Васка во "Се или нешто"

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Многу мирни вие во студиово на ваков посебен ден, да имаше кајганџии таму ќе го дигнеа сител у воздух од смеење. :pos:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
За вас не знам, ама Бобче ми напрај хипноза со смајловцине. Погледав 10 секунди и помислив дека сум Балтазар од цртанот.

Инаку Васка ептен се вргаЉи, освен ако е ромка оправдано така да зболува.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
па има и православни роми, највише во србија ги има мислам
И во Струмица ги има многу,а нарочито голем дел има во Источна Бугарија ама таму ги викаат Праблгари демек биле остатоци од Праблгарите.:pos:
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 21:12 ---
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Васка царица, коај и да го гледав квизов си викав "лелее Васка морам да ја гледам" и ете баш денеска не гледав... Лајк за Васка :pos:
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
Васка успеа тапа емисја да ја напрај интересна у да се најди во чек диз аут

Бравоз Васка :cuc:

пс. Мене ми личи на вале гулабица
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.627
Поени од реакции
81.490
Definitivno ne ja mozam Lila... takvo odvratno stvorenje stana, duri mi se gadi koga ke ja vidam. Napolnila 50 godini uste se odnesuva kako da ima 17. Kvizov e dno dna, tie tamu sto se natprevaruvaat sakaat da bidat interesni, ama ne se, samo se blamiraat pred tv ekranite. Baska toa sto e odbran los termin na prikazuvanje na kvizov, mi ja kratat edinstvenata serija sto ja gledam ... Maleckata Nevesta :'(
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
стварно знае некој колку години има лила? секогаш ги крие не ги кажува годините се некој финти прави
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
стварно знае некој колку години има лила? секогаш ги крие не ги кажува годините се некој финти прави
50 негде... Работеше како сестра во геријатрија тука во Ѓорче и тоа пред добри 15 години може, после почна да трча по друга кариера :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
стварно знае некој колку години има лила? секогаш ги крие не ги кажува годините се некој финти прави
Околу 45 - 50:)







Моментот е кога вика..... може да ти шепнам?.... и секако јакиот покрет :D

А кога ја прашаа што ти е амајлијата, јас си помислив дека ќе каже..... суќната со тигар шарка :pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Кога бев у село ги гледав квизовиве со Лила и Вучиќ...какви петарди има, особено кај Вучиќ :pos:

Васка најјака од сите беше дури на 2-3ца им помогна за поголема сума да земат, криво ми е што не ја гледав денеска цепки е жената ептен позитивна особа.

Ме нервира тоа што сите ја ругаа и и се потсмеваа (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom