Вампири, Гроф Дракула, Носферату...

Што за вас претставува Дракула

  • Историска личност (преувеличена од легендите и митовите)

    Гласови: 37 86,0%
  • Милениумски талкач кој се храни со крвта на своите жртви

    Гласови: 6 14,0%

  • Вкупно гласачи
    43
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
sasha напиша:
Babami mi kazuvase deka porano postoele vampiri,no od koga dosle popovite na funkcija gi snemalo,jas ne veruvam vo niv,a i ne bi sakala da bidam vampir i cel zivot da se hranam so krv i da ziveam vo temnici,NE FALA!
и ја се сеќавам баба ми и роднините нејзини како кажуваат за вампири по селата нивни итн. Ама не мислам дека мислеле буквално вампири, туку не знам ни ја више што. Исто, имаа кажано дека оџите биле добри у справување со тие ствари
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
ok fala martin$ . inace toa zaebancija BESE.

p.s. temava na forumov e drakula. vakvi raboti se prakaat po pp.
anyway, tnx
 
Член од
3 април 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
"toa so sum movie fan vise od book fan nema vrska i ne znaci deka ne citam.
p.s. obozavam takva literatura Mistery&horror i 100% iam procitano pojke takvi knigi od tebe.[/quote]"

Black Mamba sto trebase da znaci ova, stvarno ne znam.... mislam toa e super sto sakas takvi raboti i se nadevam deka se razbiras vo toj pravec na umetnosta povekje, ama smesna ti e poslednata recenica najiskreno ti velam...
:pos2:
Sakam da znam sto najmnogu te vleche vo misterijata, apstinencijata, stravot ili...mozebi nesto povekje?
 
Член од
3 април 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Black Mamba mislam deka ima nedorazbiranje megu nas, prvoto mislenje go napisav za Blind ne za tebe.
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Абе тој постоел и бил мн познат во свое време ,ама како вампир не бил многу познат :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Christabel напиша:
Black Mamba mislam deka ima nedorazbiranje megu nas, prvoto mislenje go napisav za Blind ne za tebe.
Sekoj si ima pravo da se iskazi kako sto saka Black Mamba. Nema potreba od t.n. Hard Feelings. A za Grofof postoeli ne bil ama sigurno ne bil vampir. Tuku ja piel krvta t.e. gi fakal Turcite (inace omrazen narod vo negovo vreme) i gi zatvoral pa bavno gi ubival. I krvta navodno ja piel.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Martin$ ако веке даваш совети, мислам дека би требало да ги читаш сите постови.


е и за дракула.
од каде е тоа дека бил тој првиот вампир и дека вампирите(ако постојат) од него настанале?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Вампири постојат?Што? Какви вампири бе тоа се замислени-измислени суштества :toe:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
short1 напиша:
и ја се сеќавам баба ми и роднините нејзини како кажуваат за вампири по селата нивни итн. Ама не мислам дека мислеле буквално вампири, туку не знам ни ја више што. Исто, имаа кажано дека оџите биле добри у справување со тие ствари
И мојана баба од Дебрцана така зборвит. Немет друга работа и со вампири не (ги плашеле порано) плашат:)
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не верувам дека постојат вампири... се е тоа во нашите глави и телевизијата се разбира :)
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Drakula na discovery velat deka postoel ama deka ne bil vampir.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
5
Поени од реакции
1
Drakula

epa vaka jas praveve nekoi istrazuvanja i zakluciv deka drakula bil GAY!!! 87% od zrtvite mu bile maski...sto go nateralo covekot tolku da kasa maski ama izgleda toa ke ostane negova tajna....a otkako ke gi kasnel tie stanuvale kako nego...abe da,ako ne utre zadutre....
P.S ne veruvajte vo drakula!:zlo:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
F_L_A_S_H напиша:
epa vaka jas praveve nekoi istrazuvanja i zakluciv deka drakula bil GAY!!! 87% od zrtvite mu bile maski...sto go nateralo covekot tolku da kasa maski ama izgleda toa ke ostane negova tajna....a otkako ke gi kasnel tie stanuvale kako nego...abe da,ako ne utre zadutre....
P.S ne veruvajte vo drakula!:zlo:
"DRAKULA" - SIROK POIM. tOJ vlad FAKAL MASKI ZOSTO NEMALO TOGAS ZENSKI. Vo toa vreme zenski vo bitki ne odele. A kako so kazavme ne gi grizal tuku gi macel.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Тоа го има само во лош американски филм и никаде на друго место, ќе се напушат некои продуценти, и еве вампири, зависи во каков филм се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom