Васка во "Се или нешто"

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
која е сеа оваа Васка ?:pos::pos:
концерти имала со Брегович:P
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.

...
Пеер...
Многу има за сфаќање у квизов, неможам у еден пост да стигнам >_>
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Која е поентата на гледање на овај квиз или шо и да е?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.
Не дека пратам али имам теорија за ова...:icon_mrgr:
Голем дел од епизодите кои што ги даваат се реприза и од таму е тоа, иначе секој кој што еднаш ќе го извлечат да игра од овие кај кутииве се заменува со нов играч, бар така мислам дека е. А тие што изиграле ги има во публика како посматрачи. :icon_lol:
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 19:49 ---
Оваа нели е Ѓупка ??? Од кај вакво име Васка ?
Која ѓупка бре, види како аустрејлиан акцент има на тоа муцето, ја викале да пее секаде низ светов, а нашиве тука ич, само на Плоштад има пеено... :ROFLMAO:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ај за неупатените ко мене што е финтава со квизов, зошто едни исти се цело време во публика т. е. кај кутиите? Гледам некад кога сум кај баба ми ама нишо неам сфатено.

пиши се или нешто читај лажење народа. Инаку ај да не ти бидам оф-топик: Има 21 кутија и во секој има сума од 1 до 1.000.000 денари и сега овие отварат и колку помали суми отвара толку поголема понуда од банкарот добива (за да и ја откупи кутијата и да си оди со тоа што и дава банкарот) или ако евентуално ја одбие ќе си оди со тоа што има во нејзината кутија.
еве цела епизода (не од денес, за фросе да сфати :D )

eдит: од лани е ова (има 26 кутии али правилата се исти)​
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
...
Пеер...
Многу има за сфаќање у квизов, неможам у еден пост да стигнам >_>
Абе, отприлика сфатив нешто али баба ми склероза, деменција, што не, само за оваа Васка ми вика највише смешки праела :D
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.484
Поени од реакции
9.909
Врска немам што е со квизов освен дека отвараат кутии и дека еден другар беше играч, публика и Дедо Мраз во квзиов :coffee: нешто како кај "Танц со ѕвездите" каде што Марјана беше танчерка, сега водителка, а следната година веорјатно ќе биде во жири :pipi:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сто посто ќе ја глеа :pos:
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 19:56 ---
Абе, отприлика сфатив нешто али баба ми склероза, деменција, што не, само за оваа Васка ми вика највише смешки праела :D

:pos: извини... :pos::pos:

Баба ми беше иста прича, склерози мерози, свашта...
Ми текнуе еднаш влага мајка ми кај неа дома да и напраи ручек, баба ми ја прашува - Која си сега ти?
:pos:
Фактички за баба ти не постојат репризи <3
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Баба ми на мајка ми и викаше „Чие дете си ти?“ или и викаше „Ај морам да одам јас....каде мори мајко. Како каде, кај децата дома, гладни ми се“.

А бе, бабе.....бабе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom