ВО ШТО верувате?

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Veruvam potocno znam deka postoi determinizam to est sudbina, a vo sebe veruvam kolku sto e nadezta lazna tolku e i verata vo sebe posilna, oti ona malku dobro sto e do mene e od mene a losoto Visa sila!
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
42
Не верувам дека у нешто верувам
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Veruvam vo se,osven vo toa so veke sum se uverila deka ne e vistina. Moze e naivno toa ama.....
 
R

Roten 96

Гостин
Им верувам и на другите понекогаш-тоа е најголемата грешка.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Верувам во Господ, ретко се пуштам во философски дискусии зошто верувам во Господ тоа го носам во мене и толку, нема потреба ништо да се дискутира, надополни и слично.
Ме нервира кога верници зборуваат за Судбина, само неверните веруваат во Судбина.
Позитивни, негативни енергии, ми звучи „помодарски“.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Во тебе или твоето его? Можеш да ги разликуваш? :)

Во вистина...
Од каде знаеш дека вистината што мислиш дека е вистина е всушност вистинита? Пошо сите знаеме дека не постои апсолутна вистина.

Верувам во судбина.
Сигурна си дека е судбина а не е серија од коинциденции?

Верувам во Господ, ретко се пуштам во философски дискусии зошто верувам во Господ тоа го носам во мене и толку, нема потреба ништо да се дискутира, надополни и слично.
Ме нервира кога верници зборуваат за Судбина, само неверните веруваат во Судбина.
Позитивни, негативни енергии, ми звучи „помодарски“.
Јас не верувам во ниеден бог, ниту во позитивни и негативни енергии, а не верувам ни во судбина. Сега што праиме?
Јас верувам во физички и прецизни докази.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Јас не верувам во ниеден бог, ниту во позитивни и негативни енергии, а не верувам ни во судбина. Сега што праиме?
Јас верувам во физички и прецизни докази.
Да? Иако сум навлезен во науката, не се осмелувам да кажам дека им верувам целосно на физичките докази. Физичките докази се математички прекрасно формулирани, но секогаш ги земам со доза внимание.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Верувам во луѓе, премногу дури.. Верувам во интуиција, верувам во карма, во љубов, во дарби, во храброст, верувам во себе.
Не верувам во коинциденција, не верувам во совршена самоконтрола, не верувам во совршенства воопшто.. Нити во позитивна карактерна промена. Нити во судбина, колку и да се коси со тоа дека не верувам во коинциденции :)
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Сигурна си дека е судбина а не е серија од коинциденции?
Јас не верувам во ниеден бог, ниту во позитивни и негативни енергии, а не верувам ни во судбина. Сега што праиме?
Јас верувам во физички и прецизни докази.
А кај ги наоѓаш тие прецизни докази?
Никаде на светот нема ништо прецизно.
Јас некако не сум воодушевена од твоето верување.некако не ми е баш јасно какво е тоа твое верување,но твое е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom