, што не, само за оваа Васка ми вика највише смешки праела :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.359
Поени од реакции
8.995
Врска немам што е со квизов освен дека отвараат кутии и дека еден другар беше играч, публика и Дедо Мраз во квзиов :coffee: нешто како кај "Танц со ѕвездите" каде што Марјана беше танчерка, сега водителка, а следната година веорјатно ќе биде во жири :pipi:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
Сто посто ќе ја глеа :pos:
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 19:56 ---
Абе, отприлика сфатив нешто али баба ми склероза, деменција, што не, само за оваа Васка ми вика највише смешки праела :D

:pos: извини... :pos::pos:

Баба ми беше иста прича, склерози мерози, свашта...
Ми текнуе еднаш влага мајка ми кај неа дома да и напраи ручек, баба ми ја прашува - Која си сега ти?
:pos:
Фактички за баба ти не постојат репризи <3
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.957
Баба ми на мајка ми и викаше „Чие дете си ти?“ или и викаше „Ај морам да одам јас....каде мори мајко. Како каде, кај децата дома, гладни ми се“.

А бе, бабе.....бабе...
 
На врв Bottom