ВО ШТО верувате?

Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
Само на сопствените очи и уши? На сопствените и на туѓите очи и уши? На секого? Никому?

Бог? Енергии? Сили?

Постои ли нешто што нашите телесни сетила не можат да регистрираат, а според Вас има влијание во нашите личности и во светот во кој живееме? Постои ли нешто кое може да го регистрира нашето шесто сетило?

Дали има духовен свет? Невидливи битија, личности кои влијаат позитивно или негативно на се’, кои принудуваат на нешто, кои советуваат нешто?
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Naseto sesto setilo non-stop registrira nesto samo treba da naucime nie da go regirstrirame sestoto setilo...a veruvam samo deka postojat energii i sili koi sekoj den ni go pravat zivotot ako nisto drugo ineteresen...mislam!?!?!
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
имам многу јака интуиција,која што не ме излажала до сега...на неа верувам:)
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Pred se veruvam vo Bog sebe i moite roditeli..za drugite ne bi mozela da kazam so sigurnost...
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
prvo veruvam vo bog pa vo samiot sebe
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Верувам на својот разум. Сопствените уши и очи можат да ме измамат. На секого не верувам.

едитирано од модератор
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Како што веке напоменав во сите теми кои се слични на оваа верувам во Себе јас сум единствениот бог во кој верувам единствениот господар на кој се покорувам немам други богови и господари верувам во себе
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Veruvam vo Isus..Samo vo nego...i vo sebesi sam..
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Во Господ, во себе и во моите родители секако и сестра ми и брат ми спаѓаат тука:icon_lol:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Верувам само во љубовта како апсолут. Верувам во креативната сила на човекот а можеби и на некое божество.
Верувам во принципот на дуалноста на универзумот. Се е во двојки. Ако има Бог, мора да постои и Божица, иако христијанството/хебрејството/муслиманството тоа некако го испуштиле од своите догми.
Верувам дека е глупо да се клањаш на било кого, па колку и да е помоќен од тебе.
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
JAS veruvam vo SEBE .. na toa sto ke go vidam i slusnam so moite oci i usi
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
DE CHELONIAN MOBILE!! - НиколаП, нели!

The Froce is with me, always.
 
Член од
2 јануари 2006
Мислења
325
Поени од реакции
34
Верувам во себе нормално али веруем дека постои и некоја сила која се ова го створила е сеа наречете ја таа сила како сакате само не таа од библијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom