Вампири, Гроф Дракула, Носферату...

Што за вас претставува Дракула

  • Историска личност (преувеличена од легендите и митовите)

    Гласови: 37 86,0%
  • Милениумски талкач кој се храни со крвта на своите жртви

    Гласови: 6 14,0%

  • Вкупно гласачи
    43
Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Pa vaka grofot drakula kako prvo ne bil covek nekoj sto bil neso natprirodno ili pomokno od covekot ednostavno ziveel vo zamok na cudno mesto i imal cudni odnesuvanja i postapki a toa sto se prikazuva vo filmovi i knigi ne e vistina taka da toa e toa:)
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
познато ми е дека Дракула им ја пиел крвта на неговите жртви, бил многу таинствен и не излегувал дење туку само во ноќта.Бил многу строг човек кој уживал да мачи, своите жртви најчесто ги набивал на колци при што уживал во нивната болка.
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
GROFOT DARKULA SIGURNO POSTOEL
E SEGA DALI BIL VAMPIR NEMAM POJMA
ZNAM PIELKRV I BIL MNOGU STROG I GI MACEL LUGETO:zlo:
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Абе најстарите приказни биле демек имало некој згоден дечко бил Гроф и Дракула се викал и малку тројките му биле пошилести тоа е почеста појава ...и сеа демек нешо злобен бил па сакал да им цица крФ на лугето ,,,да ги уништува и да прави нешто со ке се издвојува од другите... тоа можно е да било вистина ама дека вампири идат само ноке ,се пласат од светлина тоа веке го смислил некој со немал со да праи
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Абе постоел тоа го кажаф и на форумот за мистерии.Ама лугево немале со да праат па почнале со ХИПЕРБОЛАТА,демек се плашел од светлина па дрн дрн јариња без везе стфари
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
10
Поени од реакции
0
grofot Drakula postoel samo ne bil taka los kao site so go mislat.
grofot Drakula bil dobar coek i golem vernik vo hristijanstvoto ama togas crkvata ucela na drugi raboti kao na primer deka "krvta e tecnosta na zivotot" (medicinata togas ne bila razviena a i mocta a imala crkvata, pa ete site veruvale u voa).on imal zena so ubiena i izgubila golem del od krvta:buum:. ovoj posto bil golem vernik i nogu a sakal zena mu mislel deka ako zeme od drug krv i a stave u nea vaa ke prodolze da zivee. zatoa coekot pocnal da ubiva za krv. koga videl deka nis nebiva se svrtel protiv crkvata i stanal ubiec samo on bil poznat oti ubival na drug nacin itn... ama vazno ne bil los coekot :nenene:.
p.s.voa ne e od mene izmisleno i ne e charshijarski muabet
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
постоел!но вампирските работи според мене се само маркетинг!
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
и јас мислам дека постоел....ама што викаш дека се завртел против црквата ....мислам дека грешиш....:coffee:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Грофот Дракула постоел, а тоа дека Дракула потсеќа на вампири, големи умници и цицање крв, е друга работа.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Tipceto ne mi ostava nekoj vpecatok...mozebi postoel ne velam ne,ama ima mnogu pogolemi psihopati na svetov od nego.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Slusnav deka go davale zamokot negov na televizija.Sigurno e najposetena turisticka atrakcija vo Romanija.Imalo trupovi od zrtvite,krv na zidovite i kazuvaa kako gi macel-ne mi teknuva kako pred 1 ipol god. bese.
Vervam deka postoel takov psihopat, a deka bil vampir ne znam. Znam samo deka ima dobri filmcinja so nego.
P.S.Pred mesec dena procitav 1 naslov ne znam vo koj vesnik bese,naslovot glasese:BUSH I VLAD TEPESH BILE DALECNI RODNINI.
Vkraj interesno.:toe:
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Ја да ви кажам што ни кажаа нас кога бев на тура низ Романија, у дворецот негов....Кустосот збореше дека бил обичен војсководец и гроф со големо богатство, ама бил многу скржав, па стравувајќи да не му го украдат богатството, седел по цели ноќи буден, во темница, и си го чувал златото. Тоа што не излегувал нигде го направило блед во кожата и црвен во очите од недоволно спиење....а легендата дека крадел девојки се појавила кога некоја селанка, вњубувајќи се во него, избегала од семејството и се преселила кај него и никогаш не се вратила, па нејзините објавиле дека била грабната и изедена...се понатаму било извртување на приказната за да се создаде легенда...
КОЛКУ Е ВИСТИНА, ЈАС НЕ ЗНАМ......ама логично звучи:)
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Sto tolku be za Drakula... Bil vojskovodec protiv turcite , gi nabival na kolci za da se plasat drugite od nego i da ne odat vo pohod kon transilvanija... Isto so nasata makedonska hiperbola za Krali Marko , demek preskoknuval planini preplivuval reki ova ona , ama ovie Romacite epten preterale so toa preuvelicuvanjeto juda go npavija eheeej....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom